Tony Hibbert  Stephen Carr45' Out
  David Weir Titus Bramble
  Mikel Arteta Żółta kartka James Milner  82' Out
  Lee Carsley Żółta kartka Darren Ambrose
89' Out Tim Cahill Żółta kartka   Jermaine Jenas
  Kevin Kilbane Charles N'Zogbia
63' Out Duncan Ferguson Patrick Kluivert
74' Out Marcus Bent Shola Ameobi

89' In Alan Stubbs Peter Ramage 45' In
63' In James Beattie Alan Shearer82' In
74' In James McFadden Steve Harper
  Alessandro Pistone Laurent Robert
  Richard Wright Andy O'Brien

W spotkaniu przedostatniej kolejki angielskiej Premiership Newcastle uległo na Goodison Park Evertonowi 0-2.
W pierwszym składzie znów nie wystąpił zmęczony Alan Shearer. W linii pomocy Graeme Souness postawił na Jermaine Janasa, który powrócił po kontuzji.
Pierwsza połowa stała zdecydowanie pod znakiem dominacji gości. Składne akcje „Srok” mogły się podobać. Podopieczni Sounessa atakowali i stwarzali dogodne sytuacje, jednak nie potrafili ich wykorzystać. Znakomitą okazję zmarnował Darren Ambrose, który nie był w stanie pokonać Nigela Martyna po akcji N’Zogbii. Zawiódł także Patrick Kluivert, który po dograniu ze rzutu wolnego Milnera z bliskiej odległości uderzył głową niecelnie. W 43 minucie rację bytu znalazło popularne powiedzenie: „niewykorzystane okazje się mszczą”. Gospodarze wyszli na prowadzenie po stałym fragmencie gry. Po faulu Carra piłkę ustawił sobie Mikel Arteta, po czym dokładnie dograł w pole karne, gdzie nieupilnowany David Weir głową otworzył wynik meczu. Piłkarze Newcastle schodzili do szatni przegrywając, choć przy odrobinie szczęścia mogli prowadzić przynajmniej dwoma bramkami.
Druga odsłona miała zupełnie inny przebieg, głownie ze względu na wydarzenie z 52 minuty. Bardzo dobry w pierwszych 45 minutach Shola Ameobi nie wytrzymał nerwowo i uderzył Tima Cahilla po jego brutalnym faulu. Słaby tego dnia arbiter usunął czarnoskórego napastnika z placu gry i sytuacja gości była nieciekawa. Everton już kilka minut później pozbawił „Sroki” złudzeń. Po strzale Artety dobrze w polu karnym znalazł się Cahill, podwyższając prowadzenie. Piłkarze Newcastle nie zdołali się podnieść. Podopieczni Moyesa kontrolowali sytuację, a strzały Ambrowe i Milnera były niecelne. Na uwagę zasługuje incydent z 80 minuty, kiedy Patrick Kluivert może mówić o szczęściu, że nie otrzymał czerwonej kartki za utarczkę z Artetą.
Dobra pierwsza połowa i słaba druga, w której to Newcastle grało w osłabieniu. Zawiodła skuteczność i tym samym trzy punkty pozostały na Goodison Park, co przybliżyło tamtejsza ekipę do gry w Lidze Mistrzów.