Jean-Alain Boumsong Michael Gray
  Nolberto Solano Steven Reid
  Lee Bowyer Kerimoglu Tugay85' Out
  Lee Clark  Robbie Savage
62' Out Albert Luque Morten Pedersen  93' Out
  Michael Chopra Shefki Kuqi
  Alan Shearer Paul Dickov53' Out

62' In Alan O'Brien Brett Emerton 85' In
  Steve Harper Aaron Mokoena93' In
  Robbie Elliott Sergio Peter53' In
  Charles N'Zogbia Peter Enckelman
  Martin Brittain Jemal Johnson

Newcastle United pogrąża się w coraz większym kryzysie. Dobitnym dowodem na konieczność przeprowadzenia radykalnych zmian jest dzisiejsza porażka "Srok" przed własną publicznością z przeciętnym Blackburn Rovers. Podopieczni Graeme'a Sounessa ulegli "Wędrowcom" na St. James' Park 0:1, w spotkaniu rozegranym w ramach 23. kolejki angielskiej Premiership.
NUFC przystąpiło do meczu jak zwykle bez kilku kluczowych graczy, jednak to nie usprawiedliwia drużyny, która w założeniu miała walczyć w tym sezonie o awans do europejskich pucharów. Po dzisiejszym meczu "Srokom" bliżej do Division One, niż do Europy. Wydane w lecie miliony funtów na pewno się w tym roku nie zwrócą, a zakupieni zawodnicy wciąż leczą urazy.
W kadrze na mecz z Blackburn tradycyjnie zabrakło kontuzjowanych: Michaela Owena, Scotta Parkera, Emre Belozoglu, Kierona Dyera, Stevena Taylora, Sholi Ameobiego i Craiga Moore'a. Nie zagrał również przebywający w Egipcie Amdy Faye, który bierze udział w rozgrywkach Pucharu Narodów Afryki. Powrócił za to Titus Bramble, ale czarnoskóry stoper przyzwyczaił kibiców do licznych błędów, dlatego jego powrót do gry nie powinien być interpretowany jako wzmocnienie. W ataku, obok Alana Shearera, w pierwszym składzie wybiegł Michael Chopra, a Albert Luque został przesunięty na lewą pomoc.

Zwycięstwo zapewniło gościom kontrowersyjne trafienie Morstena Pedersena w 75 minucie gry. Lucas Neill dośrodkował piłkę w pole karne NUFC, tam piłkę w światło bramki skierował głową Shefki Kuqi, a Pedersen umieścił ją w bramce Shay'a Givena ręką!
"Wędrowcy" mogli objąć prowadzenie wcześniej, ale Given fenomenalnie wybronił strzał Paula Dickova z najbliższej odległości.
Newcastle przeważało przez znakomitą większość spotkania, stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak strzały Alana Shearera, Alberta Luque czy Lee Bowyera nie znalazły drogi do bramki gości. Najlepszą okazję "Srok" zmarnował tuż przed przerwą Shearer, uderzając, po podaniu Bowyera, tuż obok lewego słupka bramki Brada Friedela.
Dobrą okazję zmarnował również Luque, posyłając piłkę z dogodnej pozycji nad poprzeczką.
Po przerwie gospodarze zaprzepaścili dwie kolejne dobre sytuacje strzelckie - najpierw w 52 minucie Bowyer nie trafił w światło bramki z około 6 metrów, a kilka minut później Shearer oddał strzał głową wprost w ręce Fridela.