Stephen Carr Żółta kartka Robert Kozluk
  Craig Moore Żółta kartka Żółta kartka Claude Davis
  Titus Bramble  Derek Geary
  Celestine Babayaro Żółta kartka Mikele Leigertwood
66' Out James Milner Phil Jagielka
  Scott Parker Nick Montgomery
46' Out Nicky Butt  Alan Quinn91' Out
46' Out Charles N'Zogbia Keith Gillespie
  Damien Duff Rob Hulse
  Giuseppe Rossi Danny Webber88' Out

66' In Albert Luque Nicholas Law 91' In
46' In Belozoglu Emre Steve Kabba72' In
46' In Nolberto Solano Colin Kazim-Richards88' In
  Pavel Srnicek Ian Bennett
  Peter Ramage Craig Short

Newcastle United przegrało 1:0 z Sheffield United w meczu 11 kolejki Premiership. Jedynego gola w meczu zdobył Danny Webber.
Do pierwszej jedenastki Srok po czwartkowej nieobecności wrócili Harper, Parker, Rossi, Duff, Carr oraz Babayaro. Na ławce zasiedli m.in. Solano, Luque i Emre, a zabrakło bohatera meczu z Palermo – bramkarza Tima Krula.
Mecz od środka rozpoczynają Sroki, które w tym momencie były już w strefie spadkowej, bo Watford pokonał dzisiaj Middlesbrough 2:0 i przeskoczyli w tabeli Newcastle. W 4 minucie z akcją wyszły Szable, ale rajd skrzydłem Webbera zakończył się niedokładnym podaniem w pole karne do Quinna i Harper złapał piłkę. W 10 minucie rzut rożny dla Newcastle. W polu karnym najwyżej wyskoczył Bramble, ale jego strzał głową był bardzo niecelny. Chwilę później Rob Hulse strzelał z 17 metrów z półwoleja, ale Harper nie miał większych problemów ze złapaniem piłki, a po minucie rzut wolny z 30 metrów dla Sheffield United. Do piłki podszedł Quinn, ale jego uderzenie przeszło metr nad poprzeczką. Po tej sytuacji gra się uspokoiła, Newcastle przeważało, ale żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć bramkowej sytuacji. W 28 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Duff, Parker urwał się obrońcą, wślizgiem starał się oddać strzał, ale nie czysto trafił w piłkę, która poleciała wysoko w trybuny. Minutę później na lewej stronie sprytem wykazał się N’Zogbia. Próbował przelobować bramkarza Sheffield, ale trafił w poprzeczkę, poczym piłka wyszła na aut bramkarski. Dalsza część meczu to ataki Newcastle prowadzone skrzydłami, ale wszystkie dośrodkowania wybijają obrońcy Sheffield. W 39 minucie pierwszą żółtą kartkę w meczu zobaczył Claude Davis za faul na Rossim. Obraz gry jednak się nie zmienia. Jeszcze przed samym końcem regulaminowego czasu gry Scott Parker próbował z 20 metrów pokonać Kenny’ego, ale bramkarz Sheffield z łatwością wybronił ten strzał. Sędzia doliczył jeszcze minutę, ale obie drużyny nie zdołały już przeprowadzić groźnego ataku. Do przerwy 0:0, a widowisko, jak przystało na dwie drużyny z dołu tabeli, jest słabe.
W przerwie Glenn Roeder dokonał podwójnej zmiany. Na boisko weszli Solano i Emre za Butta i N’Zogbię. Już na początku drugiej połowy akcja Srok. Rossi podał do Parkera, ale kapitan Newcastle był na kilkumetrowym spalonym i sędzia liniowy uniósł chorągiewkę do góry. Nie minęła minuta a akcja po drugiej stronie. Quinn strzelił z narożnika pola karnego, ale piłka minęła słupek w bezpiecznej odległości i wyszła na aut bramkarski. W 53 minucie dwa strzały w kierunku bramki Harpera. Najpierw strzelał Montgomery, a chwilę później Quinn, ale obaj oddali zbyt słaby strzał by zaskoczyć bramkarza Newcastle. Pięć minut później Danny Webber uderzył groźnie z 20 metrów i Steve Harper bronił na raty. Kolejna dobra akcja Sheffield United, które szybkimi podaniami rozbiło obronę Srok, niekryty został Leigertwood, który strzelił sprzed pola karnego o kilka centymetrów za wysoko. Albert Luque przy linii bocznej przygotowany do wejścia wysłuchuje poleceń od Terry’ego McDermotta, a w 66 minucie wchodzi na boisko zastępując Jamesa Milnera. W 68 minucie Montgomery dośrodkowuje w pole karne, gdzie niekryty Danny Webber z 6 metrów wbija głową piłkę do siatki i jest 1:0 dla Sheffield United. 4 minuty później strzelec bramki opuścił boisko, a zastąpił go Steve Kabba. Zaraz po tej zmianie akcja Newcastle. Duff na lewym skrzydle podaje do Emre, który z narożnika pola karnego strzela obok bramki. W 74 minucie Stephen Carr zobaczył żółtą kartkę za faul na Quinnie, a chwilę później taka sama kara spotkała Roba Hulse’a. 4 minuty później Craig Moore sfaulował Hulse’a i również dostał żółty kartonik. Po utracie bramki Newcastle nie potrafiło nawet wejść w pole karne i zagrozić bramce przeciwników, a co gorsze gra toczy się przez większość czasu na połowie Srok. Kolejna żółta karta dla gracza gospodarzy, tym razem dla Babayaro. W 84 minucie Alan Quinn znalazł się w sytuacji sam na sam, ale pod presją obrońcy nie zdołał skierować piłki do siatki, trafił tylko w słupek. Nadal 1:0 dla gości, a Newcastle nadal nie potrafi stworzyć sobie sytuacji do zdobycia bramki. W 88 minucie boisko musiał opuścić Steve Kabba, który doznał urazu jeszcze w starciu z Babayaro z 84 minuty. Zastąpił go Kazim-Richards, a chwilę później ostatnia zmiana Szabli – Nicholas Law wszedł za Alana Quinna. Newcastle nadal nie potrafi skutecznie zaatakować, sędzia dolicza jeszcze 4 minuty, ale mimo to kibice opuszczają już St. James’ Park i nie mieli czego żałować, bo Sroki już nic nie zrobiły i sędzia zakończył mecz, który Sheffield United wygrało 1:0. Kibice, którzy zostali na trybunach pożegnali zawodników i cały sztab buczeniem i gwizdami.
Po tej porażce Newcastle zajmuje 19 miejsce w tabeli. Jest już to sytuacja tragiczna i prezes Shepherd powinien zacząć się poważnie zastanawiać nad przyszłością managera Glenna Roedera. Można bronić piłkarzy i managera tym, że mieli tylko dwa dni przerwy między meczami, ale połowa składu została wymieniona. Nie obronią się też tym, że dobrze zagrali i zabrakło szczęścia, bo to, co dzisiaj zagrali woła o pomstę do nieba.