Liam Rosenior Stephen Carr
  Philippe Christanval Żółta kartka Titus Bramble
  Carlos Bocanegra Żółta kartka   Oguchi Onyewu
  Franck Quedrue Steven Taylor
67' Out Moritz Volz Żółta kartka James Milner
78' Out Wayne Routledge Scott Parker
  Michael Brown  Żółta kartka Nicky Butt
  Simon Davies Damien Duff  68' Out
  Heidar Helguson Kieron Dyer85' Out
80' Out Brian McBride Obafemi Martins

67' In Papa Diop Antoine Sibierski 68' In
78' In Clint Dempsey Nolberto Solano85' In
80' In Vincenzo Montella Pavel Srnicek
  Zatyiah Knight Paul Huntington
  Tomasz Radzinski Andy O'Brien

Newcastle United przegrało z Fulham 1:2 w wyjazdowym meczu 26 kolejki Premiership. Jedynego gola dla Srok strzelił Obafemi Martins.
Tylko jednej zmiany dokonał Glenn Roeder w wyjściowej jedenastce Newcastle w porównaniu do tej, która grała z Aston Villą. Paula Huntingtona zastąpił nowy nabytek Oguchi Onyewu.
Spotkanie zaczęło się od przewagi Fulham, co było okazją dla debiutującego w barwach Newcastle, Oguchi Onyewu by pokazać się publiczności i tak uczynił już w pierwszych minutach meczu, gdy wyskoczył wyżej od Helgusona i pewnym uderzeniem głową wybił piłkę, a kibice gości przywitali Amerykanina brawami. W 7 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Queudrue do piłki wyskoczył McBride, ale jedyne, co zdołał zrobić to skierować piłkę obok bramki. Chwilę później Rosenior wybił piłkę, w powietrzu starli się Onyewu i McBride, futbolówka trafiła do Browna, który uderzył z 25 metrów obok bramki. Później na zmianę obie drużyny atakowały, ale w ich szeregi wkradała się niedokładność podań oraz strzałów i akcje spalały na panewce. W 31 minucie Carlos Bocanegra został wpisany do notesu sędziego po faulu na Martinsie. W 33 minucie Titus Bramble bardzo ostro potraktował Volza na skraju pola karnego i Niemiec potrzebował pomocy lekarzy. W 39 minucie Stephen Carr nie zauważył za swoimi plecami Helgusona i głową chciał zagrać do Harpera, jednak napastnik Fulhamu prędzej dobiegł do piłki, ale na całe szczęście posłał ją obok bramki. Na dwie minuty przed przerwą Wayne Routledge wbiegł do środka i z 18 metrów w bliskiej odległości minęła poprzeczkę. W 44 minucie po rzucie rożnym strzał Taylora obronił Lestuvka, a odbita piłka trafiła do Oguchi, którego strzał wybił jego kolega z reprezentacji USA – Carlos Bocanegra. Pierwsza, słaba połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.
Druga połowa mogła się zacząć dobrze dla Srok, gdy Obafemi Martins ruszył do ataku, ale wbiegając w pole karne stracił piłkę na rzecz Queudreu. W 49 minucie miała miejsce akcja, o której Butt chciałby jak najszybciej zapomnieć. Gdy otrzymał piłkę po rzucie z autu od Carra, chciał podać ją do bramkarza, ale przejął Helguson i strzałem nad Harperem otworzył wynik spotkania. Trzy minuty później Damien Duff domagał się rzutu karnego, gdy jego dośrodkowanie z lewej strony trafiło w rękę Roseniora. Sędzia Dowd nie wskazał na jedenasty metr. Minęło parę sekund i Rosenior z głębi pola posłał piłkę do McBride’a, który skierował głową piłkę na ziemię, ta się od niej odbiła i Harper palcami przerzucił piłkę nad bramką. Po rzucie rożnym główkował Bocanegra, ale wprost w ręce bramkarza Newcastle. Po dziesięciu minutach drugiej połowy rzut wolny z 25 metrów wykonywał Milner, ale trafił tylko w boczną siatkę bramki. Zaraz potem po strzale z ponad 20 metrów Browna kibice gospodarzy aż stanęli z miejsc, jednak piłka minęła bramkę. Później oglądaliśmy słabszy moment meczu. W 63 minucie Bramble przestrzelił główką z kilku metrów po rzucie rożnym, a chwilę później Butt zobaczył żółtą kartkę za faul na Volzu. W 68 minucie Duffa zastąpił Sibierski, a w szeregach Fulham Volza zmienił Diop. Na dwadzieścia minut przed końcem Bramble przewrócił Helgusona, za co zobaczył żółtą kartkę, ale zawodnicy jak i kibice Fulham byli źli na sędziego uważając, że napastnik Londyńczyków wychodził na czystą pozycję. Jednak pan Dowd uznał, że Onyewu był ostatnim obrońcą, a nie Bramble. Po rzucie rożnym wykonanym przez Daviesa do piłki szczupakiem rzucił się Bocanegra, ale stojący przy słupku Milner wybił piłkę. Jednak już w 73 minucie Sroki nie miały tyle szczęścia. Diop minął Carra, podał w pole karne, gdzie McBride wyprzedził Bramble’a i skierował piłkę do siatki na 2:0 dla gospodarzy. Pięć minut później kolejna zmiana w Fulham: Clint Dempsey za Wayne’a Routledge’a. The Cottagers szukali trzeciej bramki, ale dobrze w bramce spisywał się Harper i nie dał się pokonać McBride’owi, który został zmieniony przez Montellę w 80 minucie. W 83 minucie żółtą kartkę zobaczył Milner za faul na Roseniorze. Na cztery minuty przed końcem Dyer został zastąpiony przez Solano. W 87 minucie Helguson minął Bramble’a, ale zatrzymał Onyewu, który pokazał, kto na środku obrony jest lepszy. W trzeciej minucie doliczonego czasu Solano wysunął piłkę Martinsowi, ten urwał się Roseniorowi i posłał piłkę obok Lastuvki zdobywając honorowego gola dla Srok i ustalił końcowy wynik na 2:1.
Słaba postawa Srok w meczu przyczyniła się do porażki z Fulham. Słaba postawa przede wszystkim Carra, Barmble’a i Butt’a nie pozwoliła przejąć inicjatywy w meczu. Jedyny plus to dobry występ debiutanta w Newcastle – Oguchi Onyewu. Za tydzień na St. James’ Park przyjeżdża dobrze dysponowany Liverpool i jeśli nic nie zmieni się na plus to ciężko będzie powalczyć nawet o punkt.