Souleymane Diawara  Żółta kartka Nolberto Solano
  Hermann Hreidarsson Damien Duff
  Zhi Zheng Kieron Dyer  76' Out
  Matt Holland Żółta kartka Scott Parker
40' Out Alexandre Song  Belozoglu Emre
  Jerome Thomas James Milner
83' Out Darren Bent Antoine Sibierski
46' Out Marcus Bent Obafemi Martins

40' In Amdy Faye Żółta kartka Charles N'Zogbia 76' In
83' In Kevin Lisbie Steve Harper
46' In Dennis Rommedahl Titus Bramble
  Darren Randolph Paul Huntington
  Madjid Bougherra Andrew Carroll

Newcastle United przegrało na wyjeździe 0:2 z walczącym o utrzymanie Charlton Athletic. Gole dla gospodarzy zdobyli Zheng Zhi oraz Jerome Thomas z rzutu karnego.
Pierwszy raz na środku obrony zagrali razem Craig Moore i Oguchi Onyewu. Na prawej obronie ustawiony został Nolberto Solano, a po lewej stronie Damien Duff. W pomocy pojawili się Emre i Milner, a zabrakło Nicky Butta. W ataku zagrał Sibierski i Martins.
Pierwsze minuty meczu należały do Newcastle, ale najpierw Parker strzelił niecelnie, później Sibierski po dobrej akcji źle zagrał i stracił piłkę. Nie minęły trzy minuty, a Francuz znów mógł otworzyć wynik, jednak jego strzał odbił się od Martinsa i trafił w ręce Carsona. Od 10 minuty Charlton zaczął konstruować akcje ofensywne, ale obrona Srok dobrze sobie radziła. Tylko w 15 minucie było groźnie, gdy po rzucie wolnym wykonanym przez El Karkouriego piłka przeszła tuż koło słupka bramki Givena. Dwie minuty później po podaniu Martinsa strzelał Milner kolejny raz trafiając w trybuny. W następnych minutach obie drużyny starały się stwarzać zagrożenie pod bramką przeciwnika poprzez dośrodkowania, ale środkowi obrońcy skakali wyżej do piłek niż napastnicy. W 28 minucie po rzucie wolnym z dalszej odległości wykonany przez El Karkouriego piłka zmierzała pod poprzeczkę bramki, ale Given spokojnie opanował futbolówkę. Charlton przeważał na boisku, jednak nie potrafili tej przewagi sfinalizować. W 40 minucie Alexandre Song został zastąpiony przez byłego piłkarza Newcastle – Amdy Faye. Tuż przed końcem regulaminowego czasu po podaniu Darrena Benta piłka trafiła do Diawary, który zdołał tylko strzelić nad bramką. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy.
W przerwie Alan Pardew dokonał jednej zmiany: Marcusa Benta zastąpił Duńczyk Dennis Rommedahl. Druga połowa zaczęła się od spóźnionego ataku Amdy Faye na Scottcie Parkerze, za co Senegalczyk został ukarany żółtą kartką. Po trzech minutach gry powinno być 1:0 dla Srok. Emre uderzył z kilkunastu metrów, piłkę na klatkę piersiową skleił Martins i kilku metrów przed bramką stanął już tylko przed bramkarzem, ale jego strzał był niecelny. W 50 minucie po dośrodkowaniu Emre strzał z woleja Milnera przeleciał nad bramką. Trzy minuty później rzut wolny dla Chartlonu wykonał Darren Bent, a jego strzał trafił w poprzeczkę. W polu karnym zareagował tylko Zheng Zhi i główką skierował piłkę do siatki na 1:0 dla Londyńczyków. W 58 minucie Jerome Thomas mógł podwyższyć na 2:0, gdy jego dośrodkowanie zwiało w kierunku bramki Givena, a nasz bramkarz musiał pokazać pełnię swych umiejętności by zatrzymać piłkę. W 66 minucie po dośrodkowaniu Thomasa na bramkę strzelał niekryty Bent, ale jego uderzenie wybił Given, a Zengh znów dopadł pierwszy do piłki, jednak tym razem przestrzelił. Chwilę później Young wrzucił piłkę w pole karne, gdzie kolejny raz zostawiony bez krycia Bent uderzył z woleja, ale trafił w boczną siatkę. W 71 minucie żółtą kartką został ukarany Solano za faul na Jerome Thomasie. Sroki się nie poddawały, a Kieron Dyer był bliski wywalczenia rzutu karnego, gdy jego dośrodkowanie trafiło w rękę El Karkouriego, jednak sędzia nie dopatrzył się przewinienia. W 77 minucie Dyera zastąpił N’Zogbia. 7 minut później Darren Bent został zmieniony przez Kevina Lisbie. Minutę później żółtą kartkę zobaczył Parker za faul na Matthew Hollandzie. W 88 minucie Zheng przewrócił się w polu karnym po starciu z Nolberto Solano i sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Jerome Thomas i pokonał Shaya Givena podwyższają wynik na 2:0. W ostatnich sekundach meczu N’Zogbia mógł zmniejszyć rozmiary porażki, ale jego strzał palcami nad porzeczką przeniósł Carson. Newcastle przegrywa z Charltonem 0:2.
Wynik 0:2 będzie śnił się po nocach zawodnikom, kibicom oraz trenerom Newcastle. Porażki z AZ Alkmaar i Charltonem pokazują, że Sroki są w słabej formie. Pozostaje tylko pytanie, czy Glenn Roeder teraz przyzna, że sezon dla Newcastle już się skończył?