6 Spalone 3
1 Żółte kartki 1
Widzów: 52293
Sędzia: Howard Webb

25' Out Shay Given Jens Lehmann
  Oguchi Onyewu Emmanuel Eboue
  Steven Taylor Żółta kartka Kolo Toure
  Stephen Carr  Żółta kartka William Gallas
  Nolberto Solano Gael Clichy
  James Milner Alexander Hleb  61' Out
  Nicky Butt Cesc Fabregas
52' Out Belozoglu Emre  Gilberto Silva
  Damien Duff Vassiriki Diaby
88' Out Kieron Dyer Fredrik Ljungberg
  Obafemi Martins Emmanuel Adebayor71' Out

25' In Steve Harper Julio Baptista 61' In
52' In Charles N'Zogbia JeremieAliadiere71' In
88' In Albert Luque Manuel Almunia
  Titus Bramble Philippe Senderos
  Peter Ramage Denilson

Newcastle United zremisowało na St. James’ Park z Arsenalem 0:0 w meczu 33 kolejki angielskiej Premiership. Spotkanie obserwowało ponad 52 tysiące widzów.
Pod nieobecność Scotta Parkera kapitanem Srok został Shay Given, a w wyjściowym składzie pojawili się Emre, Onyewu i Dyer. Na ławce zasiedli m.in. N’Zogbia, Luque i Bramble. W kadrze na mecz zabrakło również Sibierskiego.
Początek nie był zachwycający, a jedynie warty uwagi w 5 minucie był słaby strzał Hleba, z którym bez problemu poradził sobie Given. Po kwadransie gry Given znów musiał interweniować, gdy Onyewu zbyt słabo podał do swojego bramkarza i do piłki ruszył Adebayor, ale Given był szybszy. Chwilę później rzut wolny z 30 metrów wykonywał Emre, trafił w nogi jednego z zawodników w polu karnym, piłka trafiła do Onyewu, który strzelił na bramkę, ale Lehmann stanął na wysokości zadania. Po kolejnych słabych minutach i lekkiej przewadze Srok Shay Given doznał urazu podczas jednej z interwencji i musiał opuścić boisko. Zmienił go Harper, a opaskę kapitana przejął Solano. Dwie minuty później Ljungberg przewrócił się po starciu z Solano, a sędzia nakazał grać dalej. Taka decyzja nie spodobała się Szwedowi, który głośno protestował, za co został ukarany żółtą kartką. Nie minęła minuta, a Eboue dośrodkowywał z prawej strony, piłka odbiła się od jednego z piłkarzy Newcastle i zmierzała do bramki i Harper przerzucił ją nad bramką. Eboue przy tym zagraniu doznał kontuzji, ale mógł kontynuować grę. Po rzucie rożnym główką uderzał Adebayor, na nasze szczęście nie trafił w światło bramki. W 35 minucie po okresie przewagi Newcastle Milner oddał strzał nad bramką. Na cztery minuty przed przerwą Butt ładnie powalczył przy linii końcowej i podał na 5 metr do Duffa, który z ostrego kąta trafił w obrońcę i piłka wyszła na róg. Dwie minuty później znów Duff miał swoją szansę, gdy po zamieszaniu w polu karnym futbolówka trafiła do zaskoczonego Irlandczyka i nie zdołał celnie strzelić. Do przerwy bezbramkowy remis.
Po przerwie Newcastle mogło szybko i dość szczęśliwie wyjść na prowadzenie. James Milner chciał dośrodkować z prawej strony, ale nie czysto trafił w piłkę, która przelobowała Lehmanna, ale trafiła w poprzeczkę. Dalsza część meczu to bardzo słaba gra z obydwóch stron. Jedyny warty odnotowania strzał miał miejsce w 56 minucie, gdy Eboue niecelnie strzelał z 16 metrów. Managerowie dokonali kilku zmian Dyera zmienił N’Zogbia, a w Arsenalu boisko opuścili Helb i Adebayor, a zastąpili ich Julio Baptista i Aliadiere. W 76 minucie w polu karnym Arsenalu brzydko zachował się Taylor atakując Lehmanna, za co został ukarany żółtą kartą. Nerwowo zareagował Gallas i także jego nazwisko znalazło się w notesie sędziego. W 84 minucie Arsenal miał znakomitą sytuację do otworzenia wyniku, gdy dwa razy uderzali na bramkę Harpera, ale dwukrotnie Nolberto Solano wybijał piłkę z linii bramkowej. Była to najlepsza okazja na strzelenie gola w całym meczu. Chwilę później Damien Duff uderzał z 16 metrów, jednak źle złożył się do strzału i nie trafił w światło bramki. W 88 minucie niespodziewanie na boisku pojawił się Luque zastępując Emre. Tuż przed końcem regulaminowego czasu po rzucie wolnym dla Newcastle, Steven Taylor nie zdążył do piłki protestując jeszcze, że był przytrzymywany za koszulkę. Sędzia doliczył dwie minuty, w których już nic się nie wydarzyło.
Po słabym meczu zasłużony remis. Obie drużyny nie zdołały przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Potwierdziło się również, a szczególnie w drugiej połowie, że Newcastle i Arsenal nie są w formie. Martwi uraz Shay Givena i pozostaje nam mieć nadzieję, że nie jest to nic groźnego i w następnym meczu nasz bramkarz stanie między słupkami.