Ivar Ingimarsson Steven Taylor
  Michael Duberry  Stephen Carr
  Nicky Shorey Nolberto Solano
  Ki-hyeon Seol James Milner
90' Out Brynjar Gunnarsson Belozoglu Emre60' Out
95' Out John Oster  Kieron Dyer
  Stephen Hunt Żółta kartka Antoine Sibierski  54' Out
  Kevin Doyle Michael Owen
89' Out Dave Kitson Żółta kartka Obafemi Martins

90' In James Harper Charles N'Zogbia 60' In
95' In Andre Bikey Shola Ameobi54' In
89' In Shane Long Pavel Srnicek
  Adam Federici Oguchi Onyewu
  Greg Halford Andrew Carroll

Newcastle United przegrało na wyjeździe z Reading 0:1 po golu Dave’a Kitsona w meczu 36 kolejki Premiership.
Do składu Srok po długiej kontuzji powrócił Michael Owen, który od razu zagrał w pierwszym składzie. Ameobi również pojawił się w składzie, ale zasiadł na ławce rezerwowych. Newcastle zagrało w ustawieniu 4-3-3 z Owenem, Martinsem oraz Sibierskim w ataku. W roli kapitana wystąpił Kieron Dyer.
Mecz zaczął się dobrze dla Newcastle. Dwukrotnie szanse miał Owen, ale najpierw po dośrodkowaniu Emre zabrakło mu pół metra by sięgnąć piłki, a chwilę później, co prawda skierował piłkę do siatki, jednak był na pozycji spalonej. W 9 minucie Reading miało swoją okazję, gdy z 16 metrów uderzał Doyle, a Taylor zablokował piłkę, która wyszła na róg. Po dośrodkowaniu Hunta na długi słupek, do piłki dopadł Duberry, ale huknął wysoko nad bramką. Później Newcastle miało przewagę, z której jednak nic nie wynikło, a mecz stawał się coraz słabszym widowiskiem. W 21 minucie z lewej strony centrował Milner, a Owen pod presją obrońcy nie miał szans oddać celnego strzału i piłka przeleciała nad poprzeczką. Po dalszych 10 minutach słabej gry sędzia był zmuszony wyciągnąć żółtą kartkę by ukarać Hunta za faul na Solano. W 35 minucie James Milner wykonał długi rajd z piłką, aż w końcu zdecydował się na strzał z 20 metrów, futbolówka odbiła się jeszcze od Ingimarssona i wylądowała na górnej siatce bramki. Po rzucie rożnym Martins głową oddał strzał, który odbił się od ziemi i przeleciał nad poprzeczką. Do końca już nic ciekawego się nie wydarzyło i do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.
Druga połowa również nie zachwycała, a pierwsza warta odnotowania akcja miała miejsce w 52 minucie. Wtedy to z prawej strony dośrodkował Soel, piłkę w polu karnym przepuścił Oster, na 10 metrze znalazł się niekryty Kitson i strzałem z półwoleja pokonał Steve’a Harpera dając prowadzenie gospodarzom. Kitson za bardzo się cieszył wbiegając już praktycznie w trybuny, za co otrzymał żółtą kartkę. Dwie minuty później Shola Ameobi pojawił się na boisku, zastępując Sibierskiego, który doznał urazu ręki. Wysoki napastnik Srok miał swoją okazję do zdobycia bramki zaraz po wejściu, gdy dośrodkował Milner, a Ameobi strzałem głową trafił prosto w bramkarza. W 60 minucie kolejny dramat w Newcastle – Emre doznał na tyle poważnej kontuzji, że został zniesiony na noszach, a zmienił go N’Zogbia. Później przewaga Reading. Najpierw Kitson z odległości 11 metrów trafił w boczną siatkę, a chwilę później po rzucie różnym Ingimarsson strzelał na bramkę, ale Taylor odbił ją na kolejny róg. W 69 minucie kibice domagali się rzutu karnego, gdy Doyle przewrócił się w polu karnym po starciu z Solano, jednak pan Riley nie przyznał jedenastki gospodarzom. Sroki szybko wyszły z akcją i Milner był bliski wyrównania wyniku, ale jego strzał o centymetry minął słupek bramki Hahnemanna. W 74 minucie N’Zogbia uderzył z 20 metrów, ale piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i wyszła na róg. Minutę później z rzutu wolnego dla Reading Nicky Shorey strzelił tuż nad poprzeczką bramki Harpera. W 83 minucie Martins, po dośrodkowaniu Milnera, nie trafił głową z 10 metrów w światło bramki. W 90 minucie na zyskanie cennych sekund Steve Coppell dokonał podwójnej zmiany: boisko opuścili Kitson i Gunnarsson, a zmienili ich James Harper i Shane Long. W 3 minucie doliczonego czasu Solano podał w pole karne do Dyera, ale pomocnik Srok zbyt słabo uderzył i w dodatku prosto w bramkarza. Przed samym końcem Ostera zmienił Bikey, a 10 sekund później sędzia zakończył mecz.
Nie pomógł powrót Owena oraz Ameobiego, a także zmiana taktyki z 4-4-2 na 4-3-3. Newcastle znów zagrało słabo i o europejskich pucharach w przyszłym sezonie możemy już zapomnieć.