3 Żółte kartki 3
Widzów: 34938
Sędzia: Rob Styles

Roy Carroll Shay Given86' Out
67' Out Tyrone Mears Żółta kartka Stephen Carr
  Anton Ferdinand Żółta kartka Craig Moore
  Daniel Gabbidon  Peter Ramage
  Paul Konchesky Żółta kartka Żółta kartka Celestine Babayaro
  Lee Bowyer James Milner
67' Out Javier Mascherano Żółta kartka Scott Parker
  Nigel Reo-Coker  Belozoglu Emre93' Out
  Matthew Etherington Damien Duff
45' Out Carlos Tevez Obafemi Martins
  Bobby Zamora Shola Ameobi72' Out

67' In Hayden Mullins Steve Harper 86' In
67' In Yossi Benayoun Nicky Butt93' In
45' In Marlon Harewood Żółta kartka Antoine Sibierski72' In
  Robert Green Charles N'Zogbia
  Carlton Cole Giuseppe Rossi

Newcastle United pokonało na wyjeździe 2:0 West Ham United w swoim czwartym meczu w lidze. Bramki dla Srok strzelili Duff i Martins.
Mecz zaczął się od ataków Newcastle. Już w 5 minucie Milner wywalczył rzut rożny. Wykonał go Duff, do piłki doszedł Martins, ale jego strzał głową trafił prosto w ręce Carrolla. W 9 minucie po faulu Parkera na Etheringtonie rzut wolny do West Hamu, który wykonał Tevez, a jego strzał wylądował na poprzeczce. Chwilę później Mears dośrodkował w pole karne, piłkę głową strącił Zamora, ale jego strzał był zbyt słaby, aby pokonać Givena. Po kwadransie gry świetna okazja dla gości. Ameobi dograł do Martinsa, a ten strzelił wzdłuż bramki, ale futbolówka minęła słupek i wyszła na aut bramkarski. W 20 minucie kolejny rzut wolny dla Młotów metr od pola karnego. Znowu uderzał Tevez, ale jego niski strzał bez problemu wybronił Given. Po 9 minutach kolejna akcja Newcastle. Emre półwolejem uderzył z 30 metrów, ale jego strzał wybronił Carroll. 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy Duff dośrodkował w pole karne, Craig Moore wyskoczył najwyżej, ale jego strzał trafił w ręce bramkarza. W 42 minucie pierwsza żółta karta w meczu. Zobaczył ją Babayaro po tym jak sfaulował Zamorę. Jeszcze przed samym końcem pierwszej połowy kolejna żółta karta. Tym razem zobaczył ją piłkarz gospodarzy Mears za faul na Duffie. Chwilę później sędzia Styles zaprosił piłkarzy na przerwę.
W przerwie Alan Pardew dokonał pierwszej zmiany w meczu. Za Teveza wszedł Marlon Harewood. Już w piątej minucie drugiej połowy Newcastle wyszło na prowadzenie. Newcastle wyszło z kontrą, Martins wykonał rajd z piłką, dograł na lewą stronę do Duffa, a ten posłał piłkę obok Carrolla strzelając swojego pierwszego gola w czarno-białych barwach. Później przez pewien czas oba kluby szukały szczęścia, ale wszystko kończyło się na tym, że piłkę bez problemu łapali bramkarze lub wybijali ją obrońcy. W 67. minucie podwójna zmiana w szeregach Młotów. Z boiska zeszli Mascherano i Mears, a zastąpili ich Benayoun i Mullins. W 73 minucie rzut wolny dla West Hamu. Bowyer podał do Etheringtona, ten dośrodkował wprost na głowę Harewooda, ale jego strzał minął bramkę Givena. Za nim bramkarz wznowił grę Roeder dokonał pierwszej zmiany w Newcastle - Sibierski za Ameobiego. Chwilę później pierwszy kontakt Sibierskiego z piłką mógł zakończyć się golem, ale jego strzał z okolic 25 metra nie wiele minął bramkę. Zaraz potem Moore sfaulował Harewood, który miał jeszcze jakieś pretensje i obaj zawodnicy zobaczyli żółte kartki. Ale już po minucie gry Sroki znów uniosły ręce w górę w geście triumfu. Emre dograł piłkę za plecy obrońców West Hamu, do futbolówki dopadł Martins i wpakował ją do siatki. Martins podobnie jak Duff strzelił swojego pierwszego gola dla Newcastle. Młoty - Sroki 0:2. Dwie minuty później żółtą kartkę zobaczył Parker za faul na Mullinsie. Chwilę później w ten sam sposób ukarany został Konchesky, który sfaulował Milnera. W 80 minucie Enterington wrzucił piłkę na pole karne, ta trafiła do Harewooda, który uderzył główką wzdłuż bramki, ale Ramage zdołał ją wybić. Chwilę później akcja po drugiej stronie boiska zakończyła się strzałem głową Sibierskiego tuż obok bramki. Parę sekund po tym zdarzeniu Newcastle mogło grać w dziesiątkę. Parker, który miał już kartkę, dość ostro sfaulował Zamorę, ale sędzia Rob Styles oszczędził naszego kapitana. W 84 minucie w polu karnym Newcastle Shay Given zderzył się z Harewoodem i obaj potrzebowali pomocy lekarza. Napastnik Młotów szybko stanął na nogach, za to nasz bramkarz musiał opuścić plac gry i zastąpił go Steve Harper. Grę wznowiono dopiero trzy minuty później, za co sędzia doliczył aż pięć minut do regulaminowego czasu. W doliczonym już czasie gry Bowyer strzelił z 20 metrów, ale Harper nie miał problemów z obroną. W 3 minucie doliczonego czasu Roeder dokonał zmiany na zyskanie czasu. Emre został zastąpiony przez Nicky Butta. Chwilę później pan Styles zakończył spotkanie i Newcastle pokonało West Ham 2:0.
Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo oraz gole Duffa i Martinsa optymistycznie nastawiają przed środkowym meczem z Liverpoolem. Niestety Sroki pojadą tam bez Shaya Givena, co bez wątpienia jest wielką stratą.