Edwin Van der Sar Steve Harper
  Gary Neville Żółta kartka Stephen Carr
  Rio Ferdinand Peter Ramage
  Nemanja Vidic  Craig Moore
31' Out Gabriel Heinze Żółta kartka Steven Taylor
  Darren Fletcher James Milner  45' Out
  Michael Carrick Nicky Butt62' Out
  Paul Scholes Żółta kartka   Belozoglu Emre69' Out
  Cristiano Ronaldo Żółta kartka Scott Parker
  Wayne Rooney Damien Duff
  Ole Gunnar Solskjaer Shola Ameobi

31' In Patrice Evra Charles N'Zogbia 45' In
  Tomasz Kuszczak Obafemi Martins62' In
  Wes Brown Matthew Pattison69' In
  John O'Shea Tim Krul
  Louis Saha Albert Luque

W meczu 7. kolejki Premiership Newcastle United odnotowało już czwartą ligową porażkę w tym sezonie. Tym razem Manchester United okazał się lepszy od Srok wygrywając w pełni zasłużenie 2:0.
Sroki wyszły na boisko tylko z jednym napastnikiem i to z Ameobim, który nie jest w pełni zdrowia. Pierwsze dziesięć minut meczu nie było zbyt porywające. Wszystko działo się w środku boiska, a jedyne akcje warte odnotowania to groźne dośrodkowanie Manchesteru, z którym poradził sobie Harper i spalony, na którym został złapany Ameobi. W 10 minucie długie podanie przed pole karne posłał Ferdinand do Rooneya, ale napastnika Czerownych Diabłów wyprzedził Steven Harper. Chwilę później o szczęściu może mówić Ameobi, który kopnął w udo leżącego Vidica, ale sędzia tego nie widział i Ameobi kartki nie zobaczył. Po kwadransie gry gospodarze zaczęli przeważać. Najpierw Emre chciał podać piłkę do tyłu, ale trafił w sędziego, futbolówkę z 50 metrów posłał w pole karne Fletcher, ale znów Harper okazał się szybszy od Rooneya. Chwilę później po rzucie rożnym strzał głową oddał Vidic, ale fenomenalną interwencją popisał się Harper. W 21 minucie Rooney strzelał z 25 metrów i piłka o metr minęła okienko bramki Newcastle. 3 minuty później po dośrodkowaniu w pole karne Rio Ferdinand uderzył z woleja, ale piłka zatrzymała się na twarzy Taylora i wyszła przed pole karne skąd huknął Ronaldo, ale nie trafił w światło bramki. Nie minęły dwie minuty a z szybkim atakiem na lewym skrzydle wyszedł Scholes, podał do Rooneya, ten do Cristiano Ronaldo, a ten już na prawą stronę do niekrytego Fletchera, który strzałem z 16 metrów trafił w słupek bramki i piłka wyszła w pole. Zaraz potem z kontrą wyszło Newcastle, indywidualna akcja Milnera zakończona strzałem prosto w ręce Van der Sara. W 32 minucie Gabriel Heinze doznał urazu i musiał opuścić boisko, a zastąpił go Patrice Evra. 5 minut później Parker sfaulował na 25 metrze Cristiano Ronaldo za co zobaczył żółtą kartkę. Sam poszkodowany podszedł do wykonywania rzutu wolnego, ale jego uderzenie trafiło prosto w ręce Harpera. W 40 minucie do środka zszedł Ronaldo, uderzył z 16 metrów, trafił w słupek, a piłka wpadła prosto pod nog nie krytego Solskjeara, który spokojnie z 6 metrów posłał piłkę do pustej bramki i dał prowadzenie gospodarzom. Zaraz po wznowieniu gry Scholes sfaulował Emre za co został ukarany żółtą kartką. Do końca pierwszej połowy Newcastle próbowało wyrównać, ale to się nie udało i na przerwę Manchester United schodził z jednobramkowym prowadzeniem.
W przerwie Roeder dokonał zmiany. Za Milnera wszedł N'Zogbia. Pierwsza połowa wyraźnie dla Manchesteru. Już w drugiej minucie Carrick uderzył z narożnika pola karnego, ale Moore wybił głową piłkę na róg. Chwile później z 18 metrów uderzył Vidic, piłka odbiła się jeszcze od Solskjaera, a Harper nie sięgnął piłki i ta wpadła przy samym słupku do siatki i było już 2:0 dla Manchesteru United. Nie minęła minuta, a mogło być już 3:0. Fletcher uderzył w polu karnym, Harper odbił piłkę, do której dopadł Cristiano Ronaldo, ale jego strzał z 5 metrów trafił w poprzeczkę. Chwilę później Scholes próbował przelobować bramkarza Srok, ale piłka przeszła dwa metry obok bramki Harpera. W 53 minucie Stephen Carr sfaulował Cristiano Ronaldo i zobaczył żółtą kartkę. Kilka minut później znów Ronaldo stanął przed szansą podwyższenia wyniku. Minął w polu karnym Carra, strzelił w krótki róg bramki, ale trafił w słupek. W 62 minucie Martins zastąpił Butta, którego kibice na Old Trafford pożegnali brawami. Dwie minuty później Cristiano Ronaldo wszedł w pole karne z lewgo skrzydła, uderzył bardzo mocno, ale i nie celnie i piłka wyszła na aut bramkowy. W 66 minucie zza pola karnego strzelał Scholes, piłkę zablokował Moore, futbolówka trafiła pod nogi Fletchera, ten uderzył z 11 metrów, a piłkę ręką wybił Taylor, ale sędzie nie podyktował ewidentnego karnego. Podczas tej akcji urazu doznał Emre, który został zniesiony na noszach, a zastąpił go Matthew Pattison. W 70 minucie Taylor sfaulował przed linią pola karnego Cristiano Ronaldo, za co młody obrońca zobaczył żółtą kartkę. Na szczęście z rzutu wolnego fatalnie przestrzelił Portugalczyk. 4 minuty później Peter Ramage zza pola karnego groźnie strzelił z półwoleja, ale Van der Sar bez większych kłopotów wybronił to uderzenie. W 81 minucie dwójkowa akcja Scholesa i Carricka, zakończona strzałem z 20 metrów tego pierwszego, ale Harper zdołał przenieść piłkę nad bramką. W 86 minucie Solskjaer strzelał z 16 metrów, piłka odbiła się od Parkera, przelobowała Harpera, ale na szczęście dla Newcastle o metr minęła bramkę. Do końca meczu Manchester, a tym bardziej Newcastle nie mieli już dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0.
Niestety Newcastle nie pokazało nic, co mogło by podobać się kibicom. Cristiano Ronaldo robił co chciał z obrońcami Srok i mecz mógł się zakończyć o wiele wyższym zwycięstwem Manchesteru. Następna kolejka angielskiej Premiership za dwa tygodnie i wtedy Newcastle zmierzy się na własnym stadionie z Boltonem. Miejmy nadzieję, że zawodnicy pozbierają się do tego czasu, bo tym co zaprezentowali dzisiaj nie pokonaliby nikogo.