Stephen Carr Nicky Hunt
  Craig Moore Żółta kartka Abdoulaye Meite
  Titus Bramble  Tal Ben Haim
  Peter Ramage Abdoulaye Diagne-Faye
67' Out Nolberto Solano Żółta kartka Żółta kartka Kevin Nolan
  Scott Parker Ivan Campo
84' Out Belozoglu Emre Żółta kartka   Żółta kartka Gary Speed
  Damien Duff Kevin Davies
  Shola Ameobi Nicolas Anelka
  Obafemi Martins El Hadji-Diouf87' Out

67' In Charles N'Zogbia Stelios Giannakopoulos 87' In
84' In Giuseppe Rossi Ian Walker
  Pavel Srnicek Quinton Fortune
  Antoine Sibierski Idan Tal
  Steven Taylor Ricardo Vaz Te

Dzisiaj o godzinie 17:00 rozpoczął się mecz 8 kolejki Premiership Newcastle United – Bolton Wanderers. Sroki, mimo że do przerwy prowadziły 1:0 przegrały 2:1, a najgorsze jest to, że dwie bramki dla Boltonu padły w ciągu trzech minut i przez ewidentne błędy w obronie.
Newcastle wyszło na pierwszą połowę z powracającym po kontuzji Solano i z Bramblem, który ostatnio pauzował za czerwoną kartkę. Mecz zaczął się od przewagi Srok. W pierwszych minutach strzały oddali Parker i Emre, ale pierwszy został zablokowany, a drugi był za słaby. W 4 minucie Ramage zagrał z lewej strony w pole karne, piłkę na krótkim słupku przepuścił Martinsa, a Ameobi w starciu z obrońcą Boltonu nie czysto trafił w piłkę, która przeleciała wysoko nad bramką. W 8 minucie Ameobi strzelił z 20 metrów uderzył z półwoleja, piłka odbiła się od Martinsa i wyszła obok bramki Jaaskelainena. Chwilę później z podobnej odległości próbował szczęścia Martins, ale jego strzał minął słupek o metr. Po 10 minutach gry chwilę grozy przeżyli fani Newcastle. Ameobi sfaulował Campo, a ten wpadł w nogi Emre, który doznał urazu lewego kolana. Na szczęście po interwencji masażystów Turek mógł kontynuować grę. W 17 minucie Martins dośrodkował z prawej strony, ale po drodze Faye podbił piłkę ręką i sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Ameobi i strzelił w prawy róg bramki, a Jaaskelainen poszedł w drugą stronę. Po 19 minutach 1:0 dla Newcastle. Później Newcastle nadal atakowało, ale ich ataki były nieskuteczne. W 25 minucie kolejnego urazu doznał Emre, ale tym razem obeszło się bez pomocy lekarzy. W 36 minucie zamieszanie w polu karnym Newcastle, ale obronną ręką wyszedł Harper, który w ciągu pół minuty wykonał cztery interwencje. Trzy minuty później z akcją lewą stroną wyszedł Duff, zacentrował w pole karne, tam Ameobi zagrał głową wzdłuż bramki, na 6 metrze znalazł się niekryty Ramage, ale z tak bliskiej odległości nie trafił do pustej bramki. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Solano sfaulował Speeda, za co zobaczył żółtą kartkę. Kilka chwil później sędzia Alan Wiley zakończył pierwszą część meczu i Sroki z prowadzeniem 1:0 zeszły do szatni.
Druga połowa zaczęła się od ataku Newcastle. Martins dostał długie podanie, urwał się obrońcą i z półwoleja z dość ostrego konta, próbował pokonać bramkarza Boltonu, ale ten zdołał wybić strzał Nigeryjczyka. Chwilę później akcja gości. Najpierw Ramage uchronił Sroki przed utratą bramki blokując strzał Nolana, chwilę później piłkę po dośrodkowaniu Campo wypiąstkował Harper. Po tej akcji do ofensywy przeszło Newcastle, ale ich ataki nie przyniosły żadnych korzyści. W 55 minucie Anelka na lewej stronie przyjął piłkę, podał ją po ziemi na piąty metr, gdzie znalazł się Diouf i bez problemu pokonał Harpera. Nie minęły dwie minuty, a z rzutu wolnego dośrodkował Campo, lot piłki przedłużył głową Davies i niekryty Diouf główką pokonał z najbliższej odległości bramkarza Srok. W ciągu 3 minut Bolton z 0:1 wyszedł na 2:1! W 60 minucie Speed sfaulował Carra za co zobaczył żółtą kartkę. W 67 minucie N’Zogbia zastąpił Solano. 70 minuta i mogło być już 3:1. Campo dośrodkował z rzutu wolnego, w polu karnym głową uderzył Davies, ale jego strzał trafił w poprzeczkę, a sędzia odgwizdał spalony. Po powtórkach było widać, że arbiter popełnił w tej sytuacji błąd. Chwilę później Emre sfaulował Dioufa i został ukarany żółtą kartką. Faulowanego Senegalczyka za nie sportowe zachowanie również spotkała taka sama kara jak Turka. W 79 minucie Anelka minął w narożniku pola karnego Carra, strzelił na długi słupek, ale piłka minimalnie minęła bramkę. Dwie minuty później Moore sfaulował Anelkę i zobaczył żółtą kartkę. 60 sekund później Duff z ostrego konta próbował strzału z nożyc, ale Jaaskelainen bez problemu złapał piłkę. Nie minęła minuta a Emre huknął z 25 metrów, niestety niecelnie. Po tej akcji Turek został zmieniony przez Rossi’ego, a trzy minuty później Giannakopoulos wszedł za strzelca dwóch bramek – Dioufa. Do końca Sroki próbowały zdobyć bramkę na wagę punktu, ale nie zdołały już zdobyć bramki. Jeszcze w doliczonym czasie gry Nolan dostał żółtą kartkę za faul na Parkerze.
Newcastle znów przegrywa. Po dość dobrej połowie, po której wydawało się, że zwycięstwo jest w zasięgu ręki trzy minuty drugiej połowy i dwa błędy obrony odebrały Srokom chęci do gry. Irytujący jest kolejny brak Luque, który prezentuje dobrą formę w meczach o niższą stawkę, ale mimo to nie dostał nawet minuty by pokazać czy rzeczywiście jest w dobrej dyspozycji. Tym bardziej, że para Ameobi – Martins zawodzi.