0 Żółte kartki 1
Widzów: 24119
Sędzia: Phill Dowd

Marcus Hahnemann Shay Given
86' Out Graeme Murty Habib Beye
  Dave Kitson Michael Owen
83' Out Leroy Lita Obafemi Martins 58' Out
  Kevin Doyle Sanchez Jose Enrique

86' In Liam Rosenior Charles N'Zogbia 58' In
83' In Shane Long James Milner 74' In
  Adam Federici Alan Smith58' In
  Ivar Ingimarsson Steve Harper
  Bobby Convey David Rozehnal

Newcastle United jechało do Reading z nadzieją na poprawienie swego bilansu meczów na wyjeździe. Tak się jednak nie stało i Sroki uległy Królewskim 1:2.

Jedynego gola dla Newcastle zdobył Michael Dubbery posyłając piłkę do własnej bramki, a dla gospodarzy strzelali Dave Kitson oraz Shane Long.

Pierwsze minuty meczu to zdecydowana przewaga Reading, na szczęście dla Newcastle nie wiele z tego wyszło.

W 13 minucie świetną okazję miał Lita, który stał niekryty na piątym metrze. Otrzymał podanie od Doyle’a i chyba tylko napastnik Reading wie, jak można było zmarnować taką okazję.

Chwilę później Owen miał okazję by otworzyć wynik spotkania. Przyjął piłkę i oddał strzał, ale Hahnemann odbił piłkę, a Murty oddalił zagrożenie.

Długo nie trzeba było czekać na kolejną okazję Srok. Jose Enrique posłał piłkę na długi słupek, gdzie był Geremi, ale Kameruńczyk był zaskoczony tym, że futbolówka trafiła do niego i nie trafił do bramki.

Po niezbyt ciekawej części spotkania w 27 minucie po dośrodkowaniu Murty’ego, Doyle strzałem głową nie trafił w światło bramki.

Pierwsza połowa nie była zbyt ciekawym widowiskiem, o czym może świadczyć chociażby to, że Shay Given pierwszy raz interweniował w 36 minucie po niegroźnym strzale Lity.

Dwie minuty później Sroki wywalczyły rzut wolny w dogodnym miejscu. Do piłki podszedł Geremi, ale jego uderzenie nie sprawiło większych problemów bramkarzowi z Madejski Stadium.

Jeszcze przed przerwą gospodarze mieli dwie dobre okazje do zdobycia bramki, ale Leroy Lita oraz Nicky Shorey z rzutu wolnego strzelali zbyt wysoko i do przerwy kibice nie zobaczyli bramek.

Na drugą połowę zespoły wyszły w niezmienionych składach. Widać było, że Obafemi Martins jest zdenerwowany na swych kolegów z drużyny za małą ilość podań do niego oraz do Owena.

W 53 minucie po akcji Kevina Doyle’a i Stephena Hunta piłka trafia do Dave’a Kitsona a ten posyła piłkę obok Shaya Givena i zdobywa pierwszą bramkę w tym meczu.

Sam Allardyce chwilę później decyduje się przeprowadzić dwie zmiany. Boisko opuszczają Butt i Martins, a zastępują ich Smith oraz N’Zogbia.

Reading dominuje na boisku i zaczyna grać na czas. Bramkarz gospodarzy dwukrotnie zbyt długo czekał ze wznowieniem gry, a sędzia ani razu nie zwrócił mu uwagi.

W 66 minucie kolejna szansa dla Michaela Owena, ale Hahnemann poradził sobie ze strzałem reprezentanta Anglii.

Chwilę później po dośrodkowaniu Harpera strzałem głową próbował pokonać Givena Sonko, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Sam Allardyce robi trzecią, ostatnią zmianę: Milner za Faye’a.

W 74 minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Emre piłkę do własnej bramki skierował Duberry wyrównując wynik spotkania.

Sroki po bramce zaczęły atakować i widać było, że bardzo zależy im na zdobyciu zwycięskiej bramki. Blisko było, gdy piłka zmierzała do Owena, ale ten został uprzedzony przez Murty’ego.

W 83 minucie Shane Long zastąpił Litę i jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. Pierwszy kontakt z piłką Longa to przyjęcie piłki na klatkę piersiową po podaniu Shoreya, a drugi to strzał do bramki Shaya Givena, wyprowadzając gospodarzy kolejny raz na prowadzenie.

Jeszcze przed końcem regulaminowego czasu Cacapa posłał piłkę do bramki gospodarzy, ale prędzej sędzia liniowy zasygnalizował spalonego. Sędzia doliczył jeszcze 4 minuty, ale wynik nie uległ już zmianie.

Niestety nie udało się poprawić słabego bilansu wyjazdowych spotkań. W pięciu meczach na wyjeździe Sroki zdobyły tylko 4 punkty. Za tydzień na St. James’ Park przyjeżdża Portsmouth, a za dwa tygodnie derby północno-wschodniej Anglii – Sunderland kontra Newcastle.