Sędzia: Martin Atkinson

Craig Gordon Steve Harper
  Ian Harte David Rozehnal
  Danny Higginbotham Żółta kartka Steven Taylor
25' Out Nyron Nosworthy   Joey Barton
  Paul McShane Belozoglu Emre 88' Out
  Carlos Edwards James Milner
  Dickson Etuhu Żółta kartka Abdoulaye Faye 61' Out
72' Out Ross Wallace   Charles N'Zogbia
  Grant Leadbitter Michael Owen   83' Out
  Michael Chopra Żółta kartka Mark Viduka
  Kenwyne Jones Alan Smith

25' In Danny Collins Geremi Njitap 88' In
72' In Anthony Stokes Habib Beye 61' In
  Darren Ward Obafemi Martins 83' In
  Liam Miller Fraser Forster
  David Connolly Sanchez Jose Enrique

W 138. derbach północno-wschodniej Anglii Newcastle zremisowało na wyjeździe z Sunderlandem 1:1 (0:0) w meczu trzynastej kolejki Premiership.

Gola dla Srok zdobył James Milner, a dla Sunderlandu trafił Danny Higginbotham.

Pierwsza połowa na początku była dość wyrównana, ale z każdą minutą Czarne Koty uzyskiwały większą przewagę. Jednak podopieczni Roya Keane’a tylko raz zagrozili bramce Harpera. W 15 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Ross Wallace posłał piłkę nad poprzeczką.

W 23 minucie urazu doznał Nyron Nosworthy i musiał zejść z boiska. Na miejsce kapitana drużyny ze Stadium of Light wszedł Danny Collins.

Później Newcastle zaczęło dochodzić do głosu. Michael Owen dostał dobre podanie, ale został złapany na spalonym, a około 10 minut po tym zdarzeniu dośrodkowanie trafia znów do Owena, który został wypchnięty przez obrońców z 5 metrów i gdy w końcu zdecydował się na strzał Gordon wybił piłkę na róg.

W 33 minucie dwie okazje miał Leadbitter. Najpierw po zamieszaniu w polu karnym Srok oddał on strzał na bramkę i Alan Smith zablokował piłkę, która zmierzała do siatki. Kilka sekund później po dośrodkowaniu pomocnik Czarnych Kotów głową posłał piłkę nad bramką.

Warunki na boisku nadal dyktowali gospodarze. Jeszcze przed przerwą Michael Chopra strzałem zza linii pola karnego próbował otworzyć wynik, ale Steve Harper popisał się bardzo dobrą interwencją.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Joey Barton kopnął Dicksona Etuhu, za co powinien zobaczyć czerwoną kartkę, ale na szczęście dla Srok sędzia tego nie zauważył.

Po przerwie Sunderland dalej atakował. Najpierw Kenwayne Jones strzałem głową nie sprawił większych problemów Harperowi. Jednak w 53 minucie dośrodkowanie po krótko rozegranym rzucie rożnym trafiło do nadbiegającego Higginbothama, który skierował piłkę do siatki.

Po stracie bramki Newcastle zaczęło atakować. Emre jako pierwszy starał się wyrównać wynik, ale jego strzał poszybował nad porzeczką Gordona.

W 62 minucie kontuzji nabawił się Abdoulaye Faye i został zmieniony przez Habiba Beye.

Trzy minuty później James Milner na lewej stronie minął jednego z obrońców i mocno podał w pole karne, gdzie nikt nie przerwał lotu piłki, która wpadła w długi róg bramki odbijając się jeszcze od słupka.

Odpowiedź Sunderlandu mogła być bardzo szybko. Zza pola karnego uderzał Jones i futbolówka przeleciała tuż obok bramki. Sędzia nie zauważył w tej sytuacji, że napastnik gospodarzy zagrał ręką.

W 68 minucie Steve Harper wybił daleko piłkę, która trafiła do Michaela Owena. Napastnik reprezentacji Anglii minął dwóch obrońców, ale zabrakło mu sił na strzał i nie dał rady pokonać Gordona.

Mecz znów się wyrównał i drużynie nie stwarzały groźnych sytuacji. Dopiero w 82 minucie po centrze Iana Harte’a główką uderzał Michael Chopra i trafił w poprzeczkę, a Steven Taylor oddalił niebezpieczeństwo.

Sam Allardyce wprowadził na boisko Martinsa i Geremi’ego za Owena i Emre, ale to już nie wiele zmieniło i mecz zakończył się podziałem punktów.

Sunderland nie potrafi już od czterdziestu lat nie potrafi pokonać Newcastle na swoim boisku w meczach najwyższej klasy rozgrywkowej. Przerwana została seria zwycięstw Srok nad Czarnymi Kotami, która zatrzymała się na pięciu wygranych.