Habib Beye Liam Ridgewell
  David Rozehnal Rafael Schmitz
  Steven Taylor  Stephen Kelly
  Joey Barton Żółta kartka Matthew Sadler
72' Out Geremi Njitap Gary McSheffrey   62' Out
31' Out Nicky Butt Żółta kartka Mehdi Nafti
  James Milner  Żółta kartka Sebastian Larsson
  Charles N'Zogbia Fabrice Muamba
  Alan Smith Daniel De Ridder 76' Out
91' Out Obafemi Martins Cameron Jerome

72' In Belozoglu Emre Olivier Kapo 62' In
31' In Mark Viduka Mikael Forssell 76' In
91' In Sanchez Jose Enrique Colin Doyle
  Steve Harper Stuart Parnaby
  David Edgar Garry O'Connor

Newcastle United pokonało na własnym boisku Birmingham City 2:1 w meczu szesnastej kolejki Premiership i przerwało serię sześciu spotkań bez zwycięstwa.

Gole dla Newcastle zdobyli z rzutu karnego Obafemi Martins i w ostatniej minucie Habib Beye, a dla Birmingham bramkę strzelił Cameron Jerome.

Mecz rozpoczął się w sennym tempie. Gra była często przerywana przez sędziego Roba Stylesa z powodu wielu mniejszych przewinień po obu stronach. Deszczowa pogoda również nie pomagała w konstruowaniu akcji.

Jednak już w 9 minucie David Rozehnal nie potrafił przeciąć podania Liama Ridgwella, a piłka trafiła do Camerona Jerome’a, który z łatwością minął Shaya Givena i posłał futbolówkę do pustej bramki. Defensywa Srok miała wyraźne problemy z bardzo szybkim napastnikiem gości.

Po stracie bramki Newcastle zaczęło atakować, a Birmingham cofnęło się do obrony. W 18 minucie rzut rożny dla Srok, a piłkę z narożnika boiska wybijał Geremi. Najlepiej w polu karnym ustawił się Rozehnal, a jego strzał głową trafił w poprzeczkę.

Chwilę później dwukrotnie musiał interweniować bramkarz Birmingham – Maik Taylor. Najpierw przerwał dośrodkowanie N’Zogbii, które zmierzało na głowę Alana Smitha. Zaraz potem Taylor popisał się świetną obroną po kolejnym dośrodkowaniu N’Zogbii i strzale Martinsa.

W 31 minucie Nicky Butt, który najwidoczniej ma jakieś problemy z brzuchem, został zastąpiony przez Marka Vidukę. Co ciekawe Martins przeszedł na lewe skrzydło, a Milner na prawe.

Trzy minuty później po rozegraniu przez Rozehnala i Bartona piłka trafiła do N’Zogbii, który minął jednego obrońcę i posłał mocny strzał tuż obok bramki.

W 36 minucie Matt Sadler przewrócił w polu karnym Obafemi Martinsa i sędzia nie miał wątpliwości wskazując na jedenastkę. Zawodnicy The Blues jeszcze protestowali, ale na niewiele to się zdało. Sam poszkodowany podszedł do piłki i strzałem lewą nogą pokonał Taylora.

Newcastle jeszcze przed przerwą chciało wyjść na prowadzenie. Dwukrotnie bliski zdobycia bramki był Milner. Najpierw jego strzał bramkarz końcami palców przeniósł na róg, a z rzutu rożnego piłka znów trafiła do Milnera, który tym razem trafił w poprzeczkę. Do przerwy 1-1.

Początek drugiej połowy, podobnie jak w pierwszej, Sroki przespały, co mogło się skończyć bardzo źle. Muamba strzelał z dalszej odległości i posłał piłkę nad bramką. Chwilę później po podaniu Jerome’a, Larsson uderzył w boczną siatkę bramki Givena.

W 53 minucie kolejną okazję stworzył Jerome. Urwał się obronie i ruszył na bramkę Givena. Podał do De Riddera, ale świetna interwencja Rozehnala uchroniła Newcastle przed stratą gola. Sroki szybko odpowiedziały. Kolejny raz z dalsza strzelił Milner i piłka w małej odległości minęła słupek.

Newcastle, podobnie jak w pierwszej odsłonie spotkania, po słabym początku zaczyna podkręcać tempo, ale mecz jest wyrównany. W obu drużynach zmiany – u gości za McShefferya wszedł Kapo, a w Newcastle Emre zastąpił Geremi’ego.

Gdy do końca meczu pozostało 15 minut Alex McLeish zdecydował się zdjąć z boiska De Riddera, a w jego miejsce wprowadził Mikaela Forssella. Piłkarze z St. James’ Park po pracowitym tygodniu wyglądali już na zmęczonych.

W 84 minucie do ataku ruszył Martins, a jego strzał z 16 metrów dobrą interwencją zatrzymał Maik Taylor. Alan Smith i Joey Barton zaczęli grać coraz bardziej ostro, na szczęście dla nich, bez konsekwencji.

W ostatniej minucie meczu po rzucie rożnym wykonanym przez Emre, do piłki dopadł Habib Beye i strzałem głową pokonał Maika Taylora zdobywając swą pierwszą bramkę w barwach klubu i zapewniając drużynie zwycięstwo.

Newcastle United wreszcie przerwało złą passę. Już w meczach z Blackburn i Arsenalem Sroki zaprezentowały się lepiej niż w pozostałych niewygranych meczach, a dzisiaj udało się wykorzystać przewagę nad rywalem i zwyciężyć. Za tydzień podopieczni Sama Allardyce’a pojadą do Londynu na mecz z Fulham.