Chris Kirkland Shay Given
  Mario Melchiot Habib Beye
  Paul Scharner Żółta kartka Steven Taylor
  Titus Bramble  Damien Duff78' Out
74' Out Ryan Taylor Geremi Njitap 66' Out
  Kevin Kilbane Żółta kartka Belozoglu Emre
70' Out Antoine Sibierski Żółta kartka James Milner
  Michael Brown Żółta kartka   Abdoulaye Faye
  Antonio Valencia Charles N'Zogbia
  Denny Landzaat Mark Viduka
  Marcus Bent Alan Smith

74' In Salomon Olembe Sanchez Jose Enrique 78' In
70' In Julius Aghahowa Obafemi Martins66' In
  Mike Pollitt Steve Harper
  Emmerson Boyce Claudio Cacapa
  Josip Skoko Nicky Butt

W meczu 19 kolejki Premiership Newcastle United uległo na wyjeździe Wigan Athletic 0:1. Jedynego gola w meczu zdobył Ryan Taylor.

Spotkanie rozpoczęło się w dość szybkim tempie, ale obie drużyny miały problemy z konstruowaniem akcji. Już w czwartej minucie była dwuminutowa przerwa spowodowana urazem Antione’a Sibierskiego, któremu udało się powrócić do gry.

Z każdą minutą przewaga Wigan rosła, a napastnicy Newcastle nie dostawali szans by spróbować pokonać Kirklanda. Mimo to gospodarze ani razu nie zagrozili bramce strzeżonej przez Givena.

Pierwsza połowa była bardzo słabym widowiskiem. Ani jedna drużyna nie stworzyła bramkowej sytuacji i do przerwy kibice nie zobaczyli goli.

Już na początku drugiej połowy po dośrodkowaniu Ryana Taylora, Faye był bliski wpakowania piłki do własnej bramki, ale na szczęście nie trafił.

Zaraz potem po błędzie Melchiota i Kirklanda mogło być 1-0 dla Srok, gdy nieporozumienie zawodników Wigan wykorzystał Viduka strzelając w światło bramki, ale w ostatniej chwili piłkę spod poprzeczki wybił Bramble.

W 58 minucie Paul Scharner groźne uderzył z dalszej odległości, a Shay Given pokazał swą klasę i bez większych problemów wyłapał piłkę.

Jednak już w 64 minucie irlandzki bramkarz nie miał zbyt wiele do powiedzenia, gdy z rzutu wolnego strzelał Ryan Taylor. Uderzenie obrońcy Wigan trafiło w samo okienko bramki i gospodarze wyszli na prowadzenie.

Zaraz po straconej bramce Sam Allardyce wzmocnił siłę ataku. Na boisko wszedł Martins zastępując Geremi’ego. W ekipie Wigan również przeprowadzono zmianę – Aghahowa za Sibierskiego.

W 71 minucie Ryan Taylor znów próbował pokonać Givena, gdy piekielnie mocno uderzył na bramkę Srok, ale tym razem lepszy okazał się bramkarz. Był to ostatni kontakt z piłką w tym meczu strzelca bramki, bo zastąpił go Salomon Olembe.

Manager Newcastle zdecydował się na drugą zmianę – Jose Enrique zmienił Duffa, co oznaczało, że N’Zogbia przesunął się do pomocy. Jednak na niewiele się to zdało, bo Sroki do końca meczu nie miały pomysłu na grę. Jedyne zagrożenie jakie stworzyli piłkarze gości było pod własną bramką, gdy Taylor niebezpiecznie zagrał do Givena, a ten chciał minąć Aghahowę i mało zabrakło by sam strzelił sobie gola.

Bardzo słaby, a nawet tragiczny występ Newcastle. Po rozczarowującym remisie z Derby, teraz przyszła pora na porażkę z Wigan. Kibice Srok na pewno nie zaliczą tych świąt do udanych. 29 grudnia Newcastle zagra na wyjeździe z Chelsea.