Wayne Bridge Habib Beye
  Tal Ben Haim Claudio Cacapa
  Alex da Costa Żółta kartka   Steven Taylor
  Juliano Belletti Nicky Butt
76' Out Michael Ballack Damien Duff   89' Out
  Mikel Obi James Milner
  Michael Essien  Żółta kartka Abdoulaye Faye
  Salomon Kalou Charles N'Zogbia
65' Out Joe Cole Alan Smith70' Out
91' Out Shaun Wright-Phillips Obafemi Martins 74' Out

76' In Scott Sinclair Mark Viduka 89' In
65' In Claudio Pizarro David Rozehnal70' In
91' In Steven Sidwell Michael Owen74' In
  Paulo Ferreira Steve Harper
  Rhys Taylor Belozoglu Emre

Newcastle United uległo na Stamford Bridge Chelsea Londyn 1:2 w spotkaniu 20 kolejki Premier League. Gola dla Srok zdobył Butt, a dla gospodarzy strzelali Essien i Kalou.

Obafemi Martins, na początku meczu miał dwie sytuacje do zdobycia bramki, ale najpierw lepszy okazał się Hilario, a chwilę później strzał Nigeryjczyka zablokował Alex.

Dalsza część pierwszej połowy to zdecydowana przewaga Chelsea. W 18 minucie po podaniu Bellettiego na bramkę uderzał Kalou, ale świetnie spisał się Shay Given wybijając piłkę na rzut rożny.

Dwie minuty później Given znów znakomicie interweniował, gdy po strzale Mikela piłka odbiła się jeszcze od Butta i zmierzała do bramki Srok.

W 26 minucie po rzucie wolnym dla Chelsea i dośrodkowaniu w pole karne, na bramkę Newcastle głową uderzał Alex, ale trafił wprost w Givena.

Jednak trzy minuty później Niven był już bezradny. Strzał Wrighta-Phillipsa odbił się od Kalou, co kompletnie zmyliło bramkarza Srok, a piłka trafiła jeszcze do Essiena, który z kilku metrów trafił do praktycznie pustej bramki.

Po zdobytej bramce The Blues dążyli do zdobycia kolejnej. Swoją okazję zmarnował Wright-Phillips, który strzałem głową spudłował z bliskiej odległości. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.

Po przerwie Nicky Butt był bliski pokonania… Shaya Givena. Wright-Phillips z prawej strony boiska zagrał przed pole karne, a powracający pomocnik Newcastle uderzył piłkę w stronę własnej bramki, ale na jego szczęście Given zdołał przenieść strzał nad poprzeczką.

Jednak już w 54 minucie Butt się zrehabilitował. Z lewej strony ruszył N’Zogbia, zagrał w pole karne, a tam Nicky Butt po lekkim zamieszaniu posłał piłkę do bramki gospodarzy. Był to pierwszy gol Newcastle na Stamford Bridge od 2001 roku.

Chelsea szybko chciała odzyskać prowadzenie i znów ruszyła do ataku. Po dośrodkowaniu Wright-Phillipsa, na bramkę głową strzelał Kalou, ale kolejny raz skutecznie bronił Given. Bramkarz gości zaraz potem równie dobrze wybronił uderzenie Ballacka.

Sam Allardyce wprowadził na boisko Davida Rozehnala i Michaela Owena w miejsce Smitha oraz Martinsa. W drużynie Chelsea na boisku pojawili się Pizzaro i Sinclair zamiast Joe Cole’ i Ballacka, co nie spodobało się kibicom gospodarzy.

Jednak kibice Chelsea mogli unieść ręce w zwycięskim geście w 87 minucie, gdy po strzale jednego z piłkarzy piłka trafiła do Kalou, który minął bramkarza i wpakował piłkę do siatki. Napastnik gospodarzy w tej sytuacji była na spalonym, czego nie odgwizdał sędzia. Zawodnicy Newcastle zaczęli protestować, za co Butt, Given oraz N’Zogbia zobaczyli żółte kartki.

Na boisko wszedł jeszcze Viduka, ale nic to nie zmieniło i Chelsea wygrała 2:1 w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach.

Zawodnicy i kibice Newcastle mają czego żałować, bo była to duża okazja by pokonać na wyjeździe Chelsea, która nie mogła skorzystać z wielu piłkarzy. Porażka boli tym bardziej, bo gdyby nie błąd sędziego to mecz mógłby zakończyć się remisem.