Habib Beye Michael Ball
  Claudio Cacapa Richard Dunne
  Steven Taylor  Nedum Onuoha
  Nicky Butt Micah Richards
64' Out Damien Duff Vedran Corluka
  James Milner Dietmar Hamann
73' Out Abdoulaye Faye   Martin Petrov
  Charles N'Zogbia Stephen Ireland  75' Out
  Mark Viduka Elano Blumer71' Out
46' Out Obafemi Martins Darius Vassell 88' Out

64' In Sanchez Jose Enrique Żółta kartka Gelsen Fernandes 75' In
73' In Belozoglu Emre Kelvin Etuhu 71' In
46' In Michael Owen Rolando Bianchi88' In
  Steve Harper Andreas Isaksson
  David Rozehnal Javier Garrido

Newcastle United poniosło trzecią ligową porażkę z rzędu. Tym razem na St. James’ Park lepszy od Srok okazał się Manchester City, który wygrał 2:0. Bramki zdobywali Elano i Fernandes.

Od pierwszej minuty Sroki miały przewagę. Bliski zdobycia bramki był Habib Beye, ale jego strzał głową instynktownie wybronił Hart.

Newcastle prezentowało się lepiej, ale jeden błąd Cacapy mógł wszystko zniweczyć. Brazylijczyk stracił piłkę na rzecz Irelanda, który znalazł się w znakomitej sytuacji do zdobycia bramki, ale nie trafił do celu.

Sroki wyszły z szybką kontrą. Viduka podał do Martinsa, który mocno uderzył z linii pola karnego, ale bramkarz gości nie dał się pokonać.

W 31 minucie świetną obroną popisał się Given, gdy po podaniu Elano w pole karne wbiegł Petrov i strzelił na bramkę strzeżoną przez Irlandczyka.

Podopieczni Svena-Gorana Erikssona zaczęli powoli dominować na boisku. Jedynym jasnym punktem drużyny Newcastle był Charles N’Zogbia, który jednym rajdem z piłką potrafił minąć trzech piłkarzy gości, ale na dobry strzał zabrakło już sił.

W 38 minucie po ładnej akcji Irelanda, Vassella i Elano ten ostatni oddał strzał z 16 metrów posyłając piłkę w długi słupek. Given wyciągnął się jak struna, ale nie zdołał zapobiec utracie bramki.

Piłkarze w czarno-białych koszulkach nie potrafili się otrząsnąć po stracie bramki i do końca nie zagrozili gościom, którzy mimo przewagi nie stworzyli bramkowej sytuacji. Do przerwy City prowadziło 1-0.

W przerwie w drużynie gospodarzy pierwsza zmiana – za Martinsa wszedł Michael Owen, który już w 47 minucie oddał strzał na bramkę gości, ale Hart wybronił to uderzenie.

Newcastle miało przewagę, ale nie stwarzało zbyt wiele zagrożenia pod bramką Harta. Jedynie strzał z N’Zogbii z 30 metrów mógł napędzić strachu gościom, ale Francuz o nie wiele chybił celu.

Sam Allardyce w przeciągu kilku minut dokonał dwóch zmian. Boisko opuścili Faye oraz Duff, a weszli na nie Emre i Jose Enrique.

W 75 minucie na boisku pojawił się Fernandes w miejsce Irelanda, a już minutę później zdobył gola. W polu karnym piłkę dostał Etuhu, a trzej obrońcy Srok nie potrafili odebrać mu piłki. 19-letni Nigeryjczyk wyłożył piłkę nadbiegającemu Gelsonowi Fernandesowi, który mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Newcastle.

Newcastle do końca miało jeszcze dwie szanse do zmniejszenia strat. Najpierw z dalsza uderzył Butt, a Hart wybił piłkę nad poprzeczkę, a tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Hart instynktownie wybronił strzał głową Stevena Taylora. Do końca na boisku nie wydarzyło się nic ciekawego i Citizens zwyciężyli 2:0.

Piłkarze Newcastle będą mieli ciężkie zadanie by przerwać swą słabą serię w lidze, ponieważ następny mecz w Premiership grają na wyjeździe z Manchesterem United, z którym Sroki nie wygrały na Old Trafford od 1972 roku. Jednak okazja do poprawy morale będzie w niedziele podczas wyjazdowego meczu Pucharu Anglii z drugoligowym Stoke.