Widzów: 75965
Sędzia: Rob Styles

Edwin van der Sar Shay Given
  Rio Ferdinand Stephen Carr
67' Out Patrice Evra Claudio Cacapa
  Nemanja Vidic  Steven Taylor
  John O'Shea Nicky Butt
  Michael Carrick Żółta kartka Damien Duff
  Wayne Rooney Żółta kartka James Milner64' Out
  Carlos Tevez  Charles N'Zogbia
72' Out Ryan Giggs Michael Owen  82' Out
  Cristiano Ronaldo Alan Smith
72' Out Anderson de Abreu Olivei Sanchez Jose Enrique

67' In Danny Simpson Mark Viduka 64' In
72' In Nani David Rozehnal 82' In
72' In Darren Fletcher Steve Harper
  Tomasz Kuszczak Belozoglu Emre
  Park Ji-Sung Kazenga LuaLua

Niestety nasz program nie jest idealny i czasami zjada kartki zespołom po prawej stronie. Dziś dotyczy to czerwonej kartki w 90' dla Alana Smith'a. (Kaśka)

Od 1972 roku Newcastle nie potrafi wygrać ligowego meczu na Old Trafford. Wczoraj nie udało się zakończyć tej złej passy, a co gorsze, Sroki zostały rozgromione 0:6.

Od pierwszego gwizdka sędziego gospodarze mieli zdecydowaną przewagę. Kilka razy okazję do zdobycia bramki miał Wayne Rooney, ale młody snajper Manchesteru United tego dnia nie potrafił pokonać Shaya Givena.

Newcastle kilka razy wyszło z kontrą, które najczęściej kończyły się strzałami z daleka. James Milner oraz Damien Duff byli najbliżej pokonania bramkarza gospodarzy.

To co nie udało się Milnerowi i Duffowi udało się Owenowi. Napastnik reprezentacji Anglii otrzymał dobre podanie, znalazł się przed holenderskim bramkarzem i strzałem po ziemi posłał piłkę do siatki. Niestety sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, a jak pokazały powtórki, zrobił to bezpodstawnie.

Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, ale Newcastle dobrze prezentowało się w defensywie.

Już w pierwszych sekundach drugiej połowy gospodarze pokazali, że Sroki będą miały naprawdę trudną przeprawę. Steven Taylor dwukrotnie wybijał piłkę z linii bramkowej po strzałach Teveza i Rooneya.

W 49 minucie Cristiano Ronaldo został sfaulowany przed polem karnym. Portugalczyk sam podszedł do piłki i strzałem pod murem pokonał Shaya Givena po raz pierwszy.

5 minut później było już 2-0. Shay Given wybijając piłkę trafił w Cacapę. Futbolówka trafiła do Giggsa, który podał do Teveza, a ten nie miał już problemów ze zdobyciem bramki.

Bliski zdobycia bramki kontaktowej był N’Zogbia, który zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Van der Sar odbił piłkę, do której dopadł Owen, ale strzelił zbyt słabo i wynik pozostał bez zmian.

W 70 minucie po podaniu Teveza Cristiano Ronaldo znalazł się tylko przed Givenem i nie miał najmniejszego problemu z wpakowaniem piłki do siatki. Na tablicy widniał wynik 4-0.

Mimo wysokiego prowadzenia Czerwone Diabły nadal atakowały. Swoje okazje znów miał Rooney, ale Shay Given dzisiaj był dla niego zaporą nie do przejścia.

W ostatnich minutach meczu zrezygnowane Sroki myślami były już w szatni, a Manchester wyprowadzał kolejne ciosy. Najpierw po wspaniałym podaniu Rooneya strzałem z woleja na 4-0 podwyższył Rio Ferdinand.

Chwilę później Christiano Ronaldo przeprowadził indywidualną akcję, którą zakończył celnym strzałem. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i zmyliła Shaya Givena.

W 90 minucie strzał Carlosa Teveza odbił się od poprzeczki, a piłka spadła na linię bramkową. Sędzia liniowy popełnił kolejny błąd sygnalizując, że piłka minęła linię całym obwodem, a w rzeczywistości tak się nie stało. Najgłośniej protestował Alan Smith, za co zobaczył czerwoną kartkę, a mecz zakończył się chwilę później wynikiem 6-0.