George McCartney  Steven Taylor
  James Tomkins Joey Barton
  Scott Parker Żółta kartka Nicky Butt
  Mark Noble Geremi Njitap
91' Out Julien Faubert Żółta kartka   Michael Owen
68' Out Bobby Zamora Mark Viduka   82' Out
  Dean Ashton Obafemi Martins
21' Out Fredrik Ljungberg Sanchez Jose Enrique

91' In Nolberto Solano Lamine Diatta 91' In
68' In Carlton Cole Alan Smith 82' In
21' In Luis Boa Morte Fraser Forster
  Jimmy Walker Damien Duff
  Hayden Mullins Andrew Carroll

Newcastle United zremisowało na wyjeździe z West Hamem 2-2. Młoty po 25 minutach prowadziły 2-0, ale Sroki wyrównały jeszcze przed przerwą dzięki bramkom Obafemi Martinsa oraz Geremi’ego.

W podstawowym składzie Srok na boisko wyszedł młody Kanadyjczyk David Edgar, który zastąpił kontuzjowanego Abdoulaye’a Faye’a. Poza tym Keegan nie dokonał żadnych korekt w składzie.

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi gospodarzy, którzy już w 10 minucie wyszli na prowadzenie. George McCartney dośrodkował w pole karne, a piłka trafiła na 12 metr do niekrytego Marka Noble’a, który strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Harperowi.

Po zdobyciu bramki Młoty kontrolowały grę, ale straciły Freddie Ljungberga, który po starciu ze Stevenem Taylorem musiał opuścić boisko na noszach. W jego miejsce wszedł Luis Boa Morte.

W 22 minucie Bobby Zamora zgrał piłkę do Deana Ashtona, który uciekł Edgarowi i strzałem po ziemi pokonał Harpera wyprowadzając gospodarzy na dwubramkową przewagę.

Newcastle przez długi czas nie potrafiło stworzyć akcji w ofensywie, natomiast Steve Harper miał ręce pełne roboty. Najpierw golkiper Srok wyłapał piłkę z dośrodkowania, która zmierzała na głowę Zamory, a później wybronił strzał Boa Morte. Blisko zdobycia bramki był też Ashton, ale jego strzał głową przeleciał nad poprzeczką.

Newcastle obudziło się pod koniec pierwszej połowy. W 42 minucie Joey Barton pięknie zagrał za linię obrony, do piłki dopadł Martins, który mając przed sobą tylko Roberta Greena posłał piłkę nad bramkarzem zdobywając kontaktową bramkę.

Jeszcze przed przerwą Sroki wyrównały. Obafemi Martins strzelił zza pola karnego, a piłka po drodze odbiła się od głowy Geremi’ego, co zmyliło Greena, który nie miał szans skutecznie interweniować.

Druga połowa nie była już tak emocjonująca. Obie drużyny stworzyły kilka sytuacji, ale nic wielkiego się już nie wydarzyło. W drużynie Srok pojawili się na boisku Alan Smith i Lamine Diatta, ale nic to już nie zmieniło i mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Remis ten raczej przekreśla szanse na awans Newcastle do pierwszej dziesiątki. W poniedziałek 5 maja na St. James’ Park przyjeżdża Chelsea i na pewno byłoby miło zmniejszyć ich szanse na tytuł mistrza Anglii.