Widzów: 40606
Sędzia: Chris Foy

Joe Hart Shay Given
  Richard Dunne Habib Beye
57' Out Vedran Corluka David Rozehnal
  Javier Garrido  Steven Taylor84' Out
  Micah Richards Nicky Butt
  Dietmar Hamann Geremi Njitap   76' Out
86' Out Michael Johnson Charles N'Zogbia
  Stephen Ireland  James Milner
  Emile Mpenza Mark Viduka   88' Out
  Martin Petrov Alan Smith
89' Out 'Elano' Blumer Obafemi Martins

57' In Nedum Onuoha Abdoulaye Faye 84' In
86' In Michael Ball Sanchez Jose Enrique76' In
89' In Geovanni Gomez Belozoglu Emre 88' In
  Kasper Schmeichel Steve Harper
  Georgios Samaras Matthew Pattison

Newcastle United przegrało na wyjeździe z Manchesterem City 1:3 w meczu ósmej kolejki Premier League.

Sroki prowadziły po golu Obafemi Martinsa, ale szybko wyrównał Martin Petrov. Tuż po przerwie gola zdobył Emile Mpenza, a zwycięstwo Citizens przypieczętował Elano.

Pierwszą okazję w meczu mieli gospodarze. Petrov ograł w polu karnym dwóch zawodników Newcastle i oddał strzał, z którym bez większych problemów poradził sobie Shay Given, który chyba na dobre powrócił do bramki.

Chwilę później po pierwszym rzucie rożnym w meczu, David Rozehnal głową skierował piłkę w światło bramki, ale Joe Hart nie dał się zaskoczyć.

W 8 minucie Mark Viduka strzelił po ziemi na bramkę gospodarzy, ale bramkarz Citizens zdołał wybić piłkę na róg.

Po mocnym uderzeniu Elano z woleja wspaniałą interwencją popisał się Shay Given, który już w pierwszych minutach pokazywał, że zasługuje na grę w pierwszej jedenastce.

W 20 minucie Micah Richards przewrócił w polu karnym Jamesa Milnera. Sędzia, pomimo protestów piłkarzy Newcastle, nie zdecydował się wskazać na jedenasty metr.

W 29 minucie dalekie podanie Geremi’ego trafia na 16 metr do Martinsa, który przyjął sobie piłkę i technicznym strzałem przelobował Joe Harta. Jest to pierwsza bramka stracona przez Manchester City na swoim stadionie w tym sezonie.

Chwilę później po podaniu do Harta, ten popełnił błąd, piłka odbiła się od jego nogi i zmierzała do bramki, ale bramkarz gospodarzy w ostatnie chwili zdołał wybić piłkę z linii bramkowej.

W 35 minucie najpierw Dietmar Hamann strzelił zbyt wysoko, a zaraz potem Elano zagrał do Petrova, który oddał stzrał na bramkę, a Shay Given wybił piłkę na rzut rożny.

W 38 minucie było już 1-1. Elano wypuścił na prawe skrzydło Irelanda, ten zagrał wzdłuż bramki, a na lewej stronie akcję zamykał niekryty Petrov, który bez problemu pokonał Shaya Givena.

Gospodarze dostali wiatr w żagle i mieli okazje by wyjść na prowadzenie. Elano najpierw strzelił obok bramki, a za chwilę Johnson uruchomił Irelanda, który wyszedł na czystą pozycję, ale nie zdołał pokonać bramkarza Newcastle.

Tuż przed przerwą Martins zagrał w pole karne, Milner zgrał piłkę, która prawie doszła do Viduki, ale Richard Dunne wybił piłkę na róg. Po rzucie rożnym Obafemi Martins strzelił głową nad bramką i do przerwy utrzymał się wynik 1-1.

Już w drugiej minucie drugiej połowy po stracie piłki przez Sroki w środku pola, Petrov ruszył prawym skrzydłem, dośrodkował w pole karne, gdzie Emile Mpenza strzałem głową wpakował piłkę do siatki.

Obrona Newcastle seriami popełniała błędy. Na szczęście dla Newcastle najpierw Rozehnal oddalił niebezpieczeństwo, a chwilę później Given uratował Sroki przed stratą trzeciej już bramki.

Podopieczni Sama Allardyce’a próbowali stworzyć okazję, która mogła by dać wyrównanie, ale nie potrafili przebić się przez obronę Manchesteru City.

W 66 minucie po dośrodkowaniu Smitha, Obafemi Martins zamiast zgrać piłkę do Mark Viduki zdecydował się na strzał i niestety uderzył obok bramki.

Swą okazję miał także Geremi z rzutu wolnego. Jego strzał zmusił Joe Harta do wybicia piłki na róg. Po rzucie rożnym próby Milnera i Viduki zostały zablokowane. Kilka minut później kapitan Srok opuścił boisko, a w jego miejsce wszedł Jose Enrique.

Newcastle United zamiast rozpocząć ataki zostało zepchnięte do defensywy. W 87 minucie z rzutu wolnego huknął Elano z ponad 20 metrów trafiając w okienko bramki pozostawiając Shaya Givena bez szans i ustalając wynik na 3-1.

Słaba gra w obronie była dziś przyczyną porażki Newcastle. Jedynym usprawiedliwieniem takiej postawy defensywy jest to, że Habib Beye zagrał dopiero trzeci raz od pierwszej minucie. To właśnie on najbardziej zawinił przy pierwszej bramce dla Citizens.