Shay Given Radek Cerny
  Habib Beye Żółta kartka Żółta kartka Pascal Chimbonda
  Claudio Cacapa Michael Dawson
  Nicky Butt Żółta kartka   Lee Young-Pyo
46' Out Charles N'Zogbia Żółta kartka Gareth Bale19' Out
  Abdoulaye Faye Younes Kaboul
71' Out Belozoglu Emre Didier Zokora
  Geremi Njitap  Jermaine Jenas
79' Out Michael Owen Robbie Keane
  Obafemi Martins Darren Bent 78' Out
  Sanchez Jose Enrique Steed Malbranque 58' Out

46' In James Milner Teemu Tainio 19' In
71' In Joey Barton Aaron Lennon 78' In
79' In David Rozehnal Dimitar Berbatov58' In
  Steve Harper Tommy Forecast
  Shola Ameobi Anthony Gardner

Newcastle United pokonało na własnym stadionie Tottenham Hotspur 3:1 (1:0) w meczu zamykającym 10 kolejkę angielskiej Premiership.

Gole dla Srok zdobywali Obafemi Martins, Claudio Cacapa oraz James Milner, a dla gości trafił Robbie Keane.

Newcastle w pierwszych minutach przeważało, ale nie udało się tego wykorzystać. Dwukrotnie na początku meczu interweniowali lekarze Srok. Najpierw urazu doznał Faye, później Emre, ale na szczęście obaj powrócili do gry.

W 13 minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie po rzucie rożnym. Najlepiej w polu karnym ustawił się Faye i oddał strzał głową, trafiając prosto w słupek.

Chwilę później po faulu Geremie’ego Garreth Bale doznał kontuzji i nie mógł kontynuować gry. Zastąpił go Tainio. Koguty szybko rozegrały rzut wolny, po którym Robbie Keane stanął przed Shayem Givenem, przeniósł piłkę nad nim, a Habib Beye zaasekurował bramkarza i wybił piłkę.

Widowisko jak na razie nie przynosiło wielkich emocji, a zmieniło się to nieco gdy były piłkarz Srok – Jermaine Jenas domagał się karnego, po tym jak trafił piłką w rękę jednego z defensorów. Sędzia nie wskazał na wapno. Zaraz potem Jenas sfaulował N’Zogbię, ale nie zobaczył za te przewinienie kartki, chociaż powinien.

W 27 minucie z lewej strony boiska zaatakował Owen. Podkręconym strzałem próbował pokonać Radka Cernego, jednak ten popisał się wspaniałą interwencją.

W następnych minutach dwukrotnie na bramkę strzelał Robbie Keane. Za pierwszym razem nie trafił w światło bramki, a przy drugiej próbie nie sprawił większych kłopotów Givenowi.

Ataki Tottenhamu nie trwały długo i kolejny raz Sroki przejęły inicjatywę. Próby Emre oraz Geremi’ego nie przyniosły bramek.

Newcastle długo utrzymywało się przy piłce, ale tego nie wykorzystywało. Dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy Martins minął Kaboula, a Cerny obronił strzał Nigeryjczyka. Dobitkę Owena zablokował Dawson.

Tuż przed przerwą Martins, po podaniu Jose Enrique, ruszył lewą stroną. Minął Dawsona i posłał piłkę obok bramkarza gości dając prowadzenie Srokom. Chwilę później sędzia Steve Bennett zaprosił zawodników na przerwę.

W przerwie Sam Allardyce dokonał zmiany – Milner zastąpił N’Zogbię. Sroki drugą połowę zaczęły lepiej i już w 51 minucie po rzucie rożnym Claudio Cacapa strzałem głową wpakował piłkę do siatki. To pierwszy gol Brazylijczyka w barwach Newcastle.

Dwubramkowe prowadzenie gospodarzy nie utrzymało się długo. 6 minut po bramce Cacapy, dośrodkowanie Zokory trafiło na głowę Benta, który zgrał do Keane’a, a ten pokonał Shaya Givena.

W Tottenhamie przeprowadzono drugą zmianę – za Malbranque’a wszedł Berbatov. Dzięki bramce Keane goście złapali wiatr w żagle i długo atakowali. W 70 minucie Dimitar Berbatov posłał prostopadłe podanie do Benta, który w dogodnej sytuacji nie trafił w światło bramki.

Chwilę później Emre został zastąpiony przez Joeya Bartona, dla którego był to pierwszy występ w oficjalnym meczu Srok. Kibice bardzo ciepło przywitali 25-letniego pomocnika.

Tottenham przeważał, a z groźną akcja wyszło Newcastle. James Milner uderzeniem z woleja dobił swój pierwszy strzał posyłając piłkę w lewy, dolny róg bramki zdobywając trzeciego gola dla Srok w tym meczu.

Po bramce Koguty utrzymywały się przy piłce, a Newcastle cofnęło się do obrony, którą Sam Allardyce jeszcze wzmocnił wprowadzając Rozehnala za Owena. W Tottenhamie również zmiana – Lennon za Benta.

Grający o posadę trenera Tottenham w ostatnich minutach próbował osiągnąć jeszcze korzystny wynik. Jednak jedyna naprawdę groźna akcja miała miejsce, gdy Chimbonda strzelił głową tuż obok bramki i wynik już się nie zmienił.

Newcastle na własnym stadionie jak na razie zdobyło 13 na 15 możliwych punktów. O wiele gorzej wygląda bilans na wyjeździe, ale za tydzień będzie możliwość do poprawy w meczu z Reading.