Aaron Hughes Żółta kartka Habib Beye
  Paul Konchesky Claudio Cacapa
  Brede Hangeland Żółta kartka   Jose Enrique
  John Pantsil Żółta kartka Fabricio Coloccini
88' Out Danny Murphy Żółta kartka Joey Barton
  Jimmy Bullard Nicky Butt
  Simon Davies  Shola Ameobi
  Andrew Johnson Obafemi Martins
74' Out Bobby Zamora Damien Duff
64' Out Zoltan Gera Jonas Gutierrez70' Out

88' In Chris Baird Michael Owen 70' In
74' In Erik Nevland Steve Harper
64' In Clint Dempsey Guthrie
  Zuberbuhler Bassong
  Stoor Geremi
  Gray N'Zogbia
  Andreasen Carroll

Nie udało się Srokom odnieść pierwszego wyjazdowego zwycięstwa. W Londynie po błędach obrony Newcastle uległo Fulham 1:2. Jedyną bramkę dla gości zdobył Shola Ameobi.

W pierwszej jedenastce zabrakło Stevena Taylora, który został zastąpiony przez Claudio Cacapę. Na ławce rezerwowych kolejny raz zasiedli Danny Guthrie i Michael Owen.

Pierwsza połowa była słabym widowiskiem. Przewagę mieli gospodarze i w 23 minucie ją udokumentowali. Cacapa wybijając piłkę głową trafił w plecy Colocciniego, a futbolówka trafiła wprost pod nogi Andy Johnsona, który w takich sytuacjach się nie myli.

Newcastle dopiero przed przerwą ruszyło do ataku. Najbliżej zdobycia gola wyrównującego byli Obafemi Martins oraz Damien Duff, ale ich strzały o centymetry mijały bramkę Marka Schwarzera. Po 45 minutach goście nie zanotowali ani jednego celnego uderzenia.

Po przerwie oglądaliśmy już całkiem inne Sroki, który rzuciły się do ataku i w kilku sytuacjach nie wiele brakowało by padła bramka. Kilka razy bramkarza Fulham postraszył Nicky Butt, a Joey Barton strzałem z daleka sprawił wiele problemów australijskiemu golkiperowi.

W 57 minucie obrońcy Fulham nie poradzili sobie z dośrodkowaniem Duffa, piłka trafiła do Sholi Ameobi’ego, który z najbliższej odległości pokonał Schwarzera.

Po zdobytym golu Newcastle nadal atakowało lecz nie trwało to długo, bo już w 66 minucie Shay Given znów wyciągał piłkę z siatki. Tym razem zawiódł Coloccini, który przewrócił w polu karnym Johnsona, za co sędzia podyktował „jedenastkę”. Pewnym egzekutorem był Danny Murphy, który zdobył swoją setną bramkę w karierze.

Po odzyskaniu prowadzenia piłkarze Fulham zaczęli grać pewniej. Joe Kinnear postanowił wzmocnić ofensywę wprowadzając Michaela Owena za Jonasa Gutierreza. Reprezentant Anglii nie długo po wejściu na boisko zmarnował znakomitą okazję, gdy po dośrodkowaniu Jose Enrique chybił z pięciu metrów.

W ostatnim minutach Sroki rzuciły się do ataku, ale broniący się całą drużyną gospodarze nie mieli większych problemów z odparciem ofensywy rywali i ostatecznie utrzymali korzystny wynik.

Po dobrym występie z Aston Villą kibice Newcastle mogli spodziewać się czegoś innego. Sroki zagrały słaby mecz, obrona kolejny raz zagrała bardzo słaby mecz, a w kilku sytuacjach zabrakło szczęścia. 15 listopada na St. James’ Park przyjedzie Wigan i pozostaje mieć nadzieję, że uda się po raz trzeci z rzędu wygrać na własnym boisku.