Shay Given Heurelho Gomes
  Habib Beye Ledley King
  Fabricio Coloccini Michael Dawson
  Sebastien Bassong  Benoit Assou-Ekotto
88' Out Jose Enrique Żółta kartka Vedran Corluka
  Nicky Butt Didier Zokora
  Charles N'Zogbia Żółta kartka Tom Huddlestone
  Danny Guthrie Żółta kartka   David Bentley
  Michael Owen Żółta kartka Luka Modric
30' Out Shola Ameobi Roman Pavlyuchenko64' Out
  Jonas Gutierrez Aaron Lennon

88' In Damien Duff Żółta kartka Fraizer Campbell 64' In
30' In Mark Viduka Sanchez Cesar
  Steve Harper Kevin-Prince Boateng
  David Edgar Chris Gunter
  Geremi Njitap Adel Taarabt
  Steven Taylor Jamie O'Hara
  Andrew Carroll Chris Gunter

Bramki dwóch lewoskrzydłowych – Charlesa N’Zogbii i Damiena Duffa, dały zwycięstwo Newcastle United nad Tottenhamem Hotspur. Sroki wygrały 2:1, a o zdobyciu trzech punktów zadecydowała bramka w ostatniej minucie.

Do meczu Sroki przystępowały bez kontuzjowanego Obafemi Martinsa, który do ostatnich chwil liczył jeszcze na występ, ale ostatecznie uraz pachwiny pozbawił Nigeryjczyka miejsca w składzie. Jego miejsce zajął Shola Ameobi.

Goście bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Po rzucie rożnym wykonanym przez Davida Bentleya piłka zmierzała do bramki, a Shay Given końcami palców zdołał jeszcze wybić piłkę.

W 11 minucie Given wybił piłkę daleko w pole, a ta trafiła do Charlesa N’Zogbii, który musiał powalczyć jeszcze z Benoit Assou-Ekotto, ale z tego pojedynku wyszedł zwycięsko i strzałem obok bramkarza Kogutów otworzył wynik spotkania.

Niestety, niespełna 20 minut później, Ameobi łatwo stracił piłkę na rzecz Dawsona, który zagrał wprost do Luki Modrica, a Chorwat nie miał już problemu z wpakowaniem piłki do siatki.

Zaraz po wznowieniu gry Mark Viduka zastąpił Ameobi’ego. Do końca pierwszej połowy to goście byli stroną przeważającą, a Modric, Aaron Lennon i Roman Pawliuczenko stanowili o sile drużyny z Londynu. To właśnie Rosyjski napastnik strzałem z 20-stu metrów sprawił najwięcej problemów Givenowi, ale Irlandczyk nie dał się zaskoczyć.

Po przerwie mecz się wyrównał, Newcastle grało pressingiem lecz brakowało dokładności i nie wiele dało się zdziałać w ataku. Mimo to Tottenham zaatakował raz jeszcze, a po interwencji Givena w polu karnym przewrócił się Tom Huddlestone. Sędzia uznał, że pomocnik Kogutów symulował i dostał żółtą kartkę.

Ostatnie dwadzieścia minut spotkania toczyło się już w szybszym tempie i okazji do zdobycia bramki też było więcej. Jedną z nich zmarnował Michael Owen przestrzelając z 7 metrów. Z drugiej strony rezerwowy Frazier Campbell również się nie popisał nie wykorzystując znakomitego dośrodkowania Lennona.

Obie drużyny dążyły do zwycięstwa, ale ostatecznie to Sroki zainkasowały trzy punkty. W ostatniej minucie doliczonego czasu akcja dwóch rezerwowych – Damiena Duffa i Viduki, zakończyła się bramką Irlandczyka, który dwie minuty wcześniej zastąpił Jose Enrique.Na brawa zasługuje też postawa Viduki w tej akcji.

Newcastle odniosło drugie zwycięstwo z rzędu i zaliczyło szósty mecz bez porażki z rzędu. Sroki tym samym przedłużyły serię ligowych zwycięstw nad Tottenhamem do sześciu spotkań. Już w drugie święto ekipa Joe Kinneara jedzie do swojego sąsiada z ligowej tabeli – Wigan Athletic.