Claudio Cacapa Christopher Samba
  Steven Taylor  Danny Simpson
  Sebastien Bassong Żółta kartka Stephen Warnock
  Nicky Butt Martin Olsson
71' Out Geremi Njitap Tugay
82' Out Charles N'Zogbia  Żółta kartka Brett Emerton
  Michael Owen Roque Santa Cruz  84' Out
  Francisco Tejeda "Xisco" Matt Derbyshire84' Out
  Damien Duff Carlos Villanueva 62' Out

71' In Shola Ameobi Żółta kartka Jason Roberts 84' In
82' In David Edgar Andre Ooijer84' In
  Steve Harper Robbie Fowler62' In
  Ben Tozer Mark Bunn
  Nile Ranger Keith Treacy
  Mark Doninger Keith Andrews
  Ryan Donaldson Morten Gamst Pedersen

Już po raz czwarty z rzędu Newcastle United przegrywa ligowy mecz. Tym razem na St. James’ Park lepsze od Srok okazało się Blackburn Rovers zwyciężając 2:1. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Michael Owen z rzutu karnego.

Chris Hughton ostatni raz poprowadził Newcastle w roli tymczasowego managera. Od poniedziałku zastąpi go Joe Kinnear, który w piątek został zatrudniony przez klub, a dziś zasiadł na trybunach.

W pierwszej połowie na boisku niepodzielnie rządziło Blackburn. Wiele problemów Srokom sprawiał Matt Derbyshie, który jako pierwszy mógł zdobyć bramkę, ale dobrze interweniował Given.

Angielski skrzydłowy gości najbliżej otwarcia wyniku był w 19 minucie, gdy piłka po jego strzale zmierzała już do bramki, ale Sebastien Bassong wybił piłkę z linii.

Przewaga Rovers przyniosła oczekiwany efekt w 31 minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Villanueva, a w polu karnym najlepiej ustawił się Christopher Samba, który z 5 metrów głową posłał piłkę do bramki.

Dziesięć minut po zdobyciu pierwszej bramki goście znów mogli unieść ręce w geście tryumfu. Centrę Emertona wykorzystał Roque Santa Cruz, który wyskoczył wyżej od Colocciniego i pokonał Givena.

Wychodzących po przerwie na boisko zawodników Newcastle przywitały gromkie brawa od zawsze wiernych kibiców. Takie wsparcie dodało piłkarzom skrzydeł i wreszcie zaczęli atakować.

Już po kilkudziesięciu sekundach gry Martin Olsson zagrał piłkę ręką w polu karnym lecz sędzia nie odgwizdał przewinienia, jednak chwilę później przewracany w „szesnastce” był Michael Owen i pan Tanner nie miał już wątpliwości by wskazać na wapno. Jedenastkę na bramkę zamienił sam poszkodowany i wlał nadzieję w serca kibiców, jak i kolegów z drużyny.

Newcastle przeważało, a dużo pracy na lewym skrzydle wykonał Damien Duff lecz z jego dośrodkowań nikt nie potrafił zrobić pożytku. Blackburn próbowało grać z kontry, ale defensywa Srok nie pozwalała gościom na wiele.

Niestety do końca meczu gospodarze nie potrafili już wypracować sobie dogodnej okazji do zdobycia wyrównującej bramki. Gdyby Sroki od początku spotkania grały tak jak w drugiej połowie to wynik mógłby być odwrotny. Pozostaje mieć nadzieję, że za tydzień na Goodison Park, już pod wodzą Joe Kinneara, Newcastle przełamie złą passę.