Steven Taylor  Lewin Nyatanga
  Danny Simpson Bradley Orr
  Alan Smith Lee Johnson  72' Out
  Kevin Nolan Marvin Elliott
85' Out Danny Guthrie  Evander Sno
  Marlon Harewood Cole Skuse
  Peter Lovenkrands Alvaro Saborio 59' Out
65' Out Jonas Gutierrez Nicky Maynard

85' In Nile Ranger Jamie McCombe 46' In
65' In Andy Carroll Gavin Williams 72' In
  Tim Krul Danny Haynes59' In
  Tamas Kadar Paul Hartley
  Nicky Butt Ivan Sproule
  Geremi David Clarkson
  Ryan Donaldson

Newcastle United mimo znacznej przewagi tylko bezbramkowo zremisowało z Bristol City 0:0. Bramka gości dzisiaj była jak zaczarowana, a w dodatku sędzia zaprezentował bardzo niski poziom nie dyktując rzutu karnego, który się Srokom należał.

Newcastle zaatakowało od samego początku i w pierwszym kwadransie goście nawet nie przedostali się pod pole karne Srok. Już w 3 minucie zawodnicy i kibice Newcastle domagali się karnego po tym jak strzał Danny’ego Guthrie trafił w rękę Jamie McAllistera, ale sędzia nie podyktował „jedenastki”.

Zaraz potem dwie okazje miał Marlon Harewood. Najpierw Ryan Taylor dośrodkował w zatłoczone pole karne, gdzie nogę do piłki dostawił napastnik Srok, ale chybił celu. Później po podaniu Petera Lovenkrandsa Harewood znalazł się w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem, ale trafił tylko w słupek.

W 20 minucie błąd popełnił Zurab Chizaniszwili, który zbyt krótko podał do Stevena Harpera i piłkę przejął Gary Johnson. Syn managera Bristol nie najlepiej uderzył na bramkę i Steven Taylor bez problemu oddalił niebezpieczeństwo.

Później Newcastle nadal miało przewagę, ale z każdą minutą mecz się wyrównywał i pod bramkami nie wiele się działo. Szansę w pierwsze połowie miał jeszcze Alan Smith, ale jego strzał został obroniony przez Adriana Basso.

Tuż przed przerwą Basso interweniował raz jeszcze po strzale Ryana Taylor z rzutu wolnego. Tym samym po pierwszej połowie utrzymywał się bezbramkowy remis.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza – od ataków Newcastle. Już w pierwszych pięciu minutach Sroki dwukrotnie zagroziły bramce Basso. Najpierw strzelał Gutierrez, ale bramkarz obronił, a potem Alan Smith nie trafił do piłki po dobrym dośrodkowaniu Ryana Taylora.

Peter Lovenkrands po podaniu Guthrie’ego został pokryty przez trzech obrońców, a mimo to zdołał oddać strzał, który przeleciał tuż obok bramki. W podobnej sytuacji znalazł się Gutierrez, ale jego uderzenie było celne lecz zbyt słabe by pokonać bramkarza.

W 59 minucie Adrian Basso w przeciągu kilku sekund popisał się dwoma znakomitymi interwencjami. Najpierw obronił strzał Guthrie’ego z pięciu metrów, a odbita piłka trafiła do Ryana Taylora. Ten zagrał ją w pole karne, gdzie główkował Kevin Nolan, ale Basso końcami palców uchronił The Robins przed utratą bramki.

Niedługo po tym Chris Hughton zdecydował się na pierwszą zmianę wprowadzając Andy Carrolla w miejsce Jonasa Gutierreza. Tym samym na lewe skrzydło przeniósł się Peter Lovenkrands.

Newcastle najlepszą okazję miało w 70 minucie. Po podaniu Harewooda, Steven Taylor trafił w poprzeczkę, piłka trafiła na głowę Nolana, ale jego uderzenie również wpadło na poprzeczkę, a dobitka Lovenkrandsa minęła bramkę o centymetry.

Chwilę później sędzia Graham Salisbury pozbawił Newcastle 100% rzutu karnego. Jamie McCombe wślizgiem wpadł w nogi Harewooda i nawet nie był blisko dotknięcia piłki, a mimo to arbiter niczego się nie dopatrzył.

To podcięło skrzydła Srokom, które do końca nie potrafiły już przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Nie pomogło wejście Nile’a Rangera i gra czterema napastnikami.

Teraz przed Newcastle dwutygodniowa przerwa. Dopiero 17 października Sroki pojadą do Nottingham na mecz z Forest.