Tamas Kadar Sam Hird
  Nicky Butt Żółta kartka James Coppinger  77' Out
  Kevin Nolan Żółta kartka Quinton Fortune
  Danny Guthrie  Martin Woods
60' Out Marlon Harewood Żółta kartka Simon Gillett  66' Out
  Andy Carroll Dean Shiels
87' Out Jonas Gutierrez Billy Sharp

60' In Nile Ranger James Hayter 77' In
87' In Ben Tozer John Oster66' In
  Tim Krul Lewis Guy
  Geremi Gary Woods
  Ryan Donaldson Mustapha Dumbuya
  Peter Lovenkrands John Spicer
  Wesley Ngo Baheng Paul Heffernan

Newcastle United wreszcie przełamało trwającą od czterech spotkań niemoc. Sroki okazały się lepsze od Doncaster Rovers, które pokonały 2:1, jednak o zwycięstwo trzeba było walczyć do ostatniej minuty.

Już tradycyjnie Newcastle lepiej rozpoczęło spotkanie i miało przewagę, ale kolejny raz zawiodła obrona, a dokładnie Tamas Kadar. W 18 minucie młody Węgier zbyt słabo wybił piłkę, ta trafiła do Billy’ego Sharpa, który zagrał do ustawionego na 5 metrze przed pustą bramką Deana Shielsa i padła pierwsza bramka w meczu.

Sroki mogły szybko odpowiedzieć, gdy po podaniu Jonasa Gutierreza piłka leciała wzdłuż bramki Neila Sullivana lecz ani Andrew Carroll, ani Marlon Harewood nie zdołali dosięgnąć futbolówki.

Goście mogli w 34 minucie podwyższyć prowadzenie. Kapitan Martin Woods uderzył z dwudziestu metrów i zapewne widział już piłkę w siatce, ale Steve Harper końcami palców zdołał to wybronić.

Jeszcze przed przerwą Newcastle miało okazję wyrównać. Najpierw główkę Nolana obronił Sullivan, ale piłka po zamieszaniu trafiła do Gutierreza, który z 7 metrów strzelił zbyt wysoko. Chwilę później po dośrodkowaniu Jose Enrique, Carroll chybił celu o centymetry.

W drugiej połowie Wikingowie próbowali bronić wyniku, a Sroki rzuciły się do ataku od samego początku. Dobry, ale zbyt wysoki strzał oddał Guthrie, a zaraz potem po zgraniu Harewooda Carroll miał przed sobą tylko bramkarza, ale w tak znakomitej sytuacji minął się z bramką.

W 67 minucie Newcastle wreszcie wyrównało. Guthrie zagrał do Carrolla, który mocnym strzałem z woleja nie dał szans bramkarzowi gości. Po kilku zmarnowanych sytuacjach tym uderzeniem napastnik Srok w pełni się zrehabilitował.

Doncaster szybko mogło wrócić na prowadzenie, gdy po główce Shielsa piłka trafiła w rękę Ryana Taylora i sędzia podyktował rzut karny. Na szczęście dla gospodarzy Woods nie trafił w światło bramki.

W 85 minucie na boisku zawrzało. Billy Sharp sfaulował Kadara za co zobaczył żółtą kartkę. Do napastnika gości doskoczyli Nicky Butt i Zurab Chizaniszwili, ale zrobili to na tyle agresywnie, że dostali odpowiednio żółtą oraz czerwoną kartkę i Newcastle musiało do końca meczu grać w dziesięciu.

W drugiej z pięciu doliczonych minut Newcastle zdobyło zwycięską bramkę. Carroll odebrał rywalom piłkę i zagrał ją do Nolana, który podkręconym strzałem z linii pola karnego ustalił wynik spotkania na 2:1. Była to już 8 bramka angielskiego pomocnika w tym sezonie.

Newcastle dzięki tej wygranej i remisowi West Browmich w Coventry powróciło na pierwsze miejsce w tabeli. Najważniejsze jednak, że udało się wygrać i przerwać passą czterech meczów bez zwycięstwa.

Następny mecz czeka Sroki 2 listopada. Będzie to wyjazd do Sheffield United, które nie wygrało już od sześciu spotkań, a ostatnie trzy przegrało i w tabeli zajmuje 13 miejsce. Początek meczu o 20:45.