Danny Simpson Danny Rose46' Out
  Alan Smith Toumani Diagouraga  46' Out
  Kevin Nolan Charlie Lee
  Danny Guthrie  Craig Mackail-Smith
77' Out Marlon Harewood George Boyd
78' Out Andy Carroll Chris Whelpdale75' Out
21' Out Jonas Gutierrez Tommy Rowe

77' In Nile Ranger Aaron McLean 46' In
78' In Peter Lovenkrands Paul Coutts 46' In
21' In Ryan Taylor Shaun Batt 75' In
  Tim Krul Ben Amos
  Tamas Kadar Gabriel Zakuani
  Nicky Butt Russell Martin
  Geremi Lee Frecklington

Newcastle United bez większych problemów pokonało 3:1 Peterborough w 16 kolejce Championship. Jonas Gutierrez i Danny Simpson po raz pierwszy zdobyli bramki dla Newcastle, a swoją dobrą formę golem potwierdził Andy Carroll.

Newcastle zdominowało początek meczu i miało kilka okazji do zdobycia bramki. Jedną w pierwszej minucie zmarnował Danny Simpson, a dwie miał jeszcze Jonas Guttierez, ale za pierwszym razem piłka odbiła się od obrońcy i wyszła na róg, a za drugim razem nie trafił w światło bramki.

Jednak jak mówi stare przysłowie do trzech razy sztuka i tak się też stało. W 15 minucie Gutierrez zbiegł z lewego skrzydła do środka, wpadł w pole karne i uderzył na bramkę. Piłka odbiła się od Craiga Morgana i wpadła do siatki. Był to pierwszy gol Argentyńczyka w barwach Srok.

Newcastle United poszło za ciosem i trzy minut później mogło cieszyć się z kolejnej bramki. Danny Guthrie dośrodkował z rzutu rożnego, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Andy Carroll, który głową wpakował piłkę do siatki.

Niestety nie wszystkie wiadomości tego dnia były dobre dla kibiców Srok. Gutierrez musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, prawdopodobnie pachwiny. Jego miejsce zajął Ryan Taylor.

Mimo wyraźnego prowadzenia Newcastle jeszcze atakowało, a Danny Guthrie mógł podwyższyć wynik, ale trafił w słupek. Na kwadrans przed końcem zaczął padać deszcz i razem z tym wydarzeniem tempo meczu spadło i do przerwy nie wiele się działo.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy szansę na podwyższenie prowadzenia miał Ryan Taylor, który z 25 metrów próbował przelobować Joe Lewisa, ale piłka po jego uderzeniu wylądowała na górnej siatce bramki.

W 52 minucie na 3:0 podwyższył Danny Simpson. Ni to strzał, ni to dośrodkowanie prawego obrońcy Srok zaskoczyło bramkarza gości i piłka dość niespodziewanie wpadła do siatki. Simpson podobnie jak Gutierrez strzelił swoją pierwszą bramkę nie tylko dla Newcastle, ale w całej karierze.

Po tym golu mecz się wyrównał i Peterborough zaczęło szukać swojej szansy na zdobycie chociaż honorowego trafienia lecz to Newcastle znów mogło pokonać bramkarza gości. Po strzale Kevina Nolana bramkarz z najwyższym trudem wybił piłkę na róg, a po rzucie rożnym uderzenie Marlona Harewooda z linii wybił Morgan.

Steve Harper po pierwszej połowie bez interwencji miał coraz bardziej zapracowane popołudnie. Najpierw musiał obronić kilka strzał z dalszej odległości, aż w końcu wybronił strzał Craiga Mackaila-Smitha w sytuacji „sam na sam”.

Bliski wpisania się na listę strzelców był Jose Enrique. Hiszpan najpierw ruszył lewym skrzydłem aż w końcu zdecydował się na strzał z 16 metrów lecz na przeszkodzie stanął Joe Lewis, który popisał się świetną interwencją.

W 78 minucie Chris Huhgton wpuścił na boisko Nile’a Rangera i Petera Lovenkrandsa, ale to goście zdobyli bramkę. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej znalazł się Dean Keates, który strzałem po ziemi pokonał Harpera.

Peterborough po tej bramce nie miało już chęci atakować i Newcastle do ostatniego gwizdka sędziego kontrolowało grę do końca utrzymując dwubramkową przewagę.

Sroki odniosły bardzo pewne zwycięstwo, które przy o drobinie szczęścia mogło być jeszcze wyższe. Teraz kibice w dobrych nastrojach mogą czekać do 23 listopada na kolejny mecz, czyli wyjazd do Preston.