Fabricio Coloccini Liam Rosenior
  Ryan Taylor Alex Pearce
  Steven Taylor  Ryan Bertrand
  Jose Enrique Jay Tabb65' Out
82' Out Joey Barton Żółta kartka Jimmy Kebe  65' Out
78' Out Alan Smith Żółta kartka Scott Davies
  Kevin Nolan  Kalifa Cisse
77' Out Shola Ameobi Jem Karacan
  Andrew Carroll Żółta kartka Simon Church54' Out
  Jonas Gutierrez Shane Long

82' In Kazenga LuaLua James Harper 65' In
78' In Geremi Noel Hunt65' In
77' In Francisco Tejeda "Xisco" Hal Robson-Kanu54' In
  Tim Krul Ben Hamer
  Ryan Donaldson Brynjar Gunnarsson
  Tamas Kadar Matthew Mills
  Nile Ranger Gylfi Sigurdsson

Newcastle United pewnie pokonało Reading 3:0 w drugiej kolejce Championship. Wszystkie trzy bramki zdobył Shola Ameobi, który nigdy wcześniej nie skompletował hat-tricka.

W składzie Newcastle zaszła tylko jedna zmiana w porównaniu do jedenastki z poprzedniego meczu. Damiena Duffa, który jest bliski przejścia do Fulham, zastąpił Joey Barton.

Sroki dobrze rozpoczęły mecz i przez całą pierwszą połowę przeważały. Niestety długo nie udawało się poważnie zagrozić bramce Reading.

Dwie okazje do otworzenia wyniku miał Jonas Gutierrez, jednak najpierw Argentyńczyk zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany, a później jego uderzenie nad poprzeczkę wybił bramkarz Adam Federici.

Wreszcie w 38 minucie padła pierwsza bramka. Jose Enrique świetnie dośrodkował na pole karne, gdzie na długim słupku znalazł się Shola Ameobi i strzałem głową pokonał Federici’ego.

Po przerwie Newcastle dominowało na boisku, co przyniosło w efekt 61 minucie. Tym razem wspaniałą centrą Ameobiego obsłużył Ryan Taylor, a urodzony w Nigerii napastnik kolejny raz głową zdobył gola. W tej sytuacji poza znakomitym dośrodkowaniem Taylora na brawa zasługuje waleczność Kevina Nolana, który w najważniejszym momencie ruszył po piłkę, która zmierzała na aut.

W 75 minucie w polu karnym Reading ręką zagrał Noel Hunt i sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Ameobi i pewnym strzałem skompletował pierwszego hat-tricka w swoim życiu.

Do końca meczu Newcastle kontrolowało grę i dowiozło wynik 3-0 do końca. Na boisko z ławki weszli jeszcze Xisco, Geremi oraz Kazenga Lua Lua, ale nic to już nie zmieniło. Warto dodać, że Steve Harper tego dnia nie miał wiele roboty.

Tak wysokie zwycięstwo pozwoliło Srokom awansować na trzecie miejsce. Już w środę o godzinie 20:45 na St. James’ Park Newcastle zmierzy się z Sheffield Wednesday.