Fabricio Coloccini Żółta kartka Emanuel Pogatetz
  Jose Enrique Justin Hoyte
  Steven Taylor  David Wheater
  Danny Simpson Żółta kartka Żółta kartka Rhys Williams
49' Out Alan Smith Tony McMahon
  Danny Guthrie Gary O'Neil
  Kevin Nolan  Isaiah Osbourne
66' Out Marlon Harewood Julio Arca  66' Out
83' Out Shola Ameobi Dave Kitson 46' Out
  Jonas Gutierrez Leroy Lita83' Out

49' In Nicky Butt Mark Yeates 66' In
66' In Nile Ranger Marcus Bent 46' In
83' In Fabrice Pancrate Jonathan Franks 83' In
  Tim Krul Danny Coyne
  Ryan Taylor Chris Riggott
  Tamas Kadar Andrew Taylor
  Peter Lovenkrands Luke Williams

Newcastle United odniosło 48 zwycięstwo w historii derbów Tyne-Tees. Dzisiaj Sroki na St. James' Park pokonały Middlesbrough 2:0, a bramki strzelali Marlon Harewood oraz Shola Ameobi.

Pierwsi szansę na bramkę mieli goście. Gary O’Neil dośrodkował z rzutu wolnego, a w polu karnym najlepiej ustawił się Leroy Lita, lecz jego uderzenie głową było niecelne.

W 16 minucie było już 1:0 dla Newcastle. Z rzutu wolnego Danny Guthrie posłał piłkę w pole karne, tam Shola Ameobi zagrał głową przed bramkę, gdzie znalazł się Marlon Harewood, który strzelił do pustej bramki. Bardzo słabo w tej sytuacji spisał się bramkarz gości.

Kolejna bramka dla Srok znów mogła paść po rzucie wolnym. Tym razem Guthrie trafił w mur, odbita piłka trafiła na 20 metr do Alana Smitha, który zdecydował się na strzał, ale minimalnie chybił.

W 33 minucie po uderzeniu O’Neilla zaskoczony Steve Harper sparował piłkę przed siebie, dobijał Isaiah Osbourne, ale piłka odbiła się jeszcze od Stevena Taylora i Harper ją złapał. W tej sytuacji sędzia popełnił błąd nie dyktując karnego za zagranie ręką Taylora.

Później tempo meczu spadło i do przerwy niewiele się działo. Już na początku drugiej połowy z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Alan Smith, który doznał urazu już w 30 minucie, ale mimo to twardo walczył. W jego miejsce wszedł Nicky Butt.

Marlon Harewood mógł znów wpisać się na listę strzelców po dośrodkowaniu Jose Enrique. Hiszpan zagrał na 5 metr, gdzie stał wypożyczony z Aston Villi napastnik, ale nie zdołał on tak uderzyć, by pokonać Brada Jonesa.

W 59 minucie Danny Guthrie zacentrował wprost na głowę Sholi Ameobi’ego, który z 7 metrów zdobył drugą bramkę dla Newcastle. Na szczególną uwagę zasługuje znakomite zagranie pomocnika Srok.

Middlesbrough próbowało szybko odrobić straty, ale jedyną szansę jaką mieli zmarnował Lita, strzelając obok bramki. Później goście nawet się nie starali, a Guthrie mógł podwyższyć na 3:0, jednak tym razem dobrze interweniował Jones. Mógł być jeszcze rzut karny dla Srok po tym, jak Pogatetz ręką zablokował strzał Nolana, ale sędzia nie wskazał na jedenasty metr.

Newcastle odniosło kolejne ważne zwycięstwo, a kibice pobili rekord frekwencji, który należał do Sunderlandu. Dzisiaj na St. James’ Park zjawiło się 49 644 fanów, czyli o 2 tysiące więcej niż wynosił ostatni rekord, a trzeba pamiętać, że stadion Srok pomieści ponad 52 tysiące, więc jeszcze do końca sezonu rekord może się zmienić.

Kolejny mecz Newcastle rozegra 26 grudnia, co w Anglii jest tradycją. Sroki jadą do beznadziejnie spisującego się Sheffield Wednesday. Oby Sroki okazały się lepsze od Sów.