Steve Harper Scott Carson
  Fabricio Coloccini Żółta kartka Gabriel Tamas
  Jose Enrique Marek Cech
  Steven Taylor  Żółta kartka Gonzalo Jara
85' Out Danny Simpson Żółta kartka Jonas Olsson
  Alan Smith Jerome Thomas
  Kevin Nolan Żółta kartka Robert Koren
  Danny Guthrie  Chris Brunt
78' Out Shola Ameobi Żółta kartka Żółta kartka Graham Dorrans
  Peter Lovenkrands Youssouf Mulumbu
  Jonas Gutierrez Roman Bednar63' Out

85' In Ryan Taylor Ishmael Miller 63' In
78' In Andy Carroll Dean Kiely
  Tim Krul Gianni Zuiverloon
  Tamas Kadar Joe Mattock
  Nicky Butt Filipe Teixeira
  Fabrice Pancrate Luke Moore
  Nile Ranger Simon Cox

Remisem 2:2 zakończyło się spotkanie Newcastle United z West Bromwich Albion. Goście dwukrotnie prowadzili, ale Sroki dzięki bramkom Danny’ego Guthrie i Petera Lovenkrandsa zdołały odrobić straty.

Obie drużyny od początku meczu grały bardzo zdeterminowane i gra przenosiła się z jednej bramki pod drugą. Bliski otworzenia wyniku był Lovenkrands, ale nie zdołał on wykorzystać podania Sholi Ameobiego.

W 14 minucie było 1:0 dla West Bromwich po golu Jonasa Olssona. Graham Dorrans dośrodkował w pole bramkowe, tam znalazł się szwedzki obrońca i lewą nogą pokonał Steve’a Harpera. Nienajlepiej w tej sytuacji zachował się Ameobi, który nie pokrył zdobywcy bramki.

Newcastle zaatakowało bardziej zdecydowanie, a goście nastawili się na długie piłki i grę z kontry. To im jednak nie pomogło, bo w 25 minucie po faulu na Ameobim, Danny Guthrie znakomicie przymierzył z rzutu wolnego, wykorzystał jeszcze złe ustawienie Carsona i wyrównał wynik spotkania.

Dalsza część pierwszej połowy również była emocjonującym widowiskiem. Przez dłuższy czas bezskutecznie atakowało Newcastle, a pod koniec dwukrotnie bramce Srok zagrozili goście, ale Steve Harper znów pokazał, że warto na niego stawiać.

Druga połowa rozpoczęła się tragicznie dla Srok. Już 43 sekundy po rozpoczęciu Graham Dorrans dośrodkował z lewej strony, a głową uderzył Roman Bednar, Harper zdołał piłkę odbić na poprzeczkę, jednak przy dobitce był już bez szans. Niestety bardzo źle zachowała się obrona, a w szczególności Fabricio Coloccini.

Newcastle nie potrafiło otrząsnąć się po stracie bramki, co West Bromwich próbowało wykorzystać. Najbliżej był Chris Brunt, który z rzutu wolnego trafił w boczną siatkę.

W 55 minucie z lewej strony centrował Jose Enrique, a Peter Lovenkrands strzelił głową na tyle precyzyjnie, że Carson nie zdołał tego obronić i znów był remis. Duńczyk tego gola dedykował swojemu zmarłemu w piątek ojcu.

Po bramce Lovenkrandsa obie ekipy zaczęły grać bardzo ostro, czego efektem były dwie żółte kartki dla piłkarzy West Bromwich. Dopiero w 66 minucie była okazja podbramkowa, gdy Enrique podał przed pole karne do Kevina Nolana, który jednak uderzył zbyt słabo, by pokonać Carsona.

W 83 minucie, po okresie bez szans podbramkowych, powinno być 3:2 dla West Bromwich. Przed praktycznie pustą bramką Srok stanął wprowadzony za Bednara Ishmael Miller, ale trafił tylko w słupek i Newcastle uciekło spod topora.

Już w doliczonym czasie gry Ryan Taylor, który zastąpił Danny’ego Simpsona, dośrodkował z rzutu wolnego, a piłka minęła wszystkich w polu karnym i Carson musiał interweniować wybijając futbolówkę na róg.

W ostatnich sekundach meczu rajd lewą stroną przeprowadził Jonas Gutierrez, wpadł w pole karne, ale zamiast decydować się na strzał podał niecelnie i cała akcja spaliła na panewce.

Już w sobotę Newcastle znów zmierzy się z West Bromwich. Tym razem w czwartej rundzie Pucharu Anglii na The Hawthorns.