Widzów: 37886
Sędzia: Russell Booth

Steve Harper Julian Speroni
  Fabricio Coloccini Żółta kartka Clint Hill75' Out
25' Out Jose Enrique Żółta kartka Danny Butterfield
  Tamas Kadar  Lee Hills
  Mike Williamson Nathaniel Clyne
  Alan Smith Żółta kartka Johannes Ertl   4' Out
  Kevin Nolan Shaun Derry
  Danny Guthrie  Neil Danns
  Andy Carroll Darren Ambrose
62' Out Peter Lovenkrands Nick Carle82' Out
73' Out Jonas Gutierrez Calvin Andrew

25' In Fabrice Pancrate Kieran Djilali 75' In
62' In Wayne Routledge Matthew Lawrence4' In
73' In Nile Ranger Alan Lee 82' In
  Tim Krul
  Ben Tozer
  Nicky Butt
  Ryan Donaldson

Newcastle United pokonało Crystal Palace 2:0 w meczu 27 kolejki Championship. Sroki objęły prowadzenie po samobójczym golu Shauna Darry’ego, a wynik ustalił Nile Ranger w ostatnich sekundach meczu. Zadebiutowały nowe nabytki Newcastle – Mike Williamson i Wayne Routledge.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem i niewiele się działo. Lepiej mecz zaczęło Crystal Palace, ale skrzydła podcięła im kontuzja Johannesa Ertla, którego musiał zastąpić jeden z trzech rezerwowych – Matt Lawrence.

Później zaatakowało Newcastle. Najpierw Jonas Gutierrez po podaniu Andy Carrolla nie trafił w światło bramki, a chwilę później Peter Lovenkrads miał znakomitą okazję do otworzenia wyniku, ale chybił celu.

Po drugiej stronie boiska również można było zobaczyć popis nieskuteczności. Po dośrodkowaniu Nicka Carle’a w dobrej pozycji znalazł się Danny Butterfield, ale jego uderzenie głową w bezpiecznej odległości minęła bramkę.

W 20 minucie padła bramka dla Srok. Z rzutu rożnego dośrodkował Danny Guthrie, piłkę w stronę bramki zagrał Carroll, a kapitan Shaun Derry zamiast zażegnać niebezpieczeństwo pokonał własnego bramkarza.

Niestety zaraz po zdobyciu bramki Chris Hughton musiał dokonać zmiany. Jose Enrique doznał kontuzji i został zastąpiony przez Fabrice’a Pancrate, który zagrał na prawej obronie, a Tamas Kadar przeniósł się na lewą stronę.

Do końca pierwszej części spotkania Newcastle przeważało, ale bliżej zdobycia bramki byli goście. Calvin Andrew chciał dośrodkować, ale wyszedł mu z tego strzał, co zaskoczyło Steve’a Harpera, który jednak zdołał wybić piłkę nad poprzeczkę.

Już w pierwszej minucie drugiej połowy gola na 2:0 mógł zdobyć Lovenkrands. Duńczyk dostał dobre padanie od Pancrate, ale mimo czasu na przymierzenie posłał piłkę nad bramką. Chwilę później strzelił obok.

Crystal Palace szukało wyrównania, ale w miarę dobrze spisywała się defensywa. Mike Williamson uratował Sroki przed stratą gola dwukrotnie blokując strzały rywali – Neila Dannsa i Shuana Derry’ego.

Najlepszą okazję na zdobycie gola dla Orłów miał Darren Ambrose. Były piłkarz uderzył z 5 metrów, ale Harper zdołał odbić piłkę na słupek. Dobić chciał Danns, ale został zablokowany przez Kadara.

Wprowadzony na boisko za Jonasa Gutierreza Nile Ranger mógł już w 81 minucie zapewnić Newcastle zwycięstwo, gdy Pancrate dośrodkował wprost na jego głowę, ale młody napastnik Srok posłał piłkę w trybuny.

Rangerowi udało się jednak pokonać Juliana Speroni’ego w 3 minucie doliczonego czasu. Po prostopadłym podaniu od rezerwowego Wayne’a Routledge’a napastnik Srok miał przed sobą tylko bramkarza i pewnie wykorzystał tą okazję ustalając wynik meczu na 2:0.

Sroki już 4 razy w ostatnich 5 meczach przeciwko Crystal Palace wygrywają 2:0. Jest to też już 13 z rzędu ligowy mecz Newcastle bez porażki. W sobotę Newcastle jedzie na mecz z Leicester City.