Mike Williamson Richard Wood
  Kevin Nolan Michael McIndoe
  Danny Guthrie Sammy Clingan
  Andy Carroll  Carl Baker
72' Out Peter Lovenkrands Żółta kartka Gary Deegan  65' Out
83' Out Wayne Routledge Clinton Morrison61' Out
82' Out Jonas Gutierrez Freddy Eastwood56' Out

72' In Leon Best Żółta kartka Aron Gunnarsson 65' In
83' In Ryan Taylor Freddie Sears61' In
82' In Fabrice Pancrate Jonathan Stead56' In
  Tim Krul Dimitrios Konstantopoulos
  Fitz Hall Ben Turner
  Alan Smith Jermaine Grandison
  Nile Ranger Chris Hussey

Newcastle powróciło na pierwsze miejsce w tabeli Championship i zrzuciło presję na swoich rywali: West Bromwich Albion i Nottingham Forest.

Zwycięstwo dało trzy punkty przewagi nad Bromwich i osiem nad Forest, które ma mecz więcej niż pierwsza dwójka w tabeli.

Napastnik Andy Carroll jest w wyśmienitej dyspozycji, strzelając szóstą bramkę w ostatnich siedmiu spotkaniach, zaś Newcastle przedłużyło serię bez porażki u siebie.

Clinton Morrison strzelając swoją 11. bramkę w sezonie dał Coventry prowadzenie w 35. minucie, jednak Newcastle odpowiedziało dwie minuty później. Wayne Routledge strzelił swoją pierwszą bramkę od przyjścia za 1,5 miliona Ł z Queens Park Rangers. Anglik strzałem z woleja z bliskiej odległości doprowadził do wyrównania.

Carroll, który uratował Newcastle punkt w meczu ze Swansea, w 53. minucie strzelił kolejną bramkę, tym razem asystę zaliczył Kevin Nolan.

Peter Lovenkrands strzelił w 70. minucie na 3:1 z rzutu karnego. Leon Barnett musiał opuścić boisko po drugiej żółtej kartce za faul na Routledge’u.

Ryan Taylor, który wszedł za Jonasa Gutierreza, ustalił wynik w doliczonym czasie gry, po dośrodkowaniu innego zmiennika, Fabrice’a Pancrate’a, strzałem z bliskiej odległości.

Menedżer Newcastle, Chris Hughton po meczu wypowiedział się w samych superlatywach o Routledge’u: „Gra w starym stylu, blisko linii bocznej. Oczekujesz od niego dośrodkowań, a jeśli jeszcze strzela bramkę, jest wspaniale”.

„W klubie mamy wysokie standardy, a ostatnie mecze: porażka z Derby i remis ze Swansea pokazały jednak, że nie jesteśmy w wysokiej formie”.

Menedżer rywali, Chris Coleman wierzy, że seria bez porażki jego zespołu była zakończona przez przyszłych mistrzów ligi.

Powiedział: „Nie chcę zwiększyć presji na Chrisie, ale nie widzę zespołu, który mógłby skończyć wyżej od nich”.