Widzów: 17120
Sędzia: Tony Bates

Scott Loach Steve Harper
  Martin Taylor Fabricio Coloccini
77' Out Jon Harley Żółta kartka Danny Simpson
  Lloyd Doyley  Żółta kartka Mike Williamson
  Adrian Mariappa Żółta kartka Patrick van Aanholt
  Jay DeMerit Żółta kartka Alan Smith
  John Eustace Żółta kartka Kevin Nolan
  Henri Lansbury  Danny Guthrie 89' Out
83' Out Don Cowie Żółta kartka Leon Best  74' Out
  Heidar Helguson Żółta kartka Andy Carroll
  Danny Graham Jonas Gutierrez88' Out

77' In Will Hoskins Fabrice Pancrate 89' In
83' In Stephen McGinn Nile Ranger74' In
  Richard Lee Ryan Taylor 88' In
  Lee Hodson Tim Krul
  Ross Jenkins Fitz Hall
  Michael Bryan Tamas Kadar
  Liam Henderson Ryan Donaldson

Newcastle odniosło pierwsze od ośmiu spotkań wyjazdowe zwycięstwo, pokonując w dzisiejszym meczu Watford 2:1.

Sroki objęły prowadzenie już w 4 minucie meczu. Danny Guthrie wykonał rzut wolny z prawej strony boiska, piłka odbijając się od Kevina Nolana trafiła do Andy'ego Carrolla, który zgrał ją wzdłuż lini piątego metra. Tam wyżej od obrońcy wyskoczył Fabricio Coloccini i głową zdobył swoją drugą bramkę dla Newcastle.

Newcastle przeważało w pierwszej połowie, szczególnie groźny był na lewej flance Jonas Gutierrez, ale wynik do przerwy już się nie zmienił.

Drugie 45 minut rozpoczęło się równie dobrze jak pierwsza połowa. W 50 minucie ponownie Guthrie, tym razem z rzutu wolnego dograł piłkę na piąty metr, gdzie najwyżej wyskoczył Carroll, zdobywając drugą bramkę w meczu. Było to 11 trafienie rosłego napastnika, od którego więcej bramek - 12 - ma tylko Kevin Nolan.

Niestety po zdobyciu drugiego gola, Newcastle oddało inicjatywę graczom Watford. Goście starali się grać na czas, zwalniać grę i gdy wydawało się, że ta taktyka przyniesie pełny sukces, padła bramka dla gospodarzy. Dobiegała 90 minuta meczu, gdy strzał z dystansu odbił się tak szczęśliwie dla Willa Hoskinsa, że rezerwowemu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki. Przez kilka pozostałych minut Watford próbował doprowadzić do wyrównania, ale ani razu nie przysporzył poważnych kłopotów liderom The Championship.

Dzisiejsze trzy punkty na pewno cieszą, gdyż ostatni raz pełną pulę w meczu wyjazdowym Sroki zgarnęły 9 grudnie w meczu z Coventry, ale styl gry drużyny wciąż nie zachwyca. Kolejny raz gole zdobywamy po stałych fragmentach gry, ale prowadząc zbyt łatwo oddajemy inicjatywę, chcąc wygrać jak najmniejszym nakładem sił.

Szczęśliwie Nottingham poległo, aż 0:3 w Leicester, wszystkie bramki tracąc w ostatnich 22 minutach. West Brom wygrało 3:1 z Derby i awansowało na drugą pozycję.