Widzów: 44464
Sędzia: Grant Hegley

Steve Harper Czerwona kartka 42' Luke Steele
  Fabricio Coloccini Stephen Foster
33' Out Jose Enrique Carl Dickinson
  Mike Williamson  Ryan Shotton
  Danny Simpson Bobby Hassell
73' Out Kevin Nolan Emil Hallfredsson  42' Out
  Danny Guthrie Nathan Doyle
  Fabrice Pancrate  Filipe Teixeira
72' Out Andy Carroll Hugo Colace
  Peter Lovenkrands Anderson De Silva63' Out
  Jonas Gutierrez Andy Gray63' Out

33' In Tamas Kadar David Preece 42' In
73' In Ryan Taylor Jonathan Macken63' In
72' In Leon Best Daniel Bogdanovic63' In
  Tim Krul Darren Moore
  Fitz Hall Luke Potter
  Nicky Butt Adam Hammill
  Nile Ranger Iain Hume

Piłkarze Newcastle odnieśli wspaniałe zwycięstwo nad Barnsley, ogrywając na St James’ Park swoich rywali aż 6:1. Było to jedno z najlepszych spotkań w wykonaniu Srok w tym sezonie.

Pierwsza połowa należała do Newcastle, jednak Geordies nie potrafili udokumentować swojej dominacji zdobytym golem. Zmieniło się to dopiero w samej końcówce pierwszej połowy. Bramkarz gości, Luke Steele, faulował w polu karnym Petera Lovenkrandsa. Sędzia podyktował rzut karny i wyrzucił golkipera Barnsley z boiska. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał nierozgrzanego Davida Preece’a, zdobywając swojego 11 gola w tym sezonie.

Był to przełomowy moment meczu. Grający w dziesięciu goście nie potrafili nawiązać skutecznej walki z drużyną Newcastle, która w drugiej połowie zmiażdżyła przeciwników. W 48 minucie z lewego skrzydła precyzyjną wrzutką do Lovenkrandsa popisał się Andy Carroll, a Duńczyk nie zmarnował tego precyzyjnego podania.

Dwie minuty później było już 3:0 dla Srok. Lovenkrands zagrał do Danny’ego Guthrie, który zdecydował się na uderzenie z 25 metrów. Piłka leciała z zawrotną prędkością, a Preece nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Kapitalny gol pomocnika The Toon!

Jednak to nie była najładniejsza bramka tego meczu. W 60 minucie z podobnej odległości co Guthrie uderzał Jonas Gutierrez. Piłka po atomowym strzale Argentyńczyka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki Barnsley, a latynoski skrzydłowy oszalał ze szczęścia, założył na twarz maskę Spidermana i wykonał w niej brawurowy rajd przed kibicami Newcastle!

Jeśli ktoś sądził, że przy tak wysokim prowadzeniu Sroki spoczną na laurach, grubo się mylił. W 69 minucie Guthrie wykonywał rzut wolny z odległości 35-40 metrów od bramki Barnsley. Dośrodkowanie poszybowało w pole karne, gdzie jednak nikt go nie przeciął, a piłka ku zaskoczeniu bramkarza gości wpadła do bramki.

120 sekund później padł kolejny gol dla Newcastle. Carroll zgrał piłkę do Kevina Nolana, a ten nie dał żadnych szans Preece’owi, spokojnie umieszczając futbolówkę w siatce. 6:0!

W 83 minucie honorowego gola dla gości zdobył Daniel Bogdanovic. Serb wykorzystał złe zagranie głową Danny’ego Simpsona oraz mało zdecydowaną interwencję Fabricio Collociniego, wyszedł na pozycję sam na sam z Harperem i strzelił bramkę.

Po tym efektownym zwycięstwie Newcastle umocniło się na czele tabeli Championship, wyprzedzając o osiem punktów drugie Nottingham Forest.