Kyle Naughton Kevin Nolan
  Barry Robson Danny Guthrie
  Julio Arca  Fabrice Pancrate 78' Out
  Gary O'Neil Żółta kartka Andy Carroll
87' Out Chris Killen Peter Lovenkrands70' Out
  Scott McDonald Żółta kartka Jonas Gutierrez

87' In Lee Miller Ryan Taylor 50' In
  Brad Jones Leon Best 78' In
  Chris Riggott Nicky Butt70' In
  Justin Hoyte Tim Krul
  Joe Bennett Jose Enrique
  Jonathan Franks Nile Ranger
  Leroy Lita Wayne Routledge

Newcastle United na Riverside Stadium zremisowało w hicie kolejki 2:2 z Middlesbrough. Spotkanie stało na wysokim poziomie i trzymało w napięciu do samego końca.

Pierwsi groźną sytuację stworzyli sobie gospodarze. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Barry’ego Robsona do piłki doszedł Stephen McManus, jednak uderzenie byłego obrońcy Celticu zablokował Fitz Hall.

W 16. minucie Sroki objęły prowadzenie. Znakomitym prostopadłym podaniem do Petera Lavenkrandsa popisał się Jonas Gutierrez. Duńczyk nie zmarnował dobrej sytuacji i pewnym strzałem pokonał Danny’ego Coyne’a.

Po strzeleniu gola Magpies całkowicie oddali inicjatywę gościom. W 29. minucie cudowną interwencją po uderzeniu z rzutu wolnego Robsona popisał się Steve Harper. Golkiper Newcastle kilka minut później wyłapał uderzenie głową Chrisa Killena. W 36. minucie nasz bramkarz był jednak bezradny przy niezwykle precyzyjnym uderzeniu Robsona. W samej końcówce pierwszej połowy przed dobrą sytuacją stanął Lovenkrands, lecz Peter przelobował zarówno Coyne’a, jak i bramkę.

W drugiej połowie gra wyglądała podobnie jak w pierwszej, wciąż przewagę miało Middlesbrough. W 61. minucie wspaniale spisał się Harper, który wygrał pojedynek sam na sam z Julio Arcą. Chwilę potem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Danny’ego Guthrie głową uderzył Tamas Kadar, ale niestety piłkę sparował Coyne.

W 74. minucie padła druga bramka dla gospodarzy. Z wolnego dośrodkował Robson, a piłkę głową zgrał David Wheater. Dopadł do niej Scott McDonald i strzałem z półobrotu wpakował piłkę do siatki.

Newcastle starało się szybko odpowiedzieć i udało się to w 82. minucie. Piłkę z prawej strony dośrodkował Ryan Taylor. Futbolówka spadła wprost pod nogi Andy Carrolla, który bez namysłu uderzył na bramkę Coyne’a i dał Srokom wyrównanie.

Kilka chwil później Carroll mógł zapewnić liderom Championship zwycięstwo. Z lewego skrzydła płasko dośrodkował Jonas Gutierrez, do piłki doskoczył reprezentant angielskiej młodzieżówki i uderzył z pierwszej piłki. McManus w ostatniej chwili zablokował strzał wieżowca znad Tyne. Pięć minut później sędzia zakończył spotkanie.

Newcastle nadal przewodzi stawce w rozgrywkach drugiej ligi, jednak przy dzisiejszym zwycięstwie West Bromwich ma już tylko cztery punkty przewagi nad The Baggies.