Dean Gerken Steve Harper
  Louis Carey Fitz Hall51' Out
  Bradley Orr Jose Enrique
  Lewin Nyatanga  Żółta kartka Fabricio Coloccini
46' Out Jamie McAllister Żółta kartka Danny Simpson
  Christian Ribeiro Kevin Nolan
  Paul Hartley Żółta kartka Danny Guthrie
  Cole Skuse  Leon Best
  Marvin Elliott Andy Carroll
85' Out Danny Haynes Wayne Routledge
  Nicky Maynard Jonas Gutierrez

46' In Evander Sno Tamas Kadar 51' In
85' In Ivan Sproule Tim Krul
  Stephen Henderson Ryan Taylor
  Lee Johnson Nicky Butt
  David Clarkson Fabrice Pancrate
  John Akinde Nile Ranger
  Stefan Maierhofer Ryan Donaldson

Newcastle United, choć do przerwy przegrywało 0:2 w wyjazdowym meczu z Bristol City, ostatecznie wywalczyło remis 2:2. Może być to niezwykle ważny punkt w kontekście awansu do Premier League, tym bardziej, że w tej kolejce swoje mecze wygrali główni rywale Srok – West Bromwich Albion i Nottingham Forest.

W 10 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Nicky Maynard mocno uderzył z rzutu wolnego, a piłki nie zdołał odpowiednio sparować Steve Harper. Dopadł do niej Lewin Nyatanga i wpakował ją do bramki z najbliższej odległości.

Newcastle starało się odpowiedzieć, jednak gra nie kleiła się The Magpies. Na domiar złego w samej końcówce pierwszej połowy nasza drużyna straciła drugiego gola. Bradley Orr posłał długie podanie do Maynarda, a Danny Simpson nie dał rady przeszkodzić najlepszemu strzelcowi Bristol.

W drugiej połowie Newcastle długo waliło głową w mur, jednak nadzieję w serca kibiców wlał w 70 minucie Jonas Gutierrez, który przejął piłkę po niedokładnym podaniu bramkarza gości, Deana Gerkena, i zdobył kontaktową bramkę.

Pięć minut później było już 2:2. Po akcji Jose Enrique i Wayne’a Routledge’a, ten ostatni zagrał do Andy’ego Carrolla, który zdobył swoją piętnastą bramkę w tym sezonie.

Po dzisiejszym spotkaniu Newcastle ma tylko dwa punkty przewagi nad drugim West Bromwich, ale The Baggies rozegrali jeden mecz więcej. Natomiast od trzeciej pozycji, skazującej na grę w barażach, Sroki dzieli dziesięć punktów.