Mike Williamson  Żółta kartka Kelvin Wilson
  Danny Simpson Chris Gunter
  Kevin Nolan Chris Cohen
  Danny Guthrie Guy Moussi
48' Out Andy Carroll  Radoslaw Majewski72' Out
90' Out Peter Lovenkrands Paul Anderson
  Wayne Routledge Nathan Tyson69' Out
  Jonas Gutierrez Dexter Blackstock77' Out

48' In Shola Ameobi Robert Earnshaw 72' In
90' In Joey Barton Żółta kartka Garath McCleary69' In
  Tim Krul David McGoldrick 77' In
  Ryan Taylor Paul Smith
  Tamas Kadar Luke Chambers
  Nicky Butt Lewis McGugan
  Leon Best Dele Adebola

W spotkaniu na szczycie Championship Newcastle United wygrało na St James’ Park z Nottingham Forest 2:0.

Praktycznie cały mecz przebiegał pod dyktando Srok, jednak w wielu sytuacjach brakowało przysłowiowej kropki nad i w postaci dokładnego strzału lub ostatniego podania. Zmieniło się to dopiero w drugiej połowie. Ale po kolei.

W 12 minucie Wayne Routledge zacentrował w pole karne do Andy’ego Carrolla. Napastnik angielskiej młodzieżówki uderzył od razu z powietrza, lecz bramkarz gości Lee Camp spisał się bez zarzutu.

Carroll kilka chwil później miał kolejną idealną okazję. Piłka dość przypadkowo trafiła do stojącego w środku pola karnego snajpera, jednak ten zamiast po prostu uderzyć, zadryblował się na śmierć.

W ostatniej minucie pierwszej połowy na strzał z dystansu zdecydował się Jose Enrique. Uderzenie Hiszpana poszybowało niestety obok słupka.

Na początku drugiej części gry Chris Hughton postanowił zdjąć z boiska Andy’ego Carrolla, wpuszczając na jego miejsce rekonwalescenta Sholę Ameobiego. Jak się miało okazać, była to znakomita decyzja szkoleniowca Newcastle.

W 61. minucie gry rzut wolny z linii pola karnego Nottingham wykonywał Danny Guthrie, lecz strzał młodego pomocnika wylądował na trybunach.

Dziesięć minut później całe St James’ Park wybuchło radością. Kevin Nolan podał ze środka pola do Ameobiego. Czarnoskóry napastnik szybko odwrócił się z piłką i uderzeniem z lewej nogi zmieścił piłkę tuż przy słupku bramki Campa!

Nie minęło pięć minut, a Routledge posłał potężną bombę na bramkę Forest, jednak Camp był dobrze ustawiony i wybił piłkę.

W kolejnej akcji znów popisał się Routledge. Utalentowany skrzydłowy dokładnie zacentrował do Nolana, ten zwiódł obrońcę i lewą nogą uderzył na bramkę. Niestety dla Srok znów kapitalnie spisał się Camp.

W ostatnich minutach dwie okazje na podwyższenie wyniku strzałami z rzutów wolnych miał Guthrie. Za każdym razem uderzał bardzo dobrze, jednak jeszcze lepiej bronił golkiper gości.

Newcastle atakowało do końca, co przyniosło efekt w postaci kolejnej bramki. I to po jakiej akcji! Ameobi zagrał piętką do wbiegającego w pole karne Jose Enrique. Lewy obrońca zwiódł na zamach jednego z obrońców Nottingham i prawą nogą pokonał bezradnego Campa! Wspaniałe zakończenie meczu!

Tym zwycięstwem Sroki bardzo mocno przybliżyły się do powrotu do Premier League. W tej chwili nad trzecim Forest mamy już 13 punktów przewagi, dodatkowo rozegraliśmy jeden mecz mniej niż nasz dzisiejszy przeciwnik. Chyba już nic nie może powstrzymać Newcastle przed powrotem na należne tej drużynie miejsce w elicie angielskiego futbolu!