Scott Griffiths Jose Enrique
  Kerrea Gilbert  Mike Williamson
  Exodus Geohaghon Danny Simpson
  Lee Frecklington Joey Barton  87' Out
55' Out Charlie Lee Alan Smith
46' Out Sergio Torres  Kevin Nolan
46' Out Dominic Green Fabrice Pancrate   46' Out
  Liam Dickinson Leon Best
  Tommy Rowe Shola Ameobi83' Out

55' In Ryan Bennett Żółta kartka Jonás Gutiérrez 87' In
46' In Josh Simpson Wayne Routledge46' In
46' In Craig Mackail-Smith Nicky Butt83' In
  James McKeown Tim Krul
  Jamie Day Ryan Taylor
  Danny Mills Tamas Kadar
  Reuben Reid Peter Lovenkrands

Newcastle United wygrało na wyjeździe 3:2 z czerwoną latarnią ligi, Peterborough United i jest niemal pewne awansu do Premier League.

Spotkanie nienajlepiej zaczęło się dla The Magpies. Nieporozumienie pomiędzy Fabricio Coloccinim i Stevenem Harperem wykorzystał Dominic Green, który pięknym lobem posłał piłkę do bramki.

Newcastle odpowiedziało w samej końcówce pierwszej połowy. Shola Ameobi znalazł na lewej stronie wbiegającego Jose Enrique. Hiszpan zagrał w pole karne do Kevina Nolana, który zaliczył swoje 14 trafienie w lidze.

Zaraz po przerwie było już 2:1 dla Srok. Joey Barton uderzeniem z rzutu wolnego z około 22 metrów pokonał bramkarza gospodarzy, Joe Lewisa.

W 59 minucie padła trzecia bramka dla The Toon. Po akcji Kevina Nolana i Leona Besta, Shola Ameobi uderzył skutecznie sprzed pola karnego i zdobył 10 bramkę w tym sezonie.

Peterborough stać było tylko na kontaktowego gola. Exodus Geohaghon wrzucił piłkę z autu w pole karne, a Kevin Nolan nieszczęśliwie zgrał ją do Liama Dickinsona, który pokonał Stevena Harpera.

Newcastle ostatecznie dowiozło ten wynik do końca i zdobyło trzy oczka. Srokom brakuje już tylko jednego punktu, by awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej. Nasi ulubieńcy mają do rozegrania jeszcze sześć spotkań, więc chyba nikt nie wyobraża sobie, że w tej perspektywie zdobycie jednego jedynego punktu może stanowić jakikolwiek problem. Wszyscy Geordies mają nadzieję, że awans zostanie przypieczętowany już w poniedziałek, gdy Newcastle na St James' Park podejmie drużynę Sheffield United.