Jose Enrique Nyron Nosworthy
  Mike Williamson  Żółta kartka Marcel Seip89' Out
  Danny Simpson Andy Taylor
  Kevin Nolan Lee Williamson  71' Out
87' Out Danny Guthrie James Harper
  Andy Carroll  Nick Montgomery
83' Out Peter Lovenkrands Stephen Quinn
90' Out Wayne Routledge Żółta kartka Richard Cresswell81' Out
  Jonas Gutierrez Darius Henderson

87' In Joey Barton Kyle Bartley 89' In
83' In Shola Ameobi Glen Little71' In
90' In Ryan Taylor Mark Yeates 81' In
  Tim Krul Ian Bennett
  Tamas Kadar Jonathan Fortune
  Nicky Butt Matthew Lowton
  Leon Best Derek Geary

Piłkarze Newcastle na pół godziny przed wyjściem na murawę St James’ Park dowiedzieli się, że Nottingham Forest zremisowało z Cardiff City, co dało Srokom upragniony awans do Premier League. Mimo trudnej do ukrycia radości The Magpies sprężyli się i po dobrej grze pokonali Sheffield United 2:1, dając swoim fanom jeszcze więcej powodów do zadowolenia.

Spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy prezentowali większą kulturę gry od przyjezdnych. W 9. minucie Danny Guthrie i Peter Lovenkrands przeprowadzili szybką dwójkową akcję. Duńczyk podał z lewego skrzydła do wychowanka Manchesteru United, który jednak nie trafił w bramkę.

Cztery minuty później Kevin Nolan zagrał z głębi pola wspaniałą, perfekcyjną piłkę do Wayne’a Routledge’a. Skrzydłowy w świetnej sytuacji uderzył obok słupka.

Przewagę miało Newcastle, lecz niestety to goście pierwsi strzelili gola. James Harper zacentrował w pole karne z rzutu rożnego, tam Richard Creswell przeskoczył Fabricio Colocciniego i głową wpakował piłkę do bramki.

Stracony gol nie załamał naszych ulubieńców, wciąż groźnie atakowali bramkę przeciwnika. W 32. minucie Jose Enrique płasko dośrodkował w pole karne, piłka trafiła do Routledge’a, który jednak ponownie się pomylił.

W 39. minucie Guthrie dośrodkował z rzutu rożnego, a do piłki najwyżej wyskoczył Andy Carroll. Główka młodzieżowego reprezentanta Anglii dosłownie o centymetry minęła świątynię Steve’a Simonsena.

W końcówce pierwszej części w roli głównej wystąpił Lovenkrands. Wpierw dostał dobre prostopadłe podanie od Jose Enrique, wpadł w pole karne i mocno uderzył, niestety futbolówka poszybowała minimalnie nad poprzeczką. Nie minęło 120 sekund, a Nolan w obrębie szesnastki zgrał piłkę do Duńczyka, który oddał soczysty strzał. Simonsen spisał się bez zarzutu i sparował to uderzenie na rzut rożny. Wykonał go Guthrie, a sędzia uznał, że podczas walki o pozycje kapitan Sheffield Chris Morgan faulował Andy’ego Carrolla i wskazał na jedenastkę. Do karnego podszedł Lovenkrands i pewnym strzałem pokonał Simonsena.

W drugiej połowie znów bardzo aktywny był Loven. Najpierw z bardzo ostrego kąta posłał potężną bombę na bramkę gości, lecz piłka poleciała nad poprzeczką. Zaraz po tym Jose Enrique po raz kolejny w tym meczu popisał się znakomitym prostopadłym podaniem do Duńczka. Loven znalazł się w wybornej sytuacji, niestety fatalnie spudłował.

Newcastle cały czas przeważało, jednak nie mogło zdobyć zwycięskiego gola. W 70 minucie kapitalnym rajdem przez pół boiska popisał się Jonas Gutierrez. Argentyńczyk wpadł w pole karne i oddał strzał, jednak piłka zatrzymała się tylko na słupku.

Minutę później goście mieli najlepszą okazję do zdobycia gola w drugiej połowie, jednak James Harper nie wykorzystał sytuacji sam na sam ze… Stevem Harperem.

Ta niewykorzystana okazja błyskawicznie zemściła się na gościach. Stojący w polu karnym przeciwnika Lovenkrands zgrał piłkę do Nolana, a ten fenomenalnym strzałem nożycami nie dał najmniejszych szans Simonsenowi. Gol z serii stadiony świata!

W 88. minucie znów dał o sobie znać hulający cały mecz Jose Enrique. Hiszpan zagrał kolejną genialną piłkę, idealnie obsługując Guthriego, jednak rozgrywający Newcastle przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości.

Ostatecznie The Magpies pewnie pokonali Sheffield, potwierdzając swoje możliwości i przypieczętowując awans do Premier League. Miejmy nadzieję, że w najwyższej klasie rozgrywkowej swoją grą dadzą nam jeszcze więcej radości, niż podczas tegorocznego krótkiego pobytu w Championship.