Radek Cerny Tim Krul
  Kaspars Gorkss Fabricio Coloccini
  Peter Ramage Czerwona kartka 46' Żółta kartka Mike Williamson
  Dusko Tosic  Danny Simpson
49' Out Lee Cook Żółta kartka Ryan Taylor
77' Out Hogan Ephraim Joey Barton
  Alejandro Faurlin Danny Guthrie79' Out
  Mikele Leigertwood  Alan Smith
  Akos Buzsaky Shola Ameobi  79' Out
  Tamas Priskin Leon Best54' Out
  Jay Simpson Wayne Routledge

49' In Josh Parker Haris Vuckic 79' In
77' In Ramone Rose Andrew Carroll 79' In
  Elvijs Putnins Peter Lovenkrands54' In
  Joe Oastler Steve Harper
  Lee Brown Kevin Nolan
  Angelo Balanta Fabrice Pancrate
  Antonio German Ryan Donaldson

Newcastle United zwieńczyło wspaniały sezon zwycięstwem na Loftus Road w Londynie. Podopieczni Chrisa Hughtona pokonali 1:0 drużynę Queens Park Rangers i dzięki tej wygranej przekroczyli magiczną granicę stu punktów zdobytych w lidze.

102 punkty na koncie to nowy rekord w historii klubu. Dodatkowo Magpies zakończyli rozgrywki mając aż 11 punktów przewagi nad drugim West Bromwich Albion.

Pierwsza połowa potyczki w Londynie nie przyniosła zbyt wielu emocji. Hughton zdecydował się trochę poeksperymentować w składzie, wskutek czego na bramce widzieliśmy Tima Krula, natomiast atak wraz z Sholą Ameobim tworzył Leon Best.

Wszystko co dobre dla Newcastle, wydarzyło się w drugiej połowie. Już na początku drugiej odsłony z boiska wyleciał były Geordies, Peter Ramage, który nieprzepisowo powstrzymał wychodzącego na czystą pozycję strzelecką Ameobiego.

Mimo osłabienia gospodarze dziennie się bronili. Radka Cernego pokonał dopiero w 70 minucie Peter Lovenkrands, który pojawił się na boisku w drugiej połowie. Duńczyk wykorzystał dobre zagranie Joeya Bartona i zdobył swojego 16 gola w tym sezonie.

W końcówce na boisku zameldował się jeszcze utalentowany Haris Vuckic, jednak to nie on, a holenderski bramkarz był bohaterem Srok. Krul popisał się wspaniałą paradą po strzale Jay’a Simpsona i tym samym uchronił zespół przed stratą bramki.

W ostatnich minutach kibice Newcastle wywiesili transparent „Proud to be a Geordie. We'll support you evermore”. Warto przypomnieć, że rok temu ten sam transparent zawisł na Villa Park, gdzie The Toon przegrali z Aston Villą i ostatecznie pożegnali się z Premier League. Fani Newcastle jak deklarowali, tak zrobili – ich wsparcie dla drużyny w tym sezonie było fantastyczne. Oby po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej mieli tyle samo powodów do radości, co w zakończonych właśnie rozgrywkach!