Paul Quinn  Żółta kartka Jose Enrique
  Anthony Gerrard Danny Simpson
  Gavin Rae Steven Taylor
  Chris Burke Joey Barton 86' Out
67' Out Peter Whittingham   Żółta kartka Czerwona kartka 90' Alan Smith
  Joe Ledley Żółta kartka Danny Guthrie  61' Out
  Jay Bothroyd Kevin Nolan
  Michael Chopra Nile Ranger

67' In Kelvin Etuhu Nicky Butt 76' In
  Peter Enckelman Geremi 86' In
  Gábor Gyepes Peter Lovenkrands 61' In
  Adam Matthews Tim Krul
  Stephen McPhail Ryan Donaldson
  Solomon Taiwo Tamas Kadar
  Mark Kennedy Kazenga LuaLua

Newcastle United pokonało na wyjeździe Cardiff City 1:0 i utrzymało pierwsze miejsce w tabeli Championship. Jedyną bramkę zdobył Fabricio Coloccini, tym samym zaliczając swoje pierwsze trafienie dla Srok.

Mecz, choć zapowiadał się ekscytująco to sytuacje bramkowe można policzyć na palcach jednej ręki, jednak emocje były aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Sroki lepiej zaczęły mecz i wynik mógł otworzyć Steven Taylor, który po dośrodkowaniu Ryana Taylora główkował, ale nie zdołał już skierować piłki w światło bramki i pierwsza okazja przepadła.

Jednak już w 18 minucie Ryan Taylor posłał kolejną piłkę w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Coloccini i strzałem głową pokonał Davida Marshalla. Warto dodać, że obrońca Srok dopiero dwa dni temu wrócił z Argentyny, gdzie przebywał na zgrupowaniu kadry.

Po zdobytej bramce Newcastle zupełnie oddało inicjatywę gospodarzą, którzy szybko mogli odrobić straty. Na piąty metr zagrał Chopra, a tam wbiegał Gavin Rae, który jednak nieczysto trafił w piłkę i posłał ją wysoko nad bramką.

W drugiej połowie Sroki większość czasu spędziły na swojej połowie broniąc wyniku, a gospodarze nie potrafili przedrzeć się przez blok defensywny Newcastle.

W 51 minucie gospodarze mieli kolejną okazję do zdobycia bramki, gdy Chopra podał w pole karne do nadbiegającego Jaya Bothroyda, który jednak nie trafił w piłkę i zderzył się z interweniującym Stevem Harperem. Na szczęście obaj piłkarze mogli kontynuować grę.

Potem na boisku pojawił się Peter Lovenkrands w miejsce Danny’ego Guthrie’ego, ale obrazu gry to nie zmieniło. Rae miał kolejną okazję do strzelenia gola, ale jego uderzenie zza pola karnego obronił Harper. Chwilę później Bothroyd główkował obok bramki.

Najbardziej kontrowersyjna akcja miała miejsce w 82 minucie. Steven Taylor zablokował strzał Michaela Chopry lecz zrobił to ręką czego nie zauważył sędzia, a karny dla Cardiff w tej sytuacji raczej się należał.

Już w doliczonym czasie meczu błąd popełnił Coloccini i piłka trafiła do Bothroyda, ale Alan Smith by ratować sytuację sfaulował napastnika Bluebirds, za co zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisku. Na szczęście jego poświęcenie się opłaciło, bo gospodarze z rzutu wolnego nie zagrozili bramce Harpera i mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Newcastle.

Newcastle dzięki tej wygranej utrzymała się na fotelu lidera, a Cardiff, który po 4 kolejkach było pierwsze, teraz spadło już na 8 miejsce. Drugie jest West Bromwich, a trzecie Middlesbrough.

Już w środę Sroki czeka kolejny wyjazd, tym razem do 12 w tabeli Blackpool. Początek spotkania o 20:45.