2 Żółte kartki 1
Widzów: 27059
Sędzia: Michael Jones

Richard Wright Steve Harper
60' Out Damien Delaney Fabricio Coloccini68' Out
39' Out Alex Bruce Żółta kartka Zurab Khizanishvili
  Jonathan Walters Żółta kartka Andy Carroll
61' Out Tamas Priskin Nile Ranger65' Out

60' In Jaime Peters Peter Lovenkrands 68' In
39' In Tommy Smith Ryan Donaldson78' In
61' In Pablo Counago Marlon Harewood 65' In
  Arran Lee-Barrett Tim Krul
  Alan Quinn Ben Tozer
  Lee Martin Haris Vuckic
  Jonathan Stead Wesley Ngo Baheng

Newcastle United rozgromiło na wyjeździe Ipswich Town 4:0. Trzy bramki strzelił Kevin Nolan, a jedno trafienie dołożył Ryan Taylor. Dzięki temu zwycięstwu Sroki wróciły na fotel lidera Championship.

W drużynie Newcastle zadebiutował wypożyczony z Blackburn Zurab Chizaniszwili, który zagrał na prawej stronie defensywy. Chris Hughton tym razem postawił na dwóch napastników, co przyniosło znakomite efekty.

Już w czwartej minucie Nile Ranger zmusił do interwencji Richarda Wrighta. Napastnik Srok minął dwóch obrońców i uderzył na bramkę, ale bramkarz odbił piłkę na róg.

Swoją szansę miał też Andy Carroll. Piłkę na lewą stronę zagrał mu Jose Enrique i ruszył na bramkę. Błąd popełnił bramkarz Traktorzystów i Carroll miał przed sobą pustą bramkę, ale z ostrego kąta potrafił uderzyć tylko w boczną siatkę.

W 30 minucie zaczął się popis Srok, które zdobyły trzy bramki w 5 minut. Najpierw Kevin Nolan, po dośrodkowaniu Ryana Taylora, strzałem głową posłał piłkę w samo okienko bramki Ipswich pozostawiając Wrighta bez szans.

Chwilę później Andy Carroll zagrał prostopadłą piłkę do Nolana, który w asyście jednego obrońcy pobiegł na bramkę. W polu karnym jednym zwodem pozbył się defensora Ipswich i strzałem po ziemi podwyższył wynik na 2:0.

W 34 minucie Newcastle wywalczyło rzut wolny z lewej strony boiska. Do piłki podszedł Ryan Taylor, który zaskoczył gospodarzy, bo zamiast dośrodkowywać strzelił na bramkę i piłka po ręce bramkarza wpadła do bramki.

Jeszcze przed przerwą mogło być 4:0. Najpierw Ryan Taylor znów zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, ale chybił celu, a później główkę Nile Rangera zatrzymał dobrą interwencją Richard Wright.

Jednak już w 51 minucie Newcastle podwyższyło na 4:0. Ryan Taylor zacentrował wprost na głowę Rangera, ten zgrał piłkę wzdłuż bramki, gdzie znalazł się Kevin Nolan, który głową zdobył gola i skompletował swojego hat-tricka.

W 64 minucie w miejsce Nile Rangera na boisko wszedł nowy nabytek Srok Marlon Harewood, a zaraz potem Peter Lovenkrands zastąpił Fabricio Coloccini’ego, który niestety doznał kontuzji pachwiny.

Newcastle kontrolowało grę i nie dało wiele szans gospodarzom. Kevin Nolan miał nawet okazję na czwartego gola, gdy zdecydował się na przelobowanie bramkarza, ale w ostatniej chwili Tommy Smith zaasekurował swojego kolegę i wybił piłkę.

Jeszcze przed końcem meczu Harewood popisał się swoją siłą wywalczając sobie okazję do strzału, ale nie dał rady pokonać Wrighta, który odbił to uderzenie.

Newcastle odniosło bardzo przekonujące zwycięstwo, które przy porażce West Bromiwch pozwoliło Srokom powrócić na fotel lidera. Kolejny mecz Newcastle rozegra w środę. Na St. James’ Park przyjedzie będące w dobrej formie Queens Park Rangers.