Alex Ryan Taylor
  Ashley Cole  Żółta kartka Steven Taylor
  Branislav Ivanovic Żółta kartka Żółta kartka Danny Simpson
  Frank Lampard Żółta kartka Żółta kartka Jose Enrique
64' Out Ramires Żółta kartka Joey Barton
64' Out Josh McEachran  Jonas Gutierrez76' Out
  Nicolas Anelka Shola Ameobi
  Fernando Torres Peter Lovenkrands83' Out
64' Out Yossi Benayoun Shane Ferguson69' Out

64' In Didier Drogba Nile Ranger 76' In
64' In Michael Essien Sammy Ameobi83' In
64' In Florent Malouda Kazenga LuaLua 69' In
  Ross Turnbull Ole Soderberg
  Paulo Ferreira James Tavernier
  David Luiz Alan Smith
  Mikel John Obi Shefki Kuqi

Newcastle United po kapitalnym, pełnym walki, zaciętości i zdrowej agresji meczu, zremisowało 2:2 z londyńską Chelsea! Sroki na Stamford Bridge w niczym nie ustępowały gospodarzom, a wyrównujący gol Stevena Taylora w doliczonym czasie był prawdziwą nagrodą za ambitną postawę The Toon!

Podpieczni Alana Pardew do spotkania w stolicy Anglii przystępowali jeszcze bardziej osłabieni, niż do poprzednich potyczek. Z powodu operacji na murawę Stamford Bridge nie mogli wybiec Steven Harper oraz Kevin Nolan, z kolei Cheik Tiote nie zagrał, gdyż Alan Pardew nie chciał ryzykować 15 w sezonie żółtej kartki dla swojego defensywnego pomocnika. W miejsce reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej w pierwszym składzie Srok pojawił się Ryan Taylor.

Niestety, mecz dla The Magpies rozpoczął się koszmarnie. W 2. minucie Frank Lampard dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a w polu karnym „łaciatą” przedłużył jeszcze Fernando Torres. Futbolówka ostatecznie trafiła do Branislava Ivanovica, który wepchnął ją do bramki Tima Krula.

Na szczęście piłkarze Newcastle nie podłamali się i odpowiedzieli bardzo szybko. W 10. minucie Ryan Taylor wykonywał rzut wolny z ok. 25 metrów od świątyni Petra Cecha. Pomocnik Srok przymierzył w kierunku dalszego słupka, piłka po drodze odbiła się od pleców Jonasa Gutierreza i wpadła do siatki obok zaskoczonego czeskiego golkipera!

Po straconym golu The Blues nieco się podłamali, a gra stała się bardzo wyrównana. Obie drużyny miały jednak problemy ze stwarzaniem sobie klarownych sytuacji. Sroki najbliżej zdobycia gola były w 44. minucie. Wtedy szybką kontrę wyprowadził Gutierrez, podał do Petera Lovenkrandsa, który natychmiast odegrał na lewe skrzydło do Shane’a Fergusona. Młodzieżowy reprezentant Irlandii Północnej zacentrował w kierunku „Lovena”, lecz Duńczykowi zabrakło centymetrów, by sięgnąć piłki.

Od pierwszych minut drugiej połowy podrażnieni gospodarze raz za razem szturmowali świątynię Krula. W 53. minucie Ivanovic dośrodkował na dalszy słupek, tam akcję zamykał Ashley Cole, lecz uderzenie reprezentacyjnego obrońcy po głowie Danny’ego Simpsona wyszło na rzut rożny. Po tym stałym fragmencie gry piłka spadła pod nogi Torresa, jednak ofiarną interwencją popisał się Joey Barton. Pomocnik, tymczasowo zastępujący Kevina Nolana w pełnieniu funkcji kapitana The Magpies, rzucił się pod nogi Hiszpana, nie pozwalając, by ten skierował piłkę do siatki.

Gracze Newcastle po kwadransie drugiej połowy otrząsnęli się i sami zaczęli zagrażać bramce Cecha. W 59. minucie ładnie sprzed pola karnego przymierzył Gutierrez, ale bramkarz Chelsea złapał techniczny strzał Argentyńczyka. 120 sekund później z rzutu wolnego po raz kolejny pocelował Ryan Taylor. Tym razem Anglik uderzył przy bliższym słupku, lecz Cech w porę złapał strzał Taylora.

W 81. minucie znakomicie grający w tym meczu Jose Enrique zapędził się pod pole karne Chelsea i miękko zacentrował w „szesnastkę” The Blues. Tam Lovenkrands złożył się do strzału nożycami, lecz nie zdołał skierować futbolówki w światło bramki.

Z każdą minutą w sympatykach Srok rosła nadzieja, że ich drużyna jest w stanie wywieźć jakieś punkty ze Stamford Bridge. Niestety, w 83. minucie ową nadzieję skutecznie zabił… Tim Krul. Po dośrodkowaniu Lamparda z rzutu wolnego, Holender fatalnie się pomylił, wychodząc z bramki i mijając się z piłką. Ta spadła wprost na głowę Alexa, który w tej sytuacji musiał skierować ją do bramki…

Gdy wydawało się, że jeden koszmarny błąd golkipera przekreśli cały wysiłek Srok, w doliczonym czasie gry Steven Taylor wprowadził w stan euforii całą Toon Army! Joey Barton z rzutu rożnego dośrodkował piłkę w kierunku dalszego słupka. Tam najwyżej wyskoczył wprowadzony w drugiej połowie Nile Ranger i zgrał futbolówkę na środek pola karnego. Do „łaciatej” doskoczył Steven Taylor i precyzyjnym strzałem głową nie dał szans Cechowi! 2:2!

Piłkarze Newcastle, pomimo wielu przedmeczowych osłabień, zostawili płuca, serca, a nawet wątroby na murawie i wyrwali drużynie Carlo Ancelottiego trzy punkty, jeszcze bardziej psując sympatykom The Blues i tak nienajlepsze już humory. Sroki po raz kolejny w tym sezonie pokazały głęboko skrywany potencjał, jeszcze raz dając swoim kibicom powód do szalonej radości! Howay The Lads!