Ryan Taylor  Patrice Evra
  Davide Santon Ryan Giggs
  Danny Simpson Michael Carrick
  Jonas Gutierrez Ji-Sung Park66' Out
78' Out Yohan Cabaye  Dimitar Berbatov57' Out
  Cheick Tiote Żółta kartka Wayne Rooney  75' Out
75' Out Shola Ameobi Antonio Valencia
90' Out Demba Ba Nani

78' In James Perch Javier Hernández 66' In
75' In Leon Best Danny Welbeck57' In
90' In Gabriel Obertan Anderson75' In
  Steve Harper David De Gea
  Hatem Ben Arfa Rafael da Silva
  Sammy Ameobi Paul Pogba
  Haris Vuckic Jesse Lingard

Jeśli prawdą jest stwierdzenie, że jaki początek nowego roku, taka jego całość, kibice Newcastle nie mogli sobie wymarzyć lepszego otwarcia 2012 roku. Sroki dzięki ambicji i woli walki pokonały na St. James' Park drużynę Manchesteru United 3:0.

Spotkanie od pierwszych minut toczyło się w szybkim tempie. Początek to dwie sytuacje podbramkowe drużyny gości, w porę zatrzymane przez obrońców Newcastle.

Sroki nie pozostały dłużne i już w 5. minucie mogły objąć prowadzenie. Tiote popisał się przytomnym odbiorem piłki w środku pola, rozciągnął grę na prawo do Simpsona, który płaskim podaniem znalazł w polu karnym niepilnowanego Ba. Najlepszy strzelec Newcastle fatalnie jednak się w tej sytuacji pomylił i nie trafił w piłkę.

Po chwili szczęścia z dystansu próbował Yogan Cabaye, ale jego strzał nie sprawił większych problemów Andersowi Lindegaardowi.

Po pierwszych dziesięciu minutach spotkania zaczęła się nieco zarysowywać przewaga Manchesteru United, jednak gospodarze - choć czasami nerwowo - bronili się skutecznie.

W 26. minucie Ba otrzymał podanie w tempo od Sholi Ameobi. W pojedynku biegowym z Rio Ferdinandem, został sfaulowany przez obrońcę 'Czerwonych Diabłów', ale prowadzący spotkanie Howard Webb nie dopatrzył się przewinienia. Tym samym sprawiedliwości stało się zadość, bowiem w poprzednim spotkaniu obu drużyn, Newcastle zdobyło bramkę po niesłusznie podyktowanym rzucie karnym.

Sześć minut później ambitna gra gospodarzy została nagrodzona. Ameobi głową przedłużył dalekie wybicie Krula, piłka trafiła do Ba, a Senegalczyk jeszcze raz udowodnił, że dobry napastnik - oprócz umiejętności - dysponować musi instynktem strzeleckim. Były zawodnik West Ham United trafił futbolówkę piszczelą, nie dając Lindegaardowi żadnych szans na skuteczną interwencję.

Nim obie drużyny zeszły na przerwę z rzutu wolnego, po faulu Ryana Giggsa, uderzał jeszcze Ryan Taylor, ale - występujący w tym meczu na pozycji skrzydłowego zawodnik - nieznacznie się pomylił.

Kolejny rzut wolny dla Newcastle, Howard Webb podyktował chwilę po wznowieniu gry. Tym razem do piłki podszedł Yohan Cabaye, wydawało się, że po jego strzale Lindegaard sięgnie piłki, ale ta odbiła się od poprzeczki, a następnie od ziemi za linią bramkową. Nim goście rozgrzali się po przerwie, przegrywali już 0:2.

Po drugim golu piłkarze Newcastle oddali pole przyjezdnym ograniczając się do kontrataków, zbyt wolnych jednak, by zagrozić bramce strzeżonej przez duńskiego golkipera.

Sroki broniły się mądrze i skutecznie, ale w 59. minucie piłkarze Manchesteru United byli bliscy szczęścia. Nani posłał płaskie podanie z prawej strony w pole karne Newcastle. Piłka minęła Krula i trafiła do niepilnowanego Rooney`a, ale strzał napastnika reprezentacji Anglii na linii bramkowej zatrzymał Danny Simpson.

Mimo niesłabnącej ofensywy gości, z minuty na minutę, jasnym się stawało, że Newcastle zgarnie w tym meczu komplet punktów. A gdyby którykolwiek z piłkarzy Manchesteru United, miał jeszcze choć cieć nadziei na zmianę rezultatu, Tim Krul dalekim wybiciem z rzutu wolnego znów posłał piłkę w pole karne 'Czerwonych Diabłów', a co zamierzał z nią uczynić Phil Jones, tylko on jeden wie. Po jego interwencji, zaskoczony Lindegaard mógł tylko odprowadzić wzrokiem kozłującą futbolówkę do siatki.

Sroki potrzebowały tego zwycięstwa. Po fantastycznym początku sezonu, przyszły wyniki słabsze i porażki z niżej notowanymi rywalami. Oby zwycięstwo nad mistrzem Anglii, pozwoliło piłkarzom na nowo uwierzyć w swoje umiejętności i było wróżbą roku obfitującego w sukcesy i niezapomniane chwile.

Gra Newcastle mogła się podobać, choć sporo było w niej nerwowości i niewymuszonych błędów. Zwłaszcza w pierwszej połowie. Kibiców dziwić z pewnością będzie brak na boisku Hatema Ben Arfy, który przy każdej okazji udowadnia swe wysokie umiejętności, ciężko jednak mieć zastrzeżenia do taktyki Alana Pardew, gdy jego drużyna pokonuje Manchester United 3:0.