Liam Ridgewell Fabricio Coloccini45' Out
  Billy Jones Żółta kartka Mike Williamson
  Gareth McAuley  James Perch
  Jonas Olsson Danny Simpson
45' Out Keith Andrews Jonas Gutierrez
45' Out Jerome Thomas Danny Guthrie
74' Out Youssouf Mulumbu  Yohan Cabaye
  James Morrison Hatem Ben Arfa  75' Out
  Marc-Antoine Fortune Papiss Cisse79' Out
  Peter Odemwingie Demba Ba

45' In Shane Long Davide Santon 45' In
45' In Chris Brunt Shola Ameobi 75' In
74' In Paul Scharner Shane Ferguson 79' In
  Luke Daniels Rob Elliot
  Nicky Shorey Dan Gosling
  Craig Dawson Mehdi Abeid
  Simon Cox Haris Vuckic

Newcastle na zawsze trudnym The Hawthorns pewnie pokonało West Bromwich Albion 3:1, zwiększając swoją przewagę nad siódmym w tabeli Liverpoolem do 8 punktów. To zwycięstwo sprawiło, że Sroki są już bardzo blisko awansu do europejskich pucharów!

Od początku meczu to podopieczni Alana Pardew dyktowali warunki gry. W 5. minucie Papiss Cisse zacentrował w pole karne The Baggies, a obrońcy gospodarzy wybili piłkę przed pole karne, gdzie czyhał już Demba Ba. Najskuteczniejszy strzelec Newcastle uderzył z woleja, lecz Ben Foster z trudem przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Jednak zaledwie 60 sekund później The Toon mogli cieszyć się z prowadzenia. Po rzucie rożnym czatujący przed polem karnym Jonas Gutierrez dograł na lewe skrzydło do wbiegającego w pole karne Hatema Ben Arfy. Francuz wyłożył piłkę jak na tacy Papissowi Cisse, któremu pozostało tylko dostawić nogę! Można mieć wątpliwości, czy Papiss nie znajdował się na spalonym, lecz trójka sędziowska ostatecznie uznała gola Senegalczyka.

W 12. minucie było już 2:0. Newcastle przeprowadziło szybką kontrę, a w jej końcowej części Cisse dograł na prawe skrzydło do Ben Arfy. Były gracz Marsylii zszedł do środka i uderzył tuż przy słupku!

W 34. minucie Sroki dokonały dzieła zniszczenia. Koronkowa wymiana podań między Dembą Ba, Ben Arfą i Cisse zakończyła się golem tego ostatniego! Zaledwie po pół godzinie gry było po meczu.

Na drugą połowę Newcastle wyszło bez swojego kapitana. Fabricio Coloccini prawdopodobnie naciągnął sobie mięsień uda, a przy bezpiecznym wyniku Alan Pardew nie chciał ryzykować poważniejszej kontuzji Argentyńczyka.

W 50. minucie Cisse powinien skompletować hattricka. Kolejny kontratak The Magpies zakończył się dla Senegalczyka sytuacją sam na Fosterem, lecz były napastnik Freiburga uderzył fatalnie, wprost w bramkarza gospodarzy.

Chwilę później koszmarne nieporozumienie pomiędzy Mike’m Williamsonem i Timem Krulem wykorzystał wprowadzony w przerwie Shane Long, wlewając kropelkę nadziei w serca kibiców The Baggies.

Pomimo straty gola eksperymentalny środek obrony złożony z Williamsona i Jamesa Percha trzymał się dzielnie, a napastnicy skutecznie odciążali swych defensorów. Nieustannie czarował Ben Arfa, który popisał się kilkoma spektakularnymi rajdami, niestety bez wymiernych korzyści bramkowych.

Newcastle utrzymało korzystny rezultat do końca spotkania i zrobiło bardzo poważny krok w stronę Ligi Europy. Sroki mogą przypieczętować szóste miejsce już za tydzień w bezpośrednim starciu z Liverpoolem. Scenariusz wymarzony i możliwy do zrealizowania.