Tim Krul Joe Hart
  Fabricio Coloccini Joleon Lescott
  Mike Williamson Gael Clichy
  Davide Santon  Żółta kartka Pablo Zabaleta
74' Out James Perch Żółta kartka Vincent Kompany
  Jonas Gutierrez Żółta kartka Gareth Barry
82' Out Cheick Tiote Żółta kartka David Silva86' Out
74' Out Hatem Ben Arfa Żółta kartka   Żółta kartka Yaya Toure
  Yohan Cabaye Carlos Tevez  70' Out
  Papiss Cisse Sergio Aguero
  Demba Ba Samir Nasri62' Out

74' In Shane Ferguson Micah Richards 86' In
82' In Ryan Taylor Edin Dzeko70' In
74' In Shola Ameobi Nigel De Jong62' In
  Rob Elliot Costel Pantilimon
  Sylvain Marveaux Aleksandar Kolarov
  Dan Gosling James Milner
  Gabriel Obertan Adam Johnson

Newcastle przegrało 0:2 z Manchesterem City i lekko ograniczyło swoje szanse na awans do Ligi Mistrzów. Sroki długo dotrzymywały kroku liderowi tabeli, lecz ostatecznie to goście z Manchesteru w końcówce meczu wypunktowali drużynę Alana Pardew.

Obie drużyny badały się blisko 10 minut, zanim na dobre ruszyły do ataków. Pierwsze z letargu obudziło się City – David Silva oddał płaski strzał z lewej strony pola karnego, ale Tim Krul świetnie sparował piłkę.

Z biegiem czasu to goście zaczęli rządzić na St. James’ Park. The Citizens długo utrzymywali się przy piłce, jednak pomimo optycznej przewagi nie potrafili stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Z kolei The Toon po raz pierwszy poważnie zagrozili bramce Joe Harta dopiero w 34. minucie. Jonas Gutierrez popędził lewym skrzydłem i zagrał w pole karne do Papissa Cisse. Napastnik Srok przepuścił piłkę do swojego rodaka, lecz strzał Demby Ba zablokował Joleon Lescott. Futbolówka poleciała w kierunku Hatema Ben Arfy, który błyskawicznie uderzył z powietrza, ale Hart popisał się fenomenalnym refleksem!

Po tej sytuacji podopieczni Alana Pardew mocniej uwierzyli w siebie, a w końcówce pierwszej połowy obserwowaliśmy prawdziwą wymianę ciosów. Swoich sił próbowali jeszcze Yohan Cabaye i Demba Ba, jednak to goście stworzyli sobie najgroźniejszą sytuację. Po dobrej akcji Silvy dwukrotnie uderzał Gareth Barry, lecz Fabricio Coloccini i Davide Santon wybijali z bramki strzały reprezentanta Anglii!

Od początku drugiej odsłony gospodarze starali się dłużej utrzymywać przy piłce, by zneutralizować ofensywne poczynania Citizens. Gra Srok wyglądała w miarę przyzwoicie, jednak w 70. minucie cały misterny plan wziął w łeb. Yaya Toure przed polem karnym wymienił podania z Silvą, po czym pięknym technicznym uderzeniem z 23. metrów pokonał Krula.

Magpies starali się odrobić straty, co dawało gościom miejsce do przeprowadzania bardzo groźnych kontr. Dwie z nich zmarnował Sergio Aguero, co wciąż dawało Srokom nadzieję na osiągnięcie korzystnego rezultatu.

Goście pozbawili The Toon złudzeń dopiero w 89. minucie. Po kolejnej szybkiej kontrze Gael Clichy odnalazł w polu karnym Yaya Toure, który ze stoickim spokojem pokonał Krula po raz drugi. Newcastle nie rezygnowało do końca, jednak Joe Hart poradził sobie z próbami Demby Ba i Sholi Ameobiego.

Drużyna z Tyneside przegrała arcyważny mecz, jednak wciąż ma szanse na awans do Champions League. O wszystkim zadecyduje ostatnia kolejka, w której Sroki zagrają na Goodison Park z Evertonem. Będziemy wierzyć do końca!