0 Żółte kartki 3
Widzów: 52259
Sędzia: Chris Foy

Robert Elliot Artur Boruc
45' Out Fabricio Coloccini Nathaniel Clyne
  Davide Santon Żółta kartka Maya Yoshida
  Mathieu Debuchy  Jos Hooiveld
  Steven Taylor Żółta kartka Luke Shaw57' Out
77' Out Yohan Cabaye Morgan Schneiderlin
  Moussa Sissoko Steven Davis65' Out
88' Out Yoan Gouffran  Żółta kartka Jay Rodriguez81' Out
  Jonás Gutiérrez Jack Cork
  Ismael Cheik Tioté Adam Lallana
  Papiss Demba Cisse Rickie Lambert

45' In Mapou Yanga-Mbiwa Daniel Fox 57' In
77' In James Perch Gaston Ramirez65' In
88' In Vurnon Anita Jason Puncheon81' In
  Jak Alnwick Kelvin Davis
  Sylvain Marveaux Jose Fonte
  Gabriel Obertan James Ward-Prowse
  Shola Ameobi Emmanuel Mayuka

Sroki przystąpiły do meczu ze Świętymi w identycznym zestawieniu jakie mogliśmy oglądać w ostatnich kilku meczach. Cały stadion przybrany w barwy Francji oczekiwał zwycięstwa, ale chyba nikt nie spodziewał się tylu bramek.

Mecz zaczął się prawdziwym szokiem dla wszystkich na trybunach. Nie minęła jeszcze 5 minuta, a Southampton prowadziło po bramce Schneiderlina 1:0. W tej sytuacji nie popisał się Steven Taylor, który dał się łatwo oszukać Francuzowi.
Od tego momentu zdecydowaną przewagę miało Newcastle.

Chwilę później z woleja uderza Coloccini, ale strzał okazuje się niecelny.

15 minuta i z zza pola karnego uderza Sissoko, pomimo tego że prawdopodobnie strzał nie trafiłby w bramkę Artur Boruc na wszelki wypadek końcami palców wybija piłkę na rożny.

Kolejne minuty mijają a Sroki nie zwalniają tempa. Debuchy po rajdzie prawą flanką znajduje Gouffrana, ten podaje do niepilnowanego Cisse, a Senegalczyk zdecydowanie zaskoczony tym, że nie jest na spalonym partaczy świetną sytuację.

Wreszcie chwilę po upływie 30 minuty Sroki wyrównują. Lewy skrzydłem popędził Gouffran, wpada w pole karne, dryblingiem próbuje zdekoncentrować obrońcę i oddaje strzał. Piłka odbija się od nóg Boruca i spada prosty przy Sissoko, który pakuje „łaciatą” do bramki i mamy 1:1. Trzeba zauważyć, iż cała sytuacja rozpoczęła się od świetnego podania Cabaye’a.
W 42 minucie powrócił stary dobry Papiss Cisse. Elliot wybija piłkę z pola karnego, Jonas i Luke Shaw nie potrafią w walce przechwycić futbolówki, ta spada w okolicach 25 metra pod nogi Cisse, a ten przepięknym wolejem uderza nad głową Boruca i Sroki prowadzą 2:1. Bramka stadiony świata !!
Jeszcze przed przerwą z urazem boisko musiał opuścić Collocini a w jego miejsce pojawił się Mapou Yanga-Mbiwa.

Druga połowa zaczęła się jak zwykle. Sroki przystąpiły do niej ospale i dały się zepchnąć do defensywy. To musiało się zemścić na naszych graczach. W roli kata wystąpił w 50 minucie Rickie Lambert, którego swego czasu do Świętych ściągnął nie kto inny jak Alan Pardew. Lallana podawał w pole karne do Lamberta, a tam Steven Taylor ponownie popełnia błąd w kryciu i mamy remis. 2:2

W 67 minucie Sroki ponownie objęły prowadzenie. Dośrodkowanie Debuchy’ego ręką blokuje Danny Fox. Chris Foy nie ma wyjścia i wskazuje na „wapno”. Do karnego pod nieobecność Sholi Ameobiego podchodzi Cabaye i pewnie strzela bramkę. 3:2 dla Newcastle.
77 minuta i druga zmiana dla Newcastle. James Perch zastępuje strzelca bramki Yohana Cabaye’a.

W 79 minucie szczęście uśmiecha się do podopiecznych Alana Pardew. Santon podaje w pole karne, Fox próbuje wybić piłkę, ta trafia w twarz Hooivelda i ląduje w bramce. 4:2 dla Newcastle.

W 88 minucie na boisku za ciężko pracującego w tym meczu Gouffrana pojawił się Vurnon Anita.

Wynik do końca spotkania pozostał już niezmieniony i Sroki wyrwały na własnym stadionie bardzo cenne 3 pkt. Za tydzień czeka na bardzo trudna wyprawa do Walii na mecz ze Swansea. Żeby mieć szansę na cokolwiek na ciężkim terenie, koniecznie trzeba poprawić grę w obronie.