Sędzia: Lee Probert

Tim Krul Żółta kartka Brad Guzan
  Fabricio Coloccini Ron Vlaar
  Davide Santon Ciaran Clark
38' Out Danny Simpson  Żółta kartka Eric Lichaj
  Steven Taylor Matthew Lowton
  Yohan Cabaye Stephen Ireland
  Vurnon Anita Żółta kartka Karim El Ahmadi73' Out
  Hatem Ben Arfa  Żółta kartka Brett Holman
86' Out Jonás Gutiérrez Żółta kartka Barry Bannan
  Papiss Demba Cisse Darren Bent
87' Out Demba Ba Andreas Weimann64' Out

38' In Gael Bigirimana Charles N'Zogbia 73' In
86' In Sylvain Marveaux Gabriel Agbonlahor64' In
87' In Gabriel Obertan Shay Given
  Steve Harper Nathan Baker
  Michael Williamson Derrick Williams
  Dan Gosling Graeme Burke
  Romain Amalfitano Jordan Bowery

Zero taktyki, zero pomysłu na grę i geniusz Hatema Ben Arfy. Tak pokrótce można opisać dzisiejsze spotkanie w wykonaniu Newcastle United.

Przez większą część pierwszej połowy działo się tyle, co nic. Jednej i drugiej drużynie nie spieszyło się do ataków i dopiero bramka dla Aston Villi ożywiła nieco pozostałe 20 minut. Strzelcem gola był Clarck, który w 22. minucie wykorzystał dośrodkowanie Bannana i zaspanie defensorów Newcastle.

Chwilę potem do ataków ruszyli piłkarze Alana Pardew i już w następnej akcji w polu karnym przewrócił się Demba Ba. Lee Probert jednak nie użył w tej sytuacji gwizdka i gra toczyła się dalej. W 25. minucie piłkę w pole karne Aston Villi wrzucał z lewej strony Cabaye. Skakał do niej Taylor, jednak posłał ją obok bramki.

4 minuty później w polu karnym gości namieszał Demba Ba, oddał piłkę do Cisse, jednak Senegalczyk nie potrafił umieścić jej w siatce trafiając prosto w Brada Guzana. W tej samej akcji z rzutu rożnego piłka trafiła pod nogi Vurnona Anity, jednak Holender uderzył w boczną siatkę.

W 37. minucie plac gry musiał opuścić jeden z filarów defensywy Newcastle, Danny Simpson. Anglik schodził z boiska utykając i trzymając się za mięsień dwugłowy uda. Tym samym Newcastle straciło drugiego prawego obrońcę w przeciągu dwóch spotkań. Gdzie jest Debuchy?!

Jeszcze w doliczonym czasie gry Hatem Ben Arfa posłał piłkę w pole karne Guzana, jednak futbolówki nie sięgnął Papiss Cisse.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. W 52. minucie pierwszą akcję przeprowadził Anita dośrodkowując piłkę prosto na głowę Hatema Ben Arfy, jednak strzał Francuza nie sprawił problemów bramkarzowi Aston Villi.

7 minut później stało się coś, na co liczył każdy kibic Newcastle - mianowicie geniusz Hatema Ben Arfy. Francuz kapitalnym strzałem sprzed pola karnego posłał piłkę pod poprzeczkę bramki Brada Guzana i doprowadził do remisu!

W 62. minucie Aston Villa mogła błyskawicznie odpowiedzieć, jednak Weimann z 5 metrów oddał zbyt lekki strzał i w dodatku w sam środek bramki, co nie sprawiło problemów Timowi Krulowi.

10 minut później Sroki na prowadzenie mógł wyprowadzić Demba Ba. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Bigirimany, który wrzucił ją w pole karne. Tam czyhał już senegalski snajper, jednak futbolówka po jego strzale minimalnie przeleciała nad poprzeczką.

80 minuta to wymarzona sytuacja dla Aston Villi. Agbonlahor zgrał piłkę do Irelanda, jednak pomocnik gości mając otwartą przestrzeń nie trafił nawet w światło bramki Tima Krula.

W 94. minucie 3 punkty mógł dać Yohan Cabaye. Francuz posłał piłkę z rzutu wolnego prosto w okienko bramki Brada Guzana, jednak golkiper Aston Villi w równie ładnym stylu sparował ją na rzut rożny i chwilę po tej akcji pan Lee Probert zakończył ten ekscytujący spektakl.