Widzów: 49164
Sędzia: Mike Jones

Tim Krul Paulo Gazzaniga
  Fabricio Coloccini Dejan Lovren
78' Out Davide Santon Callum Chambers
  Michael Williamson  Luke Shaw
  Mathieu Debuchy Jos Hooiveld
  Moussa Sissoko Steven Davis
  Vurnon Anita Jay Rodriguez90' Out
73' Out Yoan Gouffran  James Ward-Prowse 46' Out
  Ismael Cheik Tioté Żółta kartka Pablo Daniel Osvaldo  46' Out
  Loïc Remy Jack Cork
61' Out Shola Ameobi Rickie Lambert

78' In Massadio Haidara Sam Gallagher 90' In
73' In Hatem Ben Arfa Żółta kartka Morgan Schneiderlin46' In
61' In Papiss Demba Cisse Adam Lallana46' In
  Robert Elliot Cody Cropper
  Mapou Yanga-Mbiwa Maya Yoshida
  Gabriel Obertan Jose Fonte
  Sammy Ameobi Gaston Ramirez

Bramki, dobra gra, a nawet... nokaut. Sporo działo się podczas dzisiejszego spotkania Newcastle United z Southampton, który zakończył się remisem 1:1. Duża w tym zasługa Loica Remy'ego, który w dwóch stuprocentowych sytuacjach nie zdołał pokonać golkipera Świętych. Bramkę dla Srok zdobył w pierwszej połowie Yoan Gouffran, dla gości z kolei po zmianie stron do siatki trafił Jay Rodriguez.

Spotkanie od początku układało się po myśli Alana Pardew. Jego zawodnicy w pierwszych 45 minutach nie pozwalali na zbyt wiele przyjezdnym, czego dowodem było oddanie zaledwie dwóch strzałów na bramkę Tima Krula. Zgoła odwrotnie grali piłkarze Srok. Już po niespełna kwadransie gospodarze powinni objąć prowadzenie, jednak w sytuacji sam na sam z bramką po podaniu Gouffrana Loic Remy uderzył prosto w obrońcę Świętych.

Newcastle objęło prowadzenie kilkanaście minut później. Po rzucie wolnym, wykonywanym z połowy boiska, piłkę w pole karne zgrał Williamson, a błąd obrońców Southampton wykorzystał zachowując zimną krew Yoan Gouffran. Francuz minął Gazzanigę i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Po zmianie stron coraz częściej do głosu dochodzili podopieczni Mauricio Pochettino, co zemściło się w 65. minucie. Po błędzie Davide Santona z kontrą wyszli Jay Rodriguez i Steven Davis naprzeciw osamotnionego Fabricio Colocciniego. Po wymianie podań piłkę do bramki Krula wpakował właśnie Rodriguez. Chwilę wcześniej ładnym strzałem z dystansu popisał się Davis, jednak na szczęście dla Srok piłka odbiła się tylko od słupka. Newcastle mogło ponownie wyjść na prowadzenie w 72. minucie, jednak błędu bramkarza Świętych i fatalnego wybicia piłki nie wykorzystał - w sytuacji sam na sam - Loic Remy posyłając piłkę obok bramki.

Całe spotkanie było niezwykle wyrównane, a najwięcej zaczęło się dziać pod jego koniec. Na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem arbitra dzisiejszego meczu, Mike'a Jonesa, przez przypadek znokautował Moussa Sissoko, a w doliczonym czasie gry sędzia wysłał do szatni... dwóch członków sztabu szkoleniowego Newcastle i Southampton, którzy wdali się w sprzeczkę.

Remis jest jak najbardziej zasłużonym, choć niezadowalającym do końca wynikiem. Obydwa zespoły walczyły jak równy z równym i innego dnia jedna albo druga ekipa mogła zejść z murawy zwycięsko.