Mathieu Debuchy Guy Demel
  Moussa Sissoko Kevin Nolan
  Vurnon Anita Mark Noble
  Hatem Ben Arfa  Mohamed Diame75' Out
66' Out Sylvain Marveaux Matthew Jarvis
72' Out Papiss Demba Cisse Modibo Maíga
  Shola Ameobi Stewart Downing64' Out

66' In Sammy Ameobi Ravel Morrison 75' In
72' In Yoan Gouffran Joe Cole64' In
  Robert Elliot James Tomkins
  Paul Dummett Razvan Dinca Rat
  Dan Gosling Adrián San Miguel del Castillo
  Gael Bigirimana Alou Diarra
  Haris Vuckic Ricardo Vaz Te

Newcastle United po bardzo słabym spotkaniu zremisowało 0:0 z West Hamem. Podopieczni Alana Pardew nie mieli totalnie pomysłu na grę i jedyne co robili to bezcelowo wrzucali piłkę w pole karne przeciwnika. Dzisiejszy remis jest czwartym spotkaniem w lidze, w którym Sroki nie potrafią strzelić gola na St. James' Park.

O pierwszej połowie można napisać tyle, że się odbyła, bo nic ciekawego nie zaprezentowali piłkarze obu drużyn. Jedynie można odnotować, że w 44. minucie zółtą kartę dostał Joey O'Brien.

W drugiej połowie inicjatywę przejęły Sroki, ale za wiele z tego pożytku nie miały, bo cała ich gra polegała jedynie na wrzucaniu piłki w pole karne. Jednak tam ani Papiss Cisse, ani Shola Ameobi nie potrafili oddać z tego strzału na bramkę Jaaskelainena. Na dodatek ten drugi przy dogodnej sytuacji wolał faulować przeciwnika, niż postarać się o dokładny strzał.

Pardew próbował reagować i wpuścił na boisko Sammy'ego Ameobiego i Yoana Gouffrana, ale to za wiele nie zmieniło. W 89. minucie gola strzelił West Ham, ale na szczęście dla Srok, Maiga był na pozycji spalonej.

W 93. minucie Sammy próbując wrzucić piłkę w pole karne trafił w słupek. Piłka odbiła się wprost pod nogi Gouffrana, ale ten z najbliższej odległości uderzył ją nad bramką. Ten strzał Francuza najlepiej podsumował dzisiejszy występ Newcastle.

Za nami drugi mecz sezonu i fani powinni się zacząć martwić, że może być powtórka z poprzednich rozgrywek. Taktyka Alana Pardew (o ile takie coś istnieje) polega na bezmózgim wrzucaniu piłki w pole karne przeciwnika, gdzie i tak ona zazwyczaj jest wybijana przez pierwszego z brzegu obrońcę. Jedynym zawodnikiem Srok, który chce grac kombinacyjnie to Hatem Ben Arfa, ale on sam nic nie zrobi. Nowi zawodnicy są potrzebni Newcastle na gwałt, ale i nie wiadomo czy to pomoże...