Aaron Cresswell Żółta kartka Michael Williamson
  James Tomkins Massadio Haidara
  Carl Jenkinson  Daryl Janmaat74' Out
  James Collins Paul Dummett
70' Out Matthew Jarvis Żółta kartka Czerwona kartka 76' Moussa Sissoko
85' Out Cheikhou Kouyaté Yoan Gouffran63' Out
  Stewart Downing  Żółta kartka Jack Colback
  Mark Noble Żółta kartka Ismael Tioté  63' Out
  Morgan Amalfitano Żółta kartka Sammy Ameobi
  Andrew Carroll Ayoze Pérez

70' In Mauro Zarate Żółta kartka Steven Taylor 74' In
85' In Kevin Nolan Remy Cabella63' In
  Jussi Jaaskelainen Papiss Cisse63' In
  Joey O'Brien Jak Alnwick
  Guy Demel Vurnon Anita
  Ricardo Vaz Te Emmanuel Riviere
  Carlton Cole Adam Armstrong

Na sześciu meczach zakończyła się dziś seria kolejnych zwycięstw Srok. Po bezbarwnym spotkaniu podopieczni Alana Pardew przegrali w Londynie z West Ham United 0:1.

Co spotkanie lista kontuzjowanych zawodników Newcastle wydłuża się. Do dzisiejszego meczu Sroki przystępowały osłabione brakiem Tima Krula, jednak nawet z Holendrem w bramce pojedynek zakończyłby się najprawdopodobniej takim samym wynikiem.

W całym meczu Sroki oddały raptem jeden celny strzał na bramkę rywala. Aby myśleć w takich okolicznościach o zwycięstwie, trzeba ten strzał zakończyć bramką i zagrać na czysto z tyłu. Piłkarzom z północnej Anglii nie udało się ani jedno, a drugie i w efekcie trzy punkty zostały w Londynie.

Pierwsza odsłona to delikatna przewaga Newcastle. Sroki częściej przebywały przy piłce, jednak podobnie jak gospodarze nie potrafiły sobie stworzyć klarownej sytuacji. W rezultacie zgromadzeni na Boleyn Ground widzowie nie doczekali się bramek, a gwizdek sędziego nakazujący piłkarzom zejście do szatni powitali z ulgą, mając nadzieję na lepsze widowisko po przerwie.

Dziesięć minut po wznowieniu gry Młoty wyszły na prowadzenie. Strzał z woleja Cheika Kouyate okazał się doskonałym prostopadłym podaniem do wbiegającego w pole karne Aarona Creswella. Haidara desperacko próbował jeszcze zapobiec nieszczęściu, jednak pomocnik gospodarzy czubkiem buta posłał piłkę do siatki obok interweniującego Elliota

Po chwili Alan Pardew próbował wzmocnić ofensywę drużyny wprowadzając na boisko Cisse i Cabelle, za Tiote i Gouffrana, Newcastle nadal jednak nie potrafiło stworzyć zagrożenia pod bramką przeciwnika.

Sytuację dodatkowo skomplikował Moussa Sissoko, który w ciągu jednej minuty obejrzał dwa żółte kartoniki i od 76. minuty Sroki musiały odrabiać straty w dziesiątkę.

Grający w przewadze jednego zawodnika gospodarze bliscy byli podwyższenia rezultatu w końcówce spotkania, jednak zarówno Andy Carroll jak i Mauro Zarate uznać musieli wyższość Roba Elliota.

Każda seria dobiec kiedyś musi końca. Newcastle sprawiło nie lada niespodziankę, po słabym początku sezonu zwyciężając w sześciu kolejnych spotkaniach. Szkoda, że pasmo zwycięstw zakończyło tak nieciekawe widowisko.